projektyue  

 

 

 

 

 

 

 

CUDOWNYCH WAKACJI!!!

WakacjeWszystkim naszym wychowankom, rodzicom i pracownikom naszej placówki życzymy słonecznej pogody, wymarzonych podróży oraz niezapomnianych wakacyjnych chwil.

Dyrekcja

A.S. Nasza Szkoła

P.S. A oto link do wakacyjnych życzeń przedszkolaków:

https://apps.facebook.com/magisto/video/IE9AJUdaEzIyDwBhCzE?l=vsm&o=i&c=f&fb_ref=Default

WAKACJE TUŻ, TUŻ…

???????????????????????????????Czas wakacji wreszcie nadszedł. Zasłużony odpoczynek właśnie się zaczyna. Pysznymi lodami rok szkolny zakończyły Dinusie i Kotki. Delfinki zaprosiły swoich Rodziców, by w ich obecności podziękować za wspólnie spędzony rok szkolny.

ZDJĘCIAaaa_link

MOTYLKI KOŃCZĄ ROK SZKOLNY 2014/2015

IMG_20150617_133035W ostatni tydzień przed wakacjami Pani Gabrysia i Pani Wiola zapewniły Motylkom wiele atrakcji. Zaczęliśmy od wyprawy na pyszne lody do pobliskiej Lodziarni. Kolejną atrakcją było kino w sali Motylków i wrażenia jakie zapewniła dzieciom bajka. Następnie zawitaliśmy w Savonie na przepyszną i gigantyczną pizze. Za wspólnie spędzone razem chwile oraz za każdy uśmiech, każdy Motylek obdarowany został dyplomem oraz małą niespodzianką od swych Pań:).

Dziękujemy Państwu Szczepan za tak ogromne zaangażowanie w przygotowanie Kina przedszkolnego.

BAJKA ŻABEK

SAM_7239No i iPady poszły w ruch. Jako pierwsza na warsztat poszła aplikacja Toontastic do tworzenia bajek. Najpierw Pani Monika nagrała początek bajki i pokazała ją dzieciom. Przedszkolaki w oka mgnieniu opowiedziały cały wątek bajki, dostrzegły problem i od razu znały jego rozwiązanie. Okazało się, że zakończenie muszą stworzyć sami. Efekty ich pracy i fabułę bajki poznacie na naszym funpage’u https://www.facebook.com/208522526008108/videos/vb.208522526008108/391353694391656/?type=2&theater

LODY, LODY NA PATYKU…

3Choć pogoda za oknem nas nie rozpieszcza, to Krasnale i tak poczuły lato. Dzisiaj przerwały zabawę, by razem z Panią robić lody, oczywiście nie prawdziwe, tylko takie z papieru. Na kolorowych patyczkach poprzyklejały kartoniki i zabrały się za dekorowania. Wyobraźnia i nożyczki poszły w ruch. Powstały przepiękne kompozycję. Szkoda że takich lodów nie można było zjeść :)

MUNDIAL W KRASNALACH

1Dzisiejsze zajęcia taekwon – do odbyły się na boisku szkolnym. Po rozgrzewce Pan Artur zaproponował mecz piłki nożnej dziewczyny na chłopaków. Dziewczynek było pięć, a chłopaków trzech, wiec szanse były wyrównane. Czarnym koniem zawodów okazała się być EWA!!! Chłopacy nie nadążali za nią, a ona tylko strzelała gole, nie zawsze do tej co trzeba bramki :) Na koniec Pani uściskała najlepszą zawodniczkę, a Pan trener przybił „piątkę”. Sama wyróżniona stwierdziła, że „dała czadu” :)

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOŁA PODSTAWOWA

10983361_791720660944508_3434086216413041369_n„Jak blask słońca oświetla wnętrze komnaty, tak nauka rozświetla umysł”
Wang Chang

W dniu 25 czerwca 2015r. odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 oraz pożegnanie absolwentów klas szóstych. Wszyscy uczniowie otrzymali z rąk Pana Dyrektora Marzenka Rysińskiego  i wychowawców świadectwa i nagrody książkowe. Rodzicom uczniów wyróżniających się w nauce oraz tym, którzy udzielali się na rzecz szkoły, wręczono listy gratulacyjne i podziękowania.

ZDJĘCIAaaa_link

ZAKOŃCZENIE ROKU GIMNAZJUM

11403428_791272117656029_5812275010458249043_n„O wieku młody! Tyś wiosną człowieka,
Na tobie ziarno przyszłości on sieje,
Z którego potem resztę wieku żyje”.

J.I.Kraszewski

Już za nami uroczystość zakończenia roku szkolnego w gimnazjum. Trudno uwierzyć, że ten rok minął tak szybko. Absolwentom naszego gimnazjum szczerze gratulujemy, życzymy abyście zrealizowali swoje marzenia i doświadczyli, że zadowolenie ze swojego życia jest największym i najpewniejszym bogactwem.

ZDJĘCIAaaa_link

iPADY W PRZEDSZKOLU CZ. 2

SAM_7217Dziś odbyło się drugie szkolenie z iPadów. Tym razem gościliśmy Panie z warszawskiego Przedszkola u Smoka co buja w obłokach. Placówka ta pracuje z iPadami już kilka lat. Warsztaty okazały się bardzo inspirujące. Mieliśmy możliwość obserwowanie, w jaki sposób pracować z dziećmi (tu spisały się na medal nasze 6 – latki), które samodzielnie stworzyły zakończenie bajki. W drugiej części spotkania „bawiły się” już same panie J Na efekty czekajcie jeszcze przed wakacjami.

ZDJĘCIAaaa_link

FILMaaa_link

DALSZA CZĘŚĆ FOTORELACJI Z ZIELONEJ SZKOŁY

???????????????????????????????Podczas wyjazdu na Zielona Szkołę uczniowie mieli możliwość odwiedzenia Doliny Chochołowskiej, Kościeliskiej, a także wybrali się nad Morskie Oko. Pomimo, że pogoda nie dopisała, uczestnicy bawili się rewelacyjnie .

FOTORELACJAaaa_link

DZIEŃ SPORTU

10410697_790918507691390_6368873218060396425_nJuż za chwilę wakacje, a Pan Artur przygotował uczniom niespodziankę. Zorganizował  po raz kolejny DZIEŃ SPORTU na Stadionie Miejskim. Oczywiście zgodnie z tradycją zawody odbywały się w deszczu, ale nie przeszkodziło to prawdziwym sportowcom.

