projektyue  

 

 

 

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

Już jutro uczniowie naszej szkoły przystąpią do egzaminu szóstoklasisty.

Uczniowie powinni być w szkole  najpóźniej o 8.30.

Żeby przystąpić do egzaminu musi posiadać aktualny dokument potwierdzający tożsamość (legitymacja szkolna).

Na egzamin potrzebny jest czarny długopis/pióro, ołówek, gumka, linijka, ekierka, kątomierz, cyrkiel.

Obowiązuje zakaz wnoszenia na salę urządzeń telekomunikacyjnych, kalkulatorów oraz słowników językowych!

WYWIADÓWKA KLAS IV -VI ORAZ I-IIIGIM

wywiadówka

Wywiadówka w dniu 9 kwietnia 2015r. grafik godzin umieszczony powyżej.

Zapraszamy  serdecznie.

ZAŚWIEĆ SIĘ NA NIEBIESKO DLA AUTYZMU W BIAŁYMSTOKU

pobraneJuż po raz drugi zachęcamy do ubrania się na niebiesko. Jutro, 1 kwietnia, włączamy się w akcję, która wspiera osoby z autyzmem.

Liczymy na Was!

WIELKANOC W PRZEDSZKOLU

SAM_5502Przedszkolaki przygotowują się do świąt Wielkanocnych. 6 latki Dinusie wybrały się dziś w podróż na wyspę Wielkanocną, gdzie czekały ich przeróżne, ciekawe zadania. Były ćwiczenia w liczeniu, czytaniu, ćwiczenia spostrzegawczości i współdziałania w grupie. A 3 latki Żabki wykonały dziś Wielkanocne baranki z …. popcornu. Oczywiście po ciężkiej pracy nadszedł czas na zasłużony poczęstunek.

ZDJĘCIA aaa_link

KIERMASZ WIELKANOCNY

 image1 (1)„Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”. 

                                                          Mt 25,40

Wspierając białostockie hospicjum dla dzieci, tegoroczny kiermasz wielkanocny „Pola nadziei” został zorganizowany z myślą właśnie o nich.
Za dobroć serca i poświęcenie wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy.
Praca na rzecz potrzebującym – koło rękodzieła (uczniowie klas I – VI)

MISTRZ ORIGAMI

image1Natalia Sawicka, uczennica klasy VI A uczestniczyła w rejonowym konkursie „Mistrz origami”. Wykonała figurkę pt. „Paw”. Wykazała się świetną sprawnością manualną oraz kreatywnością myślenia. Podczas gali ogłaszania wyników w Szkole Podstawowej nr 47 jej praca została wyróżniona i nagrodzona.
Gratulacje … i powodzenia w dalszej pracy!

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU

IMG_1194Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru (27 marca) wybraliśmy się do Centrum Ludwika Zamenhofa, aby uczestniczyć w specjalnych warsztatach teatralnych Teatr na dłoni. …więcejaaa_link

FILMaaa_link

 

KOLOROWY TYDZIEŃ W MALUSZKACH

11087007_800453863372773_1988626193_oW minionym tygodniu w grupie 2 latków codziennie gościł inny kolor. Przedszkolaki razem z Paniami dopasowywały nawet swój ubiór do barwy królującej danego dnia, a w czasie pobytu w przedszkolu wykonywały kolorowe zadania. W piątek już każdy pokazywał cztery kolory: czerwony, żółty, zielony i niebieski.

ZDJĘCIA aaa_link

KONKURS PIOSENKI I ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

zbiórka karmySerdecznie zapraszamy wszystkie Przedszkola Niepubliczne do wzięcia udziały w kolejnej edycji konkursu piosenki „Zwierzaki z naszej paki.” Konkurs odbędzie się 29 kwietnia 2015 r. Regulamin oraz karta zgłoszeniowa znajdują się TUTAJ.