FOTORELACJAaaa_link

KRASNALOWE ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO

SAM_7134Krasnale postanowiły wyjątkowo uczcić zakończenie roku przedszkolnego. Wybrały się na wycieczkę do Majątku Howieny w Pomigaczach. W tym niepowtarzalnym klimacie podziwiały uroki dawnej polskiej wsi. Miały możliwość zobaczenia z bliska wiele obiektów o zabytkowym charakterze. Niesamowitą atrakcją były oswojone zwierzęta – małpki, kangury, konie, kucyki, osiołki, daniele, lamy, alpaki, kózki, rybki, pieski, kotki, strusie, kaczki, gęsi, łabędzie oraz mnóstwo królików. Po tych atrakcjach przedszkolaki z ogromnym apetytem zjadły przepyszne kiełbaski. Ponieważ pogoda nie pozwoliła na zabawy pod chmurką, to Krasnale zorganizowały sobie dyskotekę :) zabawa była super!!!

ZDJĘCIAaaa_link

DZIEŃ TATY W ŻABKACH

SAM_721323 czerwca to Dzień Ojca. Żabki przygotowały dziś swoim Tatusiom niespodziankę. Każdy przedszkolak opisał swojego Tatę i narysował Mu kwiatuszka. Ale to nie był koniec zadania. Podczas odbierania dzieci Tatusiowie (lub Mamy) musiały rozpoznać, który opis pasuje do opiekuna. Uśmiechów było co niemiara :)

URODZINY HUBERTA

SAM_6881Hubert w poniedziałek obchodził swoje 5 urodziny. Oprócz urodzinowego słoneczka Hubercik zaprosił klauna, który prowadził bardzo wesołe i kreatywne zabawy. Były baloniki, bańki mydlane i mnóstwo śmiechu.

ZDJĘCIAaaa_link

RYBKI Z MAZURSKIEJ FERAJNY

P1030403Po zakończeniu roku dzieci 5 i 6 letnie wybrał się na wycieczkę. Kierunkiem były Mazury. O tym, co się wydarzyło, jakie atrakcje były w programie wycieczki oraz co ciekawego udało się zobaczyć naszym przedszkolakom obejrzycie i przeczytacie TUTAJaaa_link

PIKNIK NA KONIEC ROKU

????????19 czerwca grupa Małych i Dużych Żabek zorganizowała piknik na zakończenie roku. I choć przez cały dzień padało to o 16 wyszło przepiękne słońce. Dzieci wspólnie z Rodzicami rozkładali koce i pyszności na naszym placu zabaw. Zabawa trwała w najlepsze, ale nie zabrakło również miejsca na podziękowania zarówno Rodzicom, jak i dzieciom. Każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom oraz rękawki do pływania podczas wakacyjnych wyjazdów.

Bardzo dziękujemy Rodzicom Żabek za zaangażowanie w dzisiejsze spotkanie, za Waszą otwartość, za swobodną atmosferę oraz za całoroczną współpracę–Monika, Magda, Kasia i Paulina

ZDJĘCIAaaa_link

ŻEGNAJ PRZEDSZKOLE…

SAM_673917 czerwca odbyła się uroczystość zakończenie przedszkola w grupach 5 i 6 latków. Odświętne stroje, przepiękne i bardzo efektowne tańce (w tym polski polonez), łzy wzruszenia oraz ogromna radość ze wspólnie spędzonego czasu to najważniejsze chwile i myśli towarzyszące zarówno dzieciom, Rodzicom i nauczycielom. Każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek.

Naszym Wychowankom za czas spędzony w przedszkolu, za możliwość obserwowania Waszych sukcesów, nawet tych najmniejszych bardzo DZIĘKUJEMY!!!

Dyrekcja i Wychowawczynie

ZDJĘCIA 5 LATKI aaa_link

ZDJĘCIA 6 LATKI aaa_link

ZIELONA SZKOŁA – DOLINA CHOCHOŁOWSKA

DSC00066 (800x600)Dzisiaj wyruszyliśmy na nasz pierwszy szlak. Celem była dolina Chochołowska. Chociaż pogoda  początkowo nie zachęcała do wędrowania z każdą kolejną godziną sytuacja się poprawiała. Podziwialiśmy piękno otaczającej przyrody.

FOTORELACJAaaa_link

PRZEDSZKOLAK W PEDAGOGICE MARII MONTESSORI

????????Panie pracujące metodą Marii Montessori zaprosiły wszystkich chętnych rodziców i nauczycieli na warsztaty. Myślę przewodnią było ukazanie pracy dziecka w grupie pracującej według myśli montessoriańskiej. Nasze spotkanie rozpoczęło się od rewelacyjnego filmu obrazującego codzienne życie przedszkolne Gwiazdek. Uczestniczy mogli zaobserwować, jak dzieci radzą sobie z przygotowywaniem posiłków, czynnościami higienicznymi czy samoobsługowymi. Następnie została dokonana charakterystyka grupy montessoriańskiej i grupy tradycyjnej. Kulminacyjnym punktem warsztatów było wyszukiwanie wskazanych pomocy oraz praca z nimi. Na koniec ślimaczek – czyli znak montessoriaków, zebrał cechy dziecka wychowującego się w duchu pedagogiki Marii Montessori.

Bardzo dziękujemy Pani Ewie, Pani Indze, Pani Beacie oraz Pani Justynie za zorganizowanie dzisiejszego szkolenie. Cieszymy się również z obecności naszych Pań Dyrektor Ewy Suchockiej oraz Marzeny Sacharczuk.

ZDJĘCIA aaa_link

AKTORZY AKADEMII SUKCESU WŚRÓD NAJLEPSZYCH

aktorzyUczniowie naszego gimnazjum zajęli drugie miejsce w finale przeglądu małych form teatralnych „Dramat i tragedię pozostaw teatrowi”. To ogromny sukces uczniowskiej grupy teatralnej działającej pod kierownictwem Bohdana Marciuka.

6 maja w białostockich Spodkach odbyły się eliminacje wojewódzkie. Wyłoniono wówczas 6 najlepszych zespołów, które 12 czerwca zmierzyły się w finale wojewódzkim w budynku Opery i Filharmonii Podlaskiej.
- Nasza wspaniała młodzież zdobyła II miejsce w najważniejszej kategorii dotyczącej wartości wychowawczych, których nośnikiem było przedstawienie – powiedział opiekun grupy Bohdan Marciuk.

dyplom

CO SŁYCHAĆ U MONTESSORIAKÓW?

slimak-2_838Zachęcamy do zapoznania się z nowymi wydarzeniami, w których uczestniczyły dzieci z grupy Gwiazdki. Relacje oraz zdjęcia znajdziecie klikając TUTAJ aaa_link

EKO LUDEK

????????12 czerwca nastąpiło rozstrzygnięcie oraz wręczenie nagród drugiej edycji konkursu „EKO LUDEK”. Zadaniem dzieci, z białostockich przedszkoli, było wykonanie pracy konstrukcyjnej przedstawiającej Eko Ludka. Oczywiście z pomocą przyszli Rodzice, którzy dzielnie pomagali przedszkolakom. Dzięki tej współpracy postały przepiękne dzieła. Tuż przed wręczeniem nagród swoje zdolności zaprezentowały 5 latki z koła tanecznego p. Basi Kozakiewicz – Kisiel, które wykonały trzy, synchroniczne i robiące wrażenie tańce. Wybór był trudny, a dwie nagrody otrzymali:

Kacper Ryszkiewicz Niepubliczne Przedszkole nr 1 (praca Kacpra składała się nie tylko z pięknego Eko Ludka, ale również z kodów QR, dzięki którym możemy uzyskać informację o podstawowej segregacji śmieci)

Tymoteusz Szczepan Niepubliczne Przedszkole nr 1.

Gratulujemy!!! Dziękujemy pozostałym uczestnikom naszego konkursu za przygotowanie wspaniałych prac.

A szczególne słowa wdzięczności kierujemy do naszych sponsorów:

BiG s.c. Zarządzanie Nieruchomościami Barbara Kozłowska – Michałowska i Grażyna Stepaniuk – Roszkiewicz oraz Przedsiębiorstwu Usługowo – Handlowo – Produkcyjnemu „Lech” Spółka z.o.o.

ZDJĘCIA aaa_link

JAK TO KRASNALE OGRODNIKAMI SIĘ STAŁY

IMG_0824W naszej sali na parapecie powstał mini ogródek. Ach co tam rośnie, szczypiorek, fasola, pomidory! Tak im się dobrze rośnie w naszej sali, że „powyrastały” nam z doniczek i należało je przesadzić do większym pojemników. Mama Stasia przyniosła donice oraz ziemię, a my ochoczo zabraliśmy się do pracy. Podzieliliśmy się na dwa zespoły dziewczyny zasadzały jednego pomidora, a chłopcy drugiego. Napełnialiśmy doniczki ziemią, wymagało to cierpliwości, bo łopatek było pięć a worek z ziemią tylko jeden. Następnie Pani pomogła wyjąć z doniczek pomidory, bo trzeba było bardzo uważać na roślinki, by ich nie uszkodzić. Podlaliśmy nasze sadzonki, mama Stasia pokazała nam co trzeba zrobić, żeby podczas podlewania woda trafiała do wszystkich korzeni pomidora. Na pewno nie raz skorzystamy z tej rady przy pielęgnacji roślin.

Dziękujemy Pani Alicji Olech za pomoc przy naszych próbach ogrodniczych.

ZDJĘCIA aaa_link

SŁODKA TAJEMNICA KRASNALI

IMG_0708W tym roku Krasnale uparły się, że same przygotują poczęstunek na uroczystość z okazji Dnia Rodziny. Zakasały rękawy i zabrały się do roboty. Podzieliły się na zespoły i przystąpiły do działania. Jedna grupa była odpowiedzialna za składniki suche, druga za mokre. Z uśmiechem wykonywały kolejne punkty przepisu. Zabawa tak się spodobała, że tego dnia Krasnale przygotowały aż dwa ciasta oraz mufinki. Rodzice o pysznej niespodziance dowiedzieli się dopiero na uroczystości, bo Krasnale dotrzymały słodkiej tajemnicy.

IQ ZAGADKI LOGICZNE

IMG_0862Uczniowie klas IV-VI wybrali się w dzisiejszym dniu na unikatową wystawę „IQ Zagadki logiczne”. To nowa interaktywna wystawa matematyczna znajdujące się w Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej. Swoich sił można było spróbować rozwiązując układanki oraz zagadki logiczne takie jak  kwadratotrójkąt, piramida z  czterech elementów, kalendarz Pantomino, Wielkie T itp. 


W RYTMIE DISCO

11535810_784734714976436_547364526961280632_nUczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX Przeglądzie Piosenki Turystycznej pod hasłem „W rytmie disco”, który odbył się w znajomej nam placówce – Zespole Szkół Nr 16. Na scenie zaprezentował się Maks Rogowski i zespół wokalny w składzie : Diana Izbicka, Rafał Szeretucha, Iwo Kisiel, Mateusz Walczuk, Marcin Czubaszek, Oskar Godlewski i Patryk Czerech. Wolontariusze z klasy I gimnazjum pomogli również w organizacji przeglądu .

BEZPŁATNE ZAJĘCIA W PRZEDSZKOLU

2523-klocki-drewniane-koloroweNie wiesz co zrobić z wolnym czwartkowym popołudniem? Zapraszamy na „Godzinki dla Malucha i Rodzinki” Zostały jeszcze trzy spotkania, dlatego przyjdź już jutro!!! Czekamy od 17:00 do 18:00 na dzieci w wieku od 1 do 3 roku życia spoza przedszkola wraz z Rodzicami. Proponujemy w tym czasie ciekawe i kreatywne zabawy z dziećmi, możliwość poznania naszej placówki, zabawy na świeżym powietrzu.

Zajęcia są bezpłatne.

Więcej informacji pod numerem telefonu 85 742 34 57

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

????????W ramach XIV ogólnopolskiego tygodnia czytania dzieciom nasze przedszkole odwiedziła grupa teatralna z WOAK pod kierownictwem Pani Ewy Czubaszek. Aktorzy opowiedzieli dzieciom historię Pchły Szachrajki, która dzięki swoim przyjaciołom zrozumiała, że lepiej być dobrym i pomagać innym.

Dziękujemy za poświęcony nam czas i wspaniałe doznania artystyczne.