Jednocześnie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w zbiórce dla podopiecznych BIAŁOSTOCKIEGO SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT. Wiemy, że nie każdy może adoptować psiaka, zatem zachęcamy do podarowania

*suchej i mokrej karmy, by brzuszki były pełne,
*misek, bo z naczynia lepiej pieskom smakuje,
*ciepłych koców i poduszek, by nie czuć zimna,
*zabawek, by choć na chwilę zapomnieć o psiej niedoli.

Razem naprawdę możemy pomóc!

Akcja trwa przez cały kwiecień (do 29.04.2015 r.)

Zdjęcie pochodzi ze strony www.pieskiikotki.blogspot.com

PRZEDSZKOLNE KONKURSY

SAM_5482Piątek był bardzo konkursowym dniem w przedszkolu. Rano w grupie „Żabki” odbył się konkurs recytatorski. 3 latki przełamywały strach przed publicznymi występami oraz doskonaliły umiejętność recytacji wiersza. Przed południem nastąpiło też rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Palma Wielkanocna.” Trudno było wybrać dwie najpiękniejsze palmy spośród 24, które zostały wykonane przez nasze dzieci i ich Rodziców. Zapraszamy do zapoznania się w wynikami obu konkursów TUTAJ aaa_linkoraz do obejrzenia zdjęć z KONKURSU RECYTATORSKIEGO aaa_link i KONKURSU „PALMA WIELKANOCNA”aaa_link

UCZNIOWIE CZYTAJĄ PRZEDSZKOLAKOM

20150324_124703Tym razem do sali Biedronek zawitały Natalia i Gabrysia. Przedszkolaki z radością wysłuchały bajki pt. „Dwie Dorotki”. Była to opowieść o dwóch siostrzyczkach, z których jedna była miła, pracowita i pomocna. Druga zaś leniwa i zarozumiała. Oto, jaki morał z wysłuchanej bajki wyłoniły Biedronki: „Trzeba być dobrym, a nie złym. Bo dobro do nas wraca i za swą dobroć jesteśmy nagradzani, ale nie nagrodami takimi do ręki. Nie zawsze tak jest.”

Bardzo dziękujemy Gabrysi i Natalce za wybór tak pouczającej bajki. Z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę :)

WARSZTATY WIELKANOCNE

IMG_021325 marca klasa VI A odwiedziła ZS nr 16 w Białymstoku. Dla tej grupy uczniów z naszej szkoły były to pierwsze warsztaty w szkole specjalnej. Gospodarze czekali na zajęcia plastyczne i muzyczne, do których nasze dzieci chętnie się włączyły. Uczniowie wspólnie zrobili wielkanocne girlandy, a na koniec wysłuchaliśmy piosenki w wykonaniu dziewcząt z tamtej szkoły. Dla wszystkich było to niesamowite doświadczenie.

ZDJĘCIAaaa_link

KOLOROWY TYDZIEŃ – PODSUMOWANIE

Dziękujemy za zaangażowanie, pomysłowość.
W klasach starszych wyniki wyglądają następująco:
I miejsce- klasa VIb- 50 pkt.
II miejsce- klasa IV-  40 pkt.
III miejsce- klasa V-  30 pkt.
W klasach młodszych zwyciężyła klasa I!
Ogromne gratulacje!!!!!

DZIEŃ CZYTANIA TOLKIENA

TOLKIEN

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Uczniowie naszego gimnazjum również przyłączyli się do akcji, którą zorganizowała Pani Basia Białowieżec. Spotkanie miało charakter konkursu… jednak jury w składzie: p. Ania MK, p. Piotr i p. Ula uznało, że wszyscy uczniowie powinni zostać wyróżnieni dyplomami uznania. Na zakończenie spotkania Pan Piotr Ignatowski przygotował uczniom zabawną niespodziankę i czytał uczniom Tolkiena na trzy sposoby. Pierwszy – jako spłoszony uczeń, drugi – w stylu teatru wiktoriańskiego i trzeci – przy ognisku ( jeden z uczniów rozpalił nawet wirtualne ognisko)
Dzisiejsze spotkanie obala mit, że gimnazjaliści nie czytają książek

ZDJĘCIAaaa_link

PODSUMOWANIE WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

laureaciDzisiaj nasi laureaci – Michał Wawrzeniuk i Szymon Kopańko wzięli udział w uroczystym podsumowaniu Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych, które odbyło się w SP nr 50. Przypominamy, że Michał uzyskał tytuł laureata z trzech przedmiotów ( matematyka, język angielski, przyroda), a Szymon dwóch ( matematyka, język angielski).

 GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

WIOSENNE ZABAWY W BANKU

SAM_5393Dni stają się coraz cieplejsze, więc jest to najlepszy czas na rozpoczęcie sezonu wyjść i wycieczek. W poniedziałek najstarsze grupy odwiedziły pobliską siedzibę banku Credit Agricole. Można się było spodziewać zajęć z liczenia albo inwestowania pieniędzy, a tu przedszkolaki pomogły pracownikom przywitać wiosnę. Powstała Marzanna, dzieci rozwiązywały zagadki związane z rozkwitającą, zieloną porą roku. Na koniec wszyscy dostali błękitne balony, które idealnie pasowały do bezchmurnego nieba.

GALERIA aaa_link

W POSZUKIWANIU WIOSNY

IMG_1131„W poszukiwaniu wiosny” taki tytuł miały warsztaty plastyczne klas 1-3, które odbyły się 20 marca. Już o godz. 9:00 rozpoczęliśmy poszukiwania wiosny w … naszej wyobraźni. Choć na zewnątrz jest jeszcze chłodno i nawet prószy śnieżek, to w naszej świetlicy szkolnej było bardzo wiosennie. Każda grupa dwoiła się i troiła, jak wykorzystać zgromadzone materiały do wykonania PANI WIOSNY. Pomysłów było co nie miara. Sami popatrzcie. Postacie WIOSNY stanęły w naszych klasach i zdobią sale. Mamy nadzieję, że w naszej szkole jest choć trochę cieplej, radośniej i czuć powiew wiosny. Czy czujecie wiosnę tak jak my?

FILMaaa_link

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

20150320_113918Ten dzień wyróżniał się od innych spędzonych w ławkach szkolnych.

Każda klasa miała za zadanie nakręcić film o wiośnie.

Powstały niesamowite projekty!

Naszą szkołę odwiedził również niesamowity podróżnik, który opowiedział nam o Meksyku.

Na razie zwiedziliśmy go wirtualnie, ale kto wie, może któregoś dnia odwiedzimy go sami.

ZDJĘCIAaaa_link

MAM TALENT!

DSC_2895Zwieńczeniem Dni Otwartych w Akademii Sukcesu „Nasza Szkoła” był konkurs „Mam talent!” organizowany już tradycyjnie przez p. Basię Białowieżec. Każdy uczeń, bez względu na wiek, zainteresowania, hobby mógł zaprezentować publiczności swoje umiejętności. …więcejaaa_link

ZAĆMIENIE SŁOŃCA

20150320_110056W piątek ok godz. 11 Biedronki dzięki panu Piotrowi Sosnowskiemu miały okazję ujrzeć niezwykle rzadkie zjawisko – zaćmienie Słońca. Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem. Dzieci bez końca ustawiały się w kolejkę, aby obserwować wspaniałe widowisko. Dowiedziały się także, że zaćmienie Słońca obserwujemy wtedy, gdy Księżyc całkowicie lub częściowo przesłania Słońce. To, że w Polsce zobaczyliśmy zaćmienie częściowe nie oznacza, że w innych miejscach na Ziemi widok był taki sam. Na całkowite zaćmienie Słońca w Polsce trzeba będzie poczekać 120 lat do października 2135 roku.

Bardzo dziękujemy panu Piotrowi za tak wspaniałe doświadczenie :)

DEBATA UCZNIOWSKA

DSC09876Debata to metoda skutecznego porozumiewania się w różnych sytuacjach, prezentacji własnego punktu widzenia, przygotowania do publicznych wystąpień, współdziałania w zespole, budowania więzi międzyludzkich.