ZDJĘCIA aaa_link

TURNIEJ SZACHOWY

IMG_0758Odbył się II Szkolny Turniej Szachowy. Najlepsi zawodnicy walczyli o puchar oraz medale.
Emocje były ogromne! 
Dzisiaj odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i medali.
Pierwsze miejsce – puchar oraz złoty medal zdobył Maciej Perkowski, uzyskując komplet punktów.
Wśród dziewcząt najlepsza była Natalia Siedlecka. II miejsce – Katarzyna Połubińska, III miejsce zajęła Oliwia Rudy.
Klasyfikacja wśród chłopców wygląda następująco:
I miejsce – Maciej Perkowski, 
II miejsce – Krzysztof Kawecki, III miejsce – Miłosz Piekutowski

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

FOTORELACJAaaa_link

GIMNAZJALIŚCI NA POLITECHNICE

20150529_121301Uczniowie naszego gimnazjum 29 maja w ramach XIII Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki po raz kolejny odwiedzili białostocką uczelnię wyższą. Tym razem  była to Politechnika Białostocka. …więcejaaa_link

PRZYRODA MOŻE BYĆ CIEKAWA

Zdjęcie0852  Uczniowie kl. IV przekonali się dnia 27.05 podczas XIII Festiwalu Nauki i Sztuki na Politechnice Białostockiej. Uczestniczyli  w zajęciach laboratoryjnych ,, Kolorowy zawrót głowy „ …więcejaaa_link

KLASA 4 W FAST PARKU

IMG_0710Klasa 4 wygrała konkurencję na najlepsza klasę w naszej szkole. W nagrodę pojechała do Parku Linowego w Fastach i tam spędziła niezapomniane chwile w słońcu, pocie oraz przy ognisku.

FOTORELACJAaaa_link

KANGURZĄTKO

SAM_6435Dnia 28 maja 2015 r. w Zespole Społecznych Szkół nr 3 w Białostockiego Towarzystwa Oświatowego odbyła się X edycja Miejskiego Konkursu Matematycznego „Kangurzątko”. W konkursie wzięło udział 21 dzieci. Laureatom konkursu został Wiktor Kalinowski z grupy „Dinusie”, a wyróżnienie otrzymała Hanna Kononiuk z tej samej grupy.

Gratulujemy!!!

PRZEDSZKOLNY PIKNIK RODZINNY

????????1 czerwca zaprosiliśmy wszystkie nasze przedszkolaki wraz z Rodzicami na prawdziwy piknik. Nasze spotkanie rozpoczęło się od występów tanecznych 4 i 5 latków, przygotowanych przez Panią Basię Kozakiewicz – Kisiel. Dzieci zatańczyły między innymi „Taniec rąk”, „Ramaja” oraz „Czekoladę”. Po takim występie wszyscy udali się na przepyszny poczęstunek. Były kiełbaski z grilla, kanapki ze smalcem i ogóreczkiem oraz kilkadziesiąt rodzajów ciast. Apetyt dopisywał, a jedzonka było bardzo dużo, starczyło wszystkim J A już na placu zabaw można było puszczać bańki mydlane, zrobić biżuterię z gumeczek i koralików, czy pomalować twarz. W salach przedszkolnych czekały gry dla całej Rodziny, rozgrywki szachowe oraz kącik plastyczny. Atmosfera była taka, jak dzisiejsza pogoda: słoneczna i przepiękna.

A teraz podziękowania: WSZYSTKIM RODZICOM, którzy upiekli przepyszne ciasta, NASZYM PANIOM NAUCZYCIELKOM ORAZ PANIOM Z KUCHNI za zorganizowanie pikniku, NASZYM SPONSOROM za kiełbaski i napoje i NASZEJ PANI DYREKTOR MARZENIE SACHARCZUK za wytrwałość, okazaną pomoc i nieustanną obecność.

ZDJĘCIA aaa_link

LODY

SAM_6427Pyszne, przyjemnie zimne, słodziutkie, czekoladowe, truskawkowe lub śmietankowe takie były dziś lody, które ze smakiem zjadły Żabki. W końcu obietnica jest obietnicą i gdy tylko zrobiło się cieplutko Panie zabrały 3 latki do zaprzyjaźnionej cukierni na lody.

ZDJĘCIAaaa_link 

MARZENIA MOTYLKÓW

IMG_20150602_101241Dziś Motylki wybrały się do Krainy Marzeń. Na samym początku zajęć wysłuchały opowiadania o Drzewku Marzeń. Następnie w oparciu o fragment opowiadania ćwiczyły posługiwanie się liczebnikami porządkowymi. Motylki chciały stworzyć grupowe Drzewko Marzeń, więc każdy na papierowym listku narysował to o czym marzy. Po ozdobieniu drzewka marzycielskimi listkami zadbaliśmy o drobne szczegóły takie jak niebo, trawa i kwiaty. Wiele dzisiaj było tych marzeń i mamy nadzieje ze wszystkie z nich w najbliższym czasie się spełnią.

CENTRUM PRZYRODNICZE

20150527831Klasy VI wybrały się do CENTRUM PRZYRODNICZEGO IM. PROF. ANDRZEJA MYRCHY, znajdujące się na kampusie uniwersyteckim.

FOTORELACJAaaa_link

DZIEŃ MAMY I TATY W SZKOLE

Zapraszamy do oglądania filmu z uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty. Spotkanie zorganizowała Pani Basia w szkolnej świetlicy.

 Zdjęcia – Piotrek Kalinowski 

 Montaż – Maks Rogowski 

FILMaaa_link

 

ŚWIĘTO MAMY I TATY W MALUSZKACH

SAM_6419Dziś najmłodsze przedszkolaki zaprosiły do przedszkola swoich Rodziców. 2 latki, bo o nich mowa, wspólnie z Mamą i Tatą postanowili świetnie się pobawić. Ale najpierw pięknie wyrecytowały wiersz oraz zaśpiewały piosenkę z życzeniami dla Rodziców. Następnie powstały przepiękne korale z kolorowego makaronu oraz płaskorzeźby z masy solnej (niektórzy postanowili stworzyć coś praktycznego i tak został ulepiony „prawie” ROLEX). Nie zabrało również zabaw na sali gimnastycznej, słodkiego poczęstunku, ręcznie wykonanych prezentów i wspólnych zdjęć.

ZDJĘCIA aaa_link

BEZPŁATNE ZAJĘCIA W PRZEDSZKOLU

2523-klocki-drewniane-koloroweNie wiesz co zrobić z wolnym czwartkowym popołudniem? Mamy dla naszych Najmłodszych wspaniałą propozycję! Od 21 maja 2015 r. w naszym przedszkolu ruszają cykliczne spotkania „Godzinki dla malucha i rodzinki”! Co czwartek od 17:00 do 18:00 czekamy na dzieci w wieku od 1 do 3 roku życia spoza przedszkola wraz z Rodzicami. Proponujemy w tym czasie ciekawe i kreatywne zabawy z dziećmi, możliwość poznania naszej placówki, zabawy na świeżym powietrzu.