Metodę tę wybrali uczniowie wraz z nauczycielami Akademii Sukcesu „Nasza Szkoła”, aby w ramach Dni Otwartych zainicjować międzyszkolną dyskusję na temat zalet i wad zastosowania na zajęciach w szkole nowych technologii. …więcejaaa_link

QUIZ WIEDZY O BOHATERACH BAŚNI, BAJEK, LEKTUR KLAS I-III

IMG_0285Edmund z „Opowieści z Narnii”, Krzyś – właściciel Kubusia Puchatka, Adaś Niezgódka z „Akademii Pana Kleksa”, główny bohater „Kota w butach”, Shrek i Spongebob ( w tych rolach uczniowie kl. V: … więcejaaa_link

OSTATNI DZIEŃ OTWARTY W PRZEDSZKOLU

????????Dziś był ostatni dzień z trzech naszych dni otwartych. I ponownie w progach naszego przedszkola stanęło mnóstwo naszych przyszłych przedszkolaków. Dziękujemy Wam bardzo, że nas odwiedziliście. A dziś z samego rana powitaliśmy wiosnę na balu wiosennym. Dzieci bardzo kolorowo ubrane tańczyły, brały udział w różnych konkurencjach. Nawet nasze Panie, zdeterminowane chęcią posiadania wąskiej talii J, wzięły udział w konkursie sportowym. Niestety przedszkolaki okazały się po prostu najlepsze. A szcześciolatki miały dziś możliwość zabawy na iPadach. To były niezwykłe i długo wyczekiwane zajęcia.

Jeszcze raz dziękujemy naszym nauczycielom za zorganizowanie tegorocznych DNI OTWARTYCH oraz wszystkim przybyłym, którzy poświęcili swój czas, by nas odwiedzić.

P.S. Krasnale dziś na dobre pożegnały zimę. Jak??? Obejrzycie zdjęcia!!!

ZDJĘCIA aaa_link

KOLOROWY TYDZIEŃ – DZIEŃ W KROPKI

???????????????????????????????„Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie,…”

Dzisiaj w szkole był kropkowy zawrót głowy :)

ZDJĘCIAaaa_link

DRUGI DZIEŃ OTWARTY

????????Drzwi naszego przedszkola po raz drugi zostały otwarte :) Przywitaliśmy dzisiaj wspaniałe dzieci, które bardzo chętnie bawiły się razem z nami. A były tańce, gimnastyka, zabawy z liczeniem, zajęcia z wykorzystaniem tablicy multimedialnej, zajęcia z taekwon-do oraz praca z materiałem Marii Montessori. Zachęcamy do oglądania zdjęć i oczywiście do odwiedzenia nas jutro.

ZDJĘCIA aaa_link

BĄDŹ JAK HERKULES POIROT!

IMG_0229Klasa III gimnazjum zapoznawała się ostatnio na lekcjach języka polskiego z gatunkiem powieści detektywistycznej. Uczniowie wzięli pod lupę książkę Agathy Christie pt. „Morderstwo w Orient Expressie”.  …więcejaaa_link

KOLOROWY TYDZIEŃ – BOHATEROWIE KSIĄŻEK

???????????????????????????????Witajcie w naszej bajce, słoń zagra na fujarce,
Pinokio nam zaśpiewa, zatańczą wkoło drzewa,
Tu wszystko jest możliwe,…

Tak dzisiaj było w naszej szkole :)

Na korytarzu szkolnym można było spotkać nie jedną postać z książki.