Czekamy na Ciebie!

Zajęcia są bezpłatne.

Więcej informacji pod numerem telefonu 85 742 34 57

NOC FILMOWA

20150522_211619Istnieje takie powiedzenie, że dobry film można oglądać w każdych warunkach, a i tak nie straci na jakości. Oczywiście najwłaściwszym miejscem do obcowania z X Muzą są kina.
Ale oglądanie filmów we własnej szkole, na wielkim ekranie, przez całą noc – czy może być coś bardziej sentymentalnego i wbijającego się w pamięć? ...więcejaaa_link

EGZAMINY W LONDYNIE

 egzaminW ten weekend całoroczną pracę uczniów zweryfikowali nauczyciele z Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 8 im. Marii Konopnickiej w Białymstoku.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy zdanych egzaminów! Jesteśmy z Was bardzo dumni.

Jeszcze przed egzaminami, uczniowie mieli szansę na szybkie powtórzenie materiału, ponieważ jedna z egzaminujących nauczycielek Pani Basia, wraz ze swoja polską klasą, przygotowała dla uczniów kilka filmów edukacyjnych. Tych, którzy mają swoje egzaminy jeszcze przed sobą zachęcamy do zapoznania się z tymi materiałami. Wszystkie odcinki przygód „Balumki i Profesorka Redaktorka”, głównych bohaterów tego „serialu”  znajdą Państwo na stronie internetowej szkoły:

FILMYaaa_link

ZIELONA ŚCIEŻKA ZDROWIA

IMG_0483  „Obserwujemy i wędrujemy” to cykl zajęć przyrodniczych w terenie, na łonie natury.

Obcując z przyrodą w parku miejskim Planty, Rezerwacie przyrody Las  Zwierzyniecki uczniowie klasy V poznają świat roślin.  …więcejaaa_link

„SKĄPIEC” W FORUM

IMG_051318 maja uczniowie gimnazjum wybrali się do kina „Forum” na spektakl pt. „Skąpiec” w wykonaniu aktorów Teatru Ludowego z Krakowa. Przedstawienie to wiernie oddało treść komedii Moliera o tym samym tytule. Muzyka, kostiumy, scenografia przeniosły uczniów w odległy im wiek XVII, a jednocześnie uczyniły go bliskim. Zachwycająca była z pewnością gra aktorska, szczególnie kreacja postaci Harpagona – przekonywującą, prawdziwa, charyzmatyczna (w tej roli Kajetan Wolniewicz). Pozostali aktorzy ( m. in. Katarzyna Tlałka – Eliza, Karolina Stefańska – Marianna) również bardzo dobrze oddali charaktery, osobowości bohaterów Moliera. Gromkie brawa, jakimi gimnazjaliści nagrodzili twórców i aktorów, to dowód na to, że spektakl zdobył ich uznanie i stanowił dla nich dużą wartość kulturalną. Pozytywne, przychylne recenzje naszych młodych krytyków teatralnych pokazały, że młodzież potrzebuje też tradycyjnych form teatralnych, docenia je.

DZIEŃ MAMY I TATY

SAM_638725 kwietnia trzy grupy zaprosiły swoje Rodziny do przedszkola. Żabki pięknie wyrecytowały życzenia dla swojej Mamy i swojego Taty, zaśpiewały i zatańczyły. A Biedronki i Kotki do tradycyjnego występu dołączyły wspólne zabawy na sali gimnastycznej. Nie zabrakło również pięknie przygotowanych prezentów oraz słodkiego poczęstunku.

GODZINKI DLA MALUCHA I RODZINKI

SAM_6260Pierwsze wspaniałe spotkanie z Maluchami za nami! Było bardzo radośnie, ale też integracyjnie. Dzieciaczki świetnie się z nami porozumiewały, nawiązując bardzo sympatyczną wieź. Oczywiście nie chciały wychodzić z przedszkola i obiecały, że pojawią się za tydzień.

A więc przypominamy, że w każdy czwartek od godz. 17:00 do godz. 18:00 w naszym przedszkolu odbywają się bezpłatne zajęcia „Godzinki dla Malucha i Rodzinki.” Czekamy też na Ciebie i Twoje dziecko od 1 do 3 r.ż. i gwarantujemy super zabawę.

PODLASKI FESTIWAL NAUKI I SZTUKI

IMG_0595

Dzisiaj na dziedzińcu Pałacu Branickich odbywały się imprezy festiwalowe zorganizowane przez Uniwersytet Medyczny. Można było wziąć udział m.in. warsztatach szycia chirurgicznego. Kto wie, może któryś z naszych uczniów w przyszłości podąży w kierunku medycyny.

EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

15596244-freehand-rower-rysunek-czarno-biały-wektorDzisiaj uczniowie z klasy IV zdawali egzamin na kartę rowerową pod okiem Pana Bohdana. Młodzi rowerzyści znakomicie sobie poradzili z torem przeszkód. Były emocje, nieco stresu a na koniec… telefony do rodziców z dobrymi wiadomościami.
Do zobaczenia na rowerowych ścieżkach!

KRASNALKOWA ORKIESTRA

dibujo_musicosKrasnale stworzyły prawdziwą orkiestrę. Chcecie wiedzieć na czym grały? Na BUM-BUM-RURKACH. Jeśli dalej nie wiecie, co to jest klikajcie TUTAJ aaa_link

NASZE SUKCESY

sukcesyZapraszamy do zapoznania się z aktualnymi sukcesami naszych uczniów.

SUKCESYaaa_link

WYBRAĆ ZAWÓD TRUDNA SPRAWA…

SAM_6186Mama Szymona, Pani Beata odwiedziła grupę Żabek, by zapoznać ich ze swoim zawodem. Dzieci bez problemu rozpoznały, że jest Policjantką. Pani Beata opowiedziała dzieciom o swojej pracy oraz pokazała rzeczy, które są niezbędne w pracy policjanta. Na koniec każda Żabka dostała odblask, by być widocznym na drodze. A na podwórku czekał prawdziwy radiowóz, w którym przedszkolaki mogły poczuć się, jak prawdziwi policjanci.

Bardzo dziękujemy Pani Beacie za poświęcony nam czas, uśmiech i cierpliwość.

ZDJĘCIA aaa_link

ILE KOSZTUJE PIŁKA?

Rozwiązywanie zadań na lekcjach matematyki to ciężka praca, wie o tym każdy uczeń. Żeby trochę ją sobie umilić, uczniowie naszego gimnazjum wraz z Panią Kingą postanowili pokazać, że matematyka potrafi być zabawna. Poniżej przedstawiamy komiksy w których została ukryta treść zadania. A czy potraficie odpowiedzieć na pytanie „Ile kosztuje piłka?”.

MOTYLKI ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ RODZINY

???????????????????????????????Dziś do naszego przedszkola zawitali wspaniali goście. Byli to rodzice naszych milusińskich Motylków. Sportowy strój i dobry humor były podstawą naszego spotkania. Na samym początku dzieci wspólnie z rodzicami zatańczyły taniec trzymając sie nie tylko za ręce ale również za kostki i uszy. Kolejnym zadaniem do wykonania było stworzenie rodzinnego herbu – znaku rodziny. Motylki bardzo dużo brudzą ubranek, więc zaprosiły rodziców do wspólnego prania przy muzyce. Następnie Motylki stworzyły swoją drużynę a rodzice swoją i sprawdzili się w konkurencji sportowej (oczywiście zwyciężyły dzieciaczki). Nasi Tatusiowie po drobnym wysiłku fizycznym zgłodnieli, więc każdy Motylek założył tacie śliniaczek i nakarmił rodzica Flipsami. Aby nasi rodzice mieli taką małą chwilkę dla siebie pozwoliliśmy im zatańczyć wspólny taniec przy piosence Wojciecha Gąssowskiego ,,Gdzie się podziały tamte prywatki”. Podsumowaniem naszego wyjątkowego dnia był wiersz oraz piosenka o rodzinie, a także wręczenie rodzicom niespodzianek. Po wszelkich zmaganiach udaliśmy się na piknik do naszej sali. Dziękujemy rodzicom za tak ogromne zaangażowanie we wspólną zabawę.

ŻABKI W MONTESSORI

SAM_61663 latki Żabki, gdy dziś spadł deszcz odwiedziły grupę montessoriańską. Każda Gwiazdka zaopiekowała się Maluszkiem i pokazała, w jaki sposób pracować z wybraną pomocą. Żabkom trudno było opuścić pracownię, więc obiecały, że wrócą tam bardzo szybko.

ZDJĘCIA aaa_link

JAK USŁYSZEĆ TO, CO DZIECKO CHCE NAM POWIEDZIEĆ?

0002G4Y2VK657KBV-C116-F4Zachęcamy do lektury artykułu o tym, w jaki sposób skutecznie słuchać i mówić do naszych dzieci. Artykuł polecany przez naszą Psycholog jest dostępny TUTAJ aaa_link

Zdjęcie ze pochodzi ze strony: www. mamdziecko.interia.pl

ŻYJ ZDROWO I EKOLOGICZNIE!!!

Zdjęcie0813To hasło przyrodników PSP nr 8. Dbanie o zdrowie i stan naszego środowiska,  podejmowanie działań prozdrowotnych i ekologicznych.

więcej…aaa_link

WISŁA

DSC_0322Przedszkolaki miały możliwość obejrzenia spektaklu Teatru Pod Orzełkiem pt.: „Wisła.” Była to wspaniała opowieść o symbolach narodowych i najważniejszych legendach Polski. Przedszkolaki przypomniały sobie, w jaki sposób zginął Smok Wawelski oraz jak powstało miasto Warszawa.

KONKURS PIOSENKI

20150512_11020612 maja nasze przedszkolaki wzięły udział w XXIII Festiwalu Piosenki Przedszkolaka zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku. Z trójki wykonawców Piotr Mikulski z grupy „Dinusie” zdobył nagrodę, a Michał Wendorff z grupy „Gwiazdki” wyróżnieni, a Mariusz Kuźma śpiewał równie pięknie :) Gratulujemy!!!

MOTYLKI ZWIEDZAJĄ BIBLIOTEKĘ

???????????????????????????????Dziś Motylki wybrały się na małą wycieczkę do Biblioteki. Poznały to magiczne miejsce, zasady korzystania z książek oraz pracę bibliotekarza. Po powrocie do sali utrwalały umiejętności posługiwania się nożyczkami podczas wycinania zakładek do książki. Pani Wiola chciała sprawdzić co nasze Motylki zapamiętały z wizyty w Bibliotece więc zadała pytanie Motylkom: Co to jest Biblioteka? Oto odpowiedzi naszych wspaniałych Motylków:

Tymon – ,, jest tam dużo książek i jeśli ktoś chce książkę to powie: Marta i Ola”

Iza – ,,jest tam dużo książek, są takie mapy i jest myszka do komputerów”

Hania – ,,i też tam w książkach są takie karty, które pani wyjmuje i szuka dokumentów”

Maciuś W. – ,,tam są takie gazetki”…i autory dodaje Tymon:)”

Patrycja – ,,trzeba tam zachowywać się cicho i jest pieczątka na książce”

Julia Z. – ,, w tym miejscu są różne kształty książek”

ZROZUM INNYCH: TE SAME ZMYSŁY- INNE ODCZUCIA

IMG_0607Ośrodek Szkolno-Terapeutyczno-Opiekuńczy dla Dzieci i Młodzieży z Cechami Autyzmu zorganizował prelekcję połączoną z warsztatami p.t.: „Zrozum innych: te same zmysły – inne odczucia”, która została przeprowadzona w klasach I-VI szkoły podstawowej.

GALERIAaaa_link

DRAMAT I TRAGEDIĘ POZOSTAW TEATROWI

Teatr-czechow-Klockriketeatern-Porvoo-spektaklGrupa teatralna z naszego gimnazjum w finale Przeglądu Małych Form Teatralnych „Dramat i tragedię pozostaw teatrowi”.

 więcej …

Aktorzy i Pan Bohdan Marciuk zasłużyli ma gromkie brawa. GRATULUJEMY!!!

Finał już czerwcu.

Trzymamy mocno kciuki!!!

KONSTYTUCJA 3 MAJA – APEL

???????????????????????????????Dziś Nasza Szkoła uczestniczyła w uroczystym apelu z okazji uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja, który przygotowała klasa VI A wraz z wychowawczynią p. Anią Kuptel  przy współpracy z klasami VI B oraz IV. O oprawę muzyczną  zadbały panie Ula Wiluk i Basia Kozakiewicz-Kisiel.

Uczniowie przedstawili nam wydarzenia historyczne, recytując wiersze i śpiewając pieśni patriotyczne. Na koniec tło historyczne przybliżył nam nasz nauczyciel historii p. Sławomir Radecki.