Zachęcamy do obejrzenia ZDJĘĆaaa_link

II MIEJSKI KONKURS KULTURY JĘZYKA POLSKIEGO

12 marca odbył się szkolny etap II Miejskiego Konkursu Kultury Języka Polskiego, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 50 w Białymstoku. W rozgrywkach szkolnych udział wzięli uczniowie klas: V, VI a i VI b. Musieli się zmierzyć z zadaniami dotyczącymi m. in. poprawności zapisu nazw mieszkańców miast i państw, stosowania właściwych form czasowników czy znajomości znaczeń frazeologizmów. Zwycięzcą szkolnego etapu został Michał Wawrzeniuk, uczeń kl. VI b. 18 marca będzie on reprezentował naszą szkołę w ostatnim, miejskim etapie konkursu. Trzymamy kciuki za Michała i życzymy mu powodzenia.

DNI OTWARTE W PRZEDSZKOLU – DZIEŃ PIERWSZY

????????Za nami pierwszy dzień otwarty. Mieliśmy gości, którzy przyszli obejrzeć nasze przedszkole. Szczegółową relację przeczytacie TUTAJ aaa_link , a tu galeria ZDJĘĆ aaa_link

DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

SAM_3801aDzień patrona Irlandii obchodzony jest 17 marca.

Pani Kasia przybliżyła to święto klasie III na języku angielskim.

 

 

KOLOROWY TYDZIEŃ- DZIEŃ KOSMOSU

???????????????????????????????Czyżby w naszej szkole miała miejsce inwazja obcych ??

Nie, to tylko drugi dzień zmagań w kolorowym tygodniu.

Tematem był kosmos i jego tajemnice.

ZDJĘCIAaaa_link

KOLOROWY TYDZIEŃ – DZIEŃ LUDOWY

???????????????????????????????Pierwszy dzień już za nami.

Było kolorowo i folklorystycznie :)

ZDJĘCIAaaa_link

EWALUACJA W PRZEDSZKOLU

ewaluacja2Zakończyła się ewaluacja zewnętrzna w naszym przedszkolu. Wizytatorzy ocenili nasze przedszkole bardzo dobrze. Szczegółowy raport jest dostępny w sekretariacie naszej placówki.

Dziękujemy Rodzicom, naszym Partnerom za poświęcony czas i udział w ewaluacji.

 

KILKA SŁÓW O CZYTANIU KSIĄŻEK

książkiBiedronki w ostatnim czasie zafascynowały się książkami. Odwiedziły bibliotekę oraz wzięły udział w słuchaniu bajek czytanych przez starszych kolegów i koleżanki. A więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ aaa_link

ZAPROSZENIE

konkursy_2014 Serdecznie zapraszamy laureatów wraz z opiekunami, dyrektorami szkół oraz

przewodniczących komisji wojewódzkich na uroczyste podsumowanie

Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2014/2015

24 marca 2015r. o godzinie 10.00

KINO NA TEMAT – CARTE BLANCHE

20150227_141450Kino na Temat to cykl imprez tematycznych, realizowanych w kinie Helios wspólnie z Gazetą Wyborczą. Dotyczą one  aktualnych tematów społecznych ważnych dla młodzieży w wieku dorastania. Celem spotkań jest pokazanie młodemu odbiorcy, że ambitne kino może w pasjonujący sposób opowiadać o ważnych dla młodych sprawach i prowokować gorące dyskusje. …więcejaaa_link

Z OSTATNIEJ CHWILI!!!

Na stronie Kuratorium Oświaty w Białymstoku zostały ogłoszone wyniki pierwszych konkursów przedmiotowych. Z ogromną przyjemnością informujemy o sukcesach naszych uczniów:   BIOLOGIA 1 Maja Kaczan (II GIM) – LAUREAT JĘZYK ANGIELSKI 1. Maja Kaczan (II GIM) – FINALISTA PRZYRODA  1. Michał Wawrzeniuk  (kl.VI)- LAUREAT 2. Szymon Kopańko (kl.VI) – FINALISTA JĘZYK ANGIELSKI 1. Szymon Kopańko (kl.VI) – LAUREAT 2. Michał Wawrzeniuk  (kl.VI)- LAUREAT 3. Jan Jakub Cylwik (kl.VI) – FINALISTA MATEMATYKA 1. Szymon Kopańko  (kl.VI)- LAUREAT 2. Michał Wawrzeniuk (kl.VI) – LAUREAT Gratulujemy sukcesów uczniom oraz nauczycielom przygotowujących uczniów.