KOLEJNE SPOTKANIE Z PANIĄ EWĄ ZIELIŃSKĄ

SAM_6116To już niestety ostatnie warsztatowe spotkanie z Panią Ewą. Dziś zajęcia były prowadzone w grupie „Smerfy.” 4 – latki miały możliwość ćwiczenia swojej pamięci i koncentracji przy pomocy opowieści ruchowych. Na koniec obył się wspólny masaż nauczycieli i dzieci, który sprawił wszystkim wiele radości.

Pani Ewo, bardzo dziękujemy za Pani czas nam poświęcony, za przekazane nam cenne uwagi. Drzwi naszego przedszkola są dla Pani zawsze otwarte.

ZDJĘCIA aaa_link

URODZINY KACPRA

SAM_6107Dziś Kacper z grupy Krasnale obchodził swoje piąte urodziny. Pani Inga wspólnie z Rodzicami Kacpra przygotowali urodzinowe słoneczko. Opowiadanie o swoim życiu, przeliczanie i wymienianie miesięcy do główne umiejętności ćwiczone przez dzieci. A Kacprowi życzymy samych wspaniałych chwil.

ZDJĘCIA aaa_link

DELFINKI I INSTRUMENTY

SAM_6047Delfinki dziś stworzyły prawdziwą orkiestrę. Każdy grał na wybranym przez siebie instrumencie. Okazało się, że przedszkolaki mają ogromny talent muzyczny i rytmiczny. Może, kiedyś jakiś Delfinek zostanie sławnym muzykiem???

ZDJĘCIAaaa_link 

KRASNALE NA LUDOWO

SAM_6008Czy wiecie, jak wyglądają polskie stroje ludowe? Pani Maja przygotowała dzisiaj ilustracje przedstawiające ubiory z różnych rejonów Polski. Na obrazkach były kwieciste albo pasiaste  spódnice, chusty, korale, kamizelki z ozdobieniami i różne kapelusze. Tylko czemu Pani Maja nie poukładała ich parami? Czyżby tego nie umiała? Otóż musieliśmy sami dopasować te pary! Na szczęście Pani Maja nie zostawiła nas samych z tym zadaniem, gdyby nie jej pomoc pewnie siedzielibyśmy całą noc. Musieliśmy przy pomocy iPada zeskanować specjalne kody, dzięki którym otwierała się strona z podpowiedziami. Teraz to zadanie było łatwe. Uwinęliśmy się z nim bardzo szybko. Poukładaliśmy wszystko na dywanie i przyznaliśmy, że przedstawione na obrazkach pary to pary ślubne. To w takim razie, jak wygląda strój polski? Michał stwierdził, że u Pani musi być biała sukienka, a u Pana czarny garnitur, żeby mogli pójść do ślubu :)

ZDJĘCIA aaa_link

OŻYWIONE KOLOROWANKI

SAM_5986Nie ma lepszej zachęty do kolorowanki, jak…. zabawy z iPadami. Dzięki szkoleniu Pani Mai, Żabki miały możliwość przekonania się, jak działa aplikacja Coral. Zachwyt przedszkolaków był niesamowity, przysłowiowe „oczy, jak pięć złotych.”

ZDJĘCIA aaa_link

BEZPIECZNY INTERNET

???????????????????????????????W piątek, 24.04.2015 r. uczniowie klas VI uczestniczyli w prelekcji dotyczącej zagadnień związanych z „Bezpiecznym Internetem”. Zajęcia poprowadziła pani policjantka z Komendy Miejskiej w Białymstoku; omówiła temat cyberprzemocy i zagrożenia, jakie niesie ze sobą niewłaściwe i często bezmyślne korzystanie z portali społecznościowych.

„ZWIERZAKI Z NASZEJ PAKI”

????????We środę 29 kwietnia odbył się konkurs piosnki, w którym wzięły udział dzieci z niepublicznych przedszkoli z Białegostoku. Uczestnicy zaprezentowali wspaniałe utwory o swoich ulubionych zwierzątkach. Poziom był wyrównany, a Jury miało naprawdę trudne zadanie. Po długich naradach zostały przyznane dwie na grody, które otrzymali:

Magdalena Klepakca z Niepublicznego Przedszkola „Puchatek”

Piotr Mikulski z Niepublicznego Przedszkola nr 1 im. Marii Konopnickiej.

Wszystkim Wykonawcom oraz ich Nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Serdeczne podziękowania kierujemy również w stronę Rodziców i Dzieci, którzy wsparli akcję zbiórki karmy dla psiaków ze schroniska.

ZDJĘCIA aaa_link

KINO NA TEMAT – ZE WSZYSTKICH SIŁ

ze wszystkich siłKino na Temat to cykl imprez tematycznych, realizowanych wspólnie z Gazetą Wyborczą, dotyczących aktualnych tematów społecznych, takich jak: wykluczenie społeczne, bezrobocie młodych, bezdomność, tolerancja, a także innych ważnych dla młodzieży w wieku dorastania tematów. Cykl skierowany jest do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej.

Temat spotkania: Przekraczanie granic i pokonywanie własnych słabości.

Na seansie gościł wyjątkowy osoba – Pana Krzysztof Smorszczewski, który opowiedział  o przekraczaniu barier osób niepełnosprawnych w sporcie i życiu.

Więcej w GAZECIE WYBORCZEJaaa_link

WYCIECZKA DO WARSZAWY

 

FullSizeRender23 kwietnia, o godz. 6.00, ciekawi tego, co przed nami wyruszyliśmy sprzed szkoły do naszej stolicy. My, czyli uczniowie klas: IV szkoły podstawowej – II gimnazjum wraz z opiekunami.
Podróż minęła bardzo szybko; część z nas, przytuliwszy się do swoich poduszek, smacznie ją przespała.
Najpierw zawitaliśmy do Teatru 6. piętro, … więcejaaa_link

iPad W PRZEDSZKOLU

SAM_5942Czy można wykorzystywać najnowsze technologię w przedszkolu? A, jeśli tak, to jak? Na te dwa pytania odpowiedziała dziś nauczycielom przedszkola Pani Maja. W zasadzie to nie odpowiedziała tylko wręczyła iPady do ręki i bawiła się z nami!!!! Co się działo – zobaczycie na zdjęciach? Co się będzie działo w grupach – zobaczycie w najbliższym czasie!

Maju, bardzo dziękujemy!!!! Jesteś świetnym Nauczycielem!!!!

ZDJĘCIA aaa_link

MAMO, TATO POBAW SIĘ ZE MNĄ!