TAK, POMAGAM!

20150313_122336W szczęśliwym dniu- piątek 13.03.15r. wolontariusze z klasy II i III gimnazjum w ramach akcji charytatywnej Caritasu „Tak, pomagam!” zbierali artykuły spożywcze w pobliskim sklepie „Biedronka”.
Efekty pracy i serca są nieocenione.
Dziękujemy!!!

KOLOROWY EKSPERYMENT

SAM_5311W Krasnalach Pani Maja przeprowadziła dziś niesamowity eksperyment. Przy pomocy mleka, barwników spożywczych i płynu do mycia naczyń przedszkolaki podziwiały przenikające się kolory. Wiemy, że zdjęcia nie oddają wspaniałej zabawy, dlatego w najbliższym czasie pojawi się film. Czekamy z niecierpliwością. FILM aaa_link ZDJĘCIA aaa_link

WIOSENNE SADZONKI ŻABEK

SAM_5279Małe Żabki poznają pory roku. Zbliżającą się wiosnę znają z wierszy, piosenki „Wiosna wita nas”, jej oznaki widziały też na spacerach, a dziś przyszedł czas na poznanie jej z innej strony. Przedszkolaki posiały dziś owies. Ku zaskoczeniu pani okazało się, że bez większych problemów wymieniły wszystkie rzeczy potrzebne do założenia hodowli. Potem wspólnie posialiśmy ziarna owsa. Zostaje im tylko codziennie podlewać naszą roślinę oraz obserwować, jak rośnie. ZDJĘCIA aaa_link

BIAŁA SZKOŁA KLAS I-III

IMG_0867Wczesnym rankiem 2 marca 2015 wyruszyliśmy na Białą Szkołę w Tatry. Po drodze odwiedziliśmy królewskie miasto Kazimierz Dolny.Tutaj mieliśmy okazję przejść Wąwozem Korzeniowym, wspiąć się na Górę Trzech Krzyży, a także podziwiać Rynek Główny i spacerować wzdłuż Wisły. Późnym wieczorem dotarliśmy do Poronina. … więcejaaa_link

PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK

OLYMPUS DIGITAL CAMERAChoć nasze przedszkolaki nie mają jeszcze tornistrów i piórników. Choć nasze przedszkolaki nie chodzą jeszcze do szkoły. Choć nasze przedszkolaki nie piszą jeszcze piórami, to bardzo polubiły małego, plastelinowego ludka w zielonych spodenkach. Przygody Plastusia, w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji, obejrzały dziś prawie wszystkie nasze grupy. Przedstawienie okazało się przeurocze, gra aktorska na wysokim poziomie, skoczne, miłego uchu piosenki oraz przepiękna scenografia pozwoliły wszystkim zakochać się w Plastusiu i jego przyjaciołach. Zdjęcia z przedstawienia pochodzi ze strony: www.narodowyteatredukacji.pl SAM_5263SAM_5257SAM_5254

WIOSNA ZBLIŻA SIĘ DO NASZEGO PRZEDSZKOLA

SAM_5202Czy czujecie, że ta długo wyczekiwana, wypatrywana pora roku jest już coraz bliżej? W przedszkolu oprócz przepięknej wiosenne dekoracji (ach te bociany) tematyka wiosenne wchodzi powoli do każdej grupy. Warto przeczytać o tym, jak Krasnale powoli odkrywają wiosnę w swojej sali TUTAJ aaa_link

OBIAD W STOŁÓWCE STARSZAKÓW

SAM_5247- Żabki, trzeba jeść mięso, bo inaczej nie urośniecie – powiedziała kilka dni temu pani Monika – Pani ja jem – powiedział Wojtuś – Pani ja nie lubię – powiedział Szymon – A kto chce iść z nami do starszej grupy, by nie być maluszkiem? – zapytała pani. – Ja! -Ja! -Ja też pójdę! – mówiły dzieci. I nagle talerze stały się puste!!! Więc dziś Żabki zjadły obiad w szkolnej stołówce. Nawet rączki myły w szkolnych łazienkach. Ale to była przygoda, ach i zupa była o wiele smaczniejsza. ZDJĘCIA aaa_link

SUKCESY NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW

sukcesyZachęcamy do zapoznania się w listą laureatów z konkursu plastycznego „Bezpieczne zabawy zimowe” oraz konkursu piosenki „My English song” TUTAJ aaa_link

FILMIKI NA FACEBOOKU

kameraNa naszym Facebooku pojawiły się dwa nowe filmiki. Pierwszy z nich pokazuje jak nasza klasa IV obchodziła walentynki wraz z wychowawcą, drugi pokazuje nasze wyjście do opery na „Czarodziejski flet”. Zdjęcia i montaż Pani Anny MK. Zapraszamy do oglądania TUTAJaaa_link

KOLEJNE SUKCESY SZACHISTÓW

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Hania Łukaszewska z klasy pierwszej (!) reprezentowała naszą szkołę w zawodach, poszło jej rewelacyjnie. Trzeba również dodać że to były pierwsze zawody Hani. Gratulujemy !!!

GEOMETRIA NA WESOŁO

imageKlasa V rozpoczęła swoją przygodę z geometrią. Każdy zamienił się  dzisiaj w eksperta trójkątów i badał tą fascynującą figurę. Jako efekt pracy powstał komiks :D

25 MARCA DZIEŃ CZYTANIA TOLKIENA

tolkienKonkurs dla gimnazjalistów + VI klasy

Recytacja/  aktorskie czytanie/ przedstawienie scenki

Występ nie krótszy niż minuta i nie dłuższy niż 5 minut :)

Grupy przedstawiające scenkę max. 3 osoby

 

Nagrody:

-Ocena z języka polskiego

-Punkty dodatnie z zachowania

-Dobra zabawa

-Słodycze

-Nagrody rzeczowe

ZAPRASZAMY

- Organizatorzy :)

CO SŁYCHAĆ W MONTESSORI?

slimak-2_838Zachęcamy do zapoznania się z nowymi wydarzeniami z grupy „Gwiazdeczki”. Przeczytacie między innymi o urodzinach Ernesta i Mateusza oraz o wizycie 2 latków w oddziale montessoriańskim. Klikajcie TUTAJ aaa_link

TURNIEJ ZBIJAKA KLAS I-III

zijak20 lutego 2015r. w naszej szkole odbył się tuniej zbijaka klas I-III. Oto wyniki

1 miejsce kl. II

2 miejsce  kl. III

3 miejsce kl. I

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

 JAK TO KRASNALE KSIĘŻYC UKRADŁY!

SAM_5194Czy dzisiejszej nocy widzieliście Księżyc? Jeśli chcecie wiedzieć, co się stało musicie przeczytać tekst o tym, jak Krasnale obserwowały fazy księżyca oraz, jak zbudowały prawdziwą rakietę. TEKST aaa_link ZDJĘCIA aaa_link

WYDZIAŁ ŚNIEGOLOGII

IMG_0099Zostać ekspertem w jakiejś dziedzinie to wcale nic takiego trudnego. Phi, nasza cała klasa została ekspertami w śniegologii. To taka nauka, która zajmuje się śniegiem i robi na nim różne eksperymenty. Ale zacznijmy od początku!! …więcejaaa_link

BRR…CZYLI DLACZEGO CZŁOWIEK MA MIĘŚNIE I KOŚCI

IMG_0404My nie za bardzo chcieliśmy w sumie wiedzieć, co nam pod skórą piszczy, ale jak już się raz – dodamy, że przez nierozwagę – zadało pytanie naszej pani- to nie ma zlituj!!! …więcejaaa_link

TABLICZKA MNOŻENIA- CZYLI FISTASZKI MATEMATYCZNE

IMG_0237 Mnożenie w sumie to niezła rozrywka!
Były kwadraty i trójkąty, spinacze do bielizny, więc tym razem, kiedy pani powiedziała” pobawimy się w mnożenie”- spodziewaliśmy się już dosłownie wszystkiego. I do tego użyła jeszcze słowa „fistaszki”!! Rany!!! To teraz będziemy jeść orzeszki, albo się nimi bawić??!!więcejaaa_link

CO MA WSPÓLNEGO GEOMETRIA Z MNOŻENIEM?