SAM_5909Do świetnej zabawy zaprosiły swoich Rodziców najmłodsze przedszkolaki – Misie. Na sali gimnastycznej odbyły się wspólne zawody, zabawy z chustą animacyjną, ćwiczenia metodą W. Sherborne. Radości nie było końca!!!

ZDJĘCIA aaa_link

POLAK MAŁY

SAM_5899W Muzeum Wojska Polskiego zagościła dziś grupa 6 latków. Dinusie uczestniczyły w zajęciach „Kto ty jesteś?” Była to świetna okazja do przypomnienia symboli narodowych, przybliżenia historii Polski. Dzięki takim spotkaniom przedszkolakom łatwiej jest zrozumieć patos zbliżających się uroczystości narodowych.

ZDJĘCIA aaa_link

CUDACZKI Z NICZEGO

???????????????????????????????Jak można wykorzystać niepotrzebne rzeczy? Czy można zrobić coś z niczego? Czy na pewno śmieci trzeba wyrzucać do kosza? Na te wszystkie pytania odpowiedziały Delfinki, a w zasadzie postanowiły pokazać do czego jeszcze mogą przydać się plastikowe nakrętki, opakowania do produktach, czy puste butelki. Tak powstały CUDACZKI :)

ZDJĘCIA aaa_link

BANK I SKLEP W ŚRODKU LASU

???????????????????????????????Motylki dziś bawiły się w tworzenie lasu. Był bank, który udzielał pożyczki i sklep z różnymi rodzajami drzew. Jeśli chcecie przeczytać więcej – czytajcie TUTAJ aaa_link Przy okazji zapraszamy też to przeczytania tekstu o wodnym laboratorium Krasnali lub obejrzenia bogatej galerii ZDJĘĆ aaa_link z tych zajęć.

KRASNALKOWY EKOPATROL

IMG_0326Krasnale razem z Panią Mają i IPadami stworzyły prawdziwą mapę z kodami QR, która służy do odnajdywania śmietników przeznaczonych do segregacji śmieci. Jeśli chcecie przeczytać więcej klikajcie TUTAJ aaa_link,  a tu odnajdziecie ZDJĘCIA aaa_link.

BAŚNIE Z CZTERECH STRON ŚWIATA

SAM_5792We czwartek grupy 4, 5, 6 latków i grupa Montessori pojechały do teatru na spektakl „Baśnie z czterech stron świata.” Do oglądania zaprosił nas teatr Artenes z Wrocławia. Przedszkolaki miały okazję przypomnieć sobie ulubione baśnie i świetnie się bawić.

ZDJĘCIA aaa_link

RECYKLINGOWE ZABAWY

SAM_5753Wiosna i czas wiosenny porządków to świetna okazja do przybliżenia dzieciom tematyki związanej z ekologią. 3 latki Żabki od początku tygodnia poznawały najważniejsze zasady recyklingu. We wtorek Pani Kasi segregowała z dziećmi śmieci, a we środę Żabki stworzyły prawdziwą „śmieciową orkiestrę.” Na opakowaniach, butelkach, puszkach zagrały prawdziwy koncert, którego możecie posłuchać TUTAJ aaa_link

A tu obejrzycie ZDJĘCIA aaa_link

GIMNASTYKA BUZI I JĘZYKA

SAM_5738Raz w tygodniu w grupach 3 latków odbywają się zajęcia z logopedą. Pani Monika z maluszkami ćwiczy nie tylko narządy artykulacyjne ale również kształtuje prawidłowy sposób oddychania i rozwija słuch dzieci. Spotkania z logopedą to też świetna okazja do kontrolowania ewentualnych wad wymowy pojawiających się u dzieci.

ZDJĘCIA aaa_link

WIZYTA LEKARZA W ŻABKACH

SAM_5720We środę do grupy Żabek zawitał bardzo miły gość. Przedszkolaki spotkały się z Panią Doktor Iloną, czyli Mamą naszego Jasia. Powód wizyty był prosty i dobrze znany – dzieci chciały dowiedzieć się więcej o zawodzie lekarza oraz o tym, jak dbać o zdrowie. Mama Jasia wyjaśniła dzieciom, że pracuje w szpitalu. Przeczytała przedszkolakom opowieść o dziewczynce, która musiała leczyć się w szpitalu. Żabki miały też okazję do posłuchania bicia swojego serca. Na koniec każdy otrzymał naklejkę „DZIELNEGO PACJENTA”.

Bardzo dziękujemy Pani Ilonie Bauer za poświęcony nam czas, uśmiech i życzliwość.

ZDJĘCIA aaa_link

METALOWE RAMKI W ŻABKACH

SAM_5700Żabki dziś ćwiczyły swoje rączki, przygotowując się do pisania. Pani Monika przyniosła pomoc montessoriańską tzw. metalowe ramki. Stały się one świetną okazją do utrwalenia podstawowych figur geometrycznych. A ich odrysowywanie było dobrym ćwiczeniem, podczas którego 3 latki utrwalały prawidłowy chwyt ołówka.

ZDJĘCIA aaa_link

KURCZACZKI DELFINKÓW

DSC_03083 latki Delfinki rozmawiały niedawno o zwierzętach wiejskich. W trakcie realizacji tego tematu powstały przepiękne kurczaczki wykonane z kółeczek. Każdy przedszkolak sam, według własnego pomysłu wykonał pracę. A efekty możecie podziwiać sami poniżej.

PIŁKI SENSORYCZNE

SAM_5661Dziś przedszkolaki miały możliwość zabawy piłkami sensorycznymi. Były masaże, „turlanki”, ćwiczenia węchowe, do których posłużyły pachnące owocami piłki. Dużą ciekawość wzbudziła również piłka, która w środku miała klepsydrę. Dzieci mogły obserwować, jak spadają małe kuleczki. A Mikołaj razem z Panem Gieniem napompował wszystkie piłki w przedszkolu :)

ZDJĘCIA aaa_link

EWALUACJA W PRZEDSZKOLU

ewaluacja2Zakończyła się ewaluacja zewnętrzna w naszym przedszkolu. Wizytatorzy ocenili nasze przedszkole bardzo dobrze. Szczegółowy raport jest dostępny w sekretariacie naszej placówki.

Dziękujemy Rodzicom, naszym Partnerom za poświęcony czas i udział w ewaluacji.

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

dziennikProsimy o zapoznanie się z instrukcją pierwszego logowania do dziennika elektronicznego. pierwsze logowanie (kliknij, aby zapoznać się z instrukcją)