IMG_0403Tabliczka mnożenia wcale nie jest taka trudna. Przekonaliśmy się o tym na lekcji z edukacji matematycznej. Na początku pani Basia rozdała wszystkim duże trójkąty i kolorowe spinacze do bielizny!! My też się bardzo zdziwiliśmy- to było co najmniej dziwne!! …więcejaaa_link

PŁYNIE ŁÓDKA PŁYNIE…

SAM_5147Żabki wypłynęły dziś w rejs. Najpierw puszczały papierowe łódeczki na wodzie ćwicząc tym samych prawidłowe oddychanie. Po południu odbyły się prawdziwe regaty. Rywalizowały ze sobą dwa statki. Na koniec każdy miał możliwość ozdobienia własnego statku w wybrany przez siebie sposób. ZDJĘCIA aaa_link

„JAKI WSPANIAŁY INTERNET”

konkurs plastycznyUczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w konkursie plastycznym „Jaki wspaniały Internet” organizowanym przez Marszałka Województwa Podlaskiego i Wrota Podlasia. Uczeń klasy V – Czarek Kamianowski zdobył główną nagrodę w postaci tabletu!  W galerii prac wyróżnionych znalazły się plakaty Hani Wendorff, Kingi Rybak, Alicji Skutnik i Łukasza Niemotko.  Gratulujemy i życzymy kolejnych plastycznych osiągnięć!  Galeria pracaaa_link

ZAJĘCIA SZACHOWE W KLASIE II

chessZapraszamy do oglądania filmu z zajęć szachowych w klasie II. Tematem była Symultana. FILMaaa_link

EDUKACJA KOSMICZNA W KRASNALACH

SAM_51454 latki rozpoczęły dziś tydzień o kosmosie. Pani Indze nie udało się zabrać dzieci na wycieczkę rakietą, ale zaprowadziła je od oddziału montessoriańskiego. Tu dzieci miały możliwość poznania planet układu słonecznego, mogły obejrzeć lądy i wody naszej Ziemi. Wykonały również doświadczenie, w którym mogły zaobserwować, jak Ziemia krąży wokół Słońca. A to dopiero początek ich zabaw związanych z wszechświatem. ZDJĘCIA aaa_link

KONKURS NA SUPER KLASĘ – PODSUMOWANIE STYCZEŃ

wynikiZ przyjemnością prezentujemy wyniki wrześniowe w konkursie na SUPER KLASĘ mundurki i gazetki w Super klasie

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

trophy goldZaczynają do nas napływać pierwsze informacje o sukcesach naszych uczniów. Zachęcamy do zapoznania się z nimi. TUTAJaaa_link

TYGODNIOWY ROZKŁAD ZAJĘĆ 

plan lekcjiSZKOŁA PODSTAWOWAaaa_link GIMNAZJUMaaa_link

KONKURSY PRZEDMIOTOWE

egzaminRozpoczęły się konkursy przedmiotowe. Nasi uczniowie chętnie biorą udział w tych zmaganiach. Trud włożony w przygotowania do konkursu może zaowocować tytułem LAUREATA, który zwalnia z odpowiedniej części egzaminu  w podstawówce na koniec szóstej klasy oraz gimnazjum na koniec trzeciej klasy. Oto terminy konkursów TERMINARZ KONKURSÓW RAZEM

 

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

dziennikProsimy o zapoznanie się z instrukcją pierwszego logowania do dziennika elektronicznego. pierwsze logowanie (kliknij, aby zapoznać się z instrukcją)