projektyue  

 

 

 

 

 ZMIANA ROZKŁADU LEKCJI NA PONIEDZIAŁEK 27 KWIETNIA

27poniedziałek

 

KONKURS PIOSENKI I ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

zbiórka karmySerdecznie zapraszamy wszystkie Przedszkola Niepubliczne do wzięcia udziały w kolejnej edycji konkursu piosenki „Zwierzaki z naszej paki.” Konkurs odbędzie się 29 kwietnia 2015 r. Regulamin oraz karta zgłoszeniowa znajdują się TUTAJ.

Jednocześnie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w zbiórce dla podopiecznych BIAŁOSTOCKIEGO SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT. Wiemy, że nie każdy może adoptować psiaka, zatem zachęcamy do podarowania

*suchej i mokrej karmy, by brzuszki były pełne,
*misek, bo z naczynia lepiej pieskom smakuje,
*ciepłych koców i poduszek, by nie czuć zimna,
*zabawek, by choć na chwilę zapomnieć o psiej niedoli.

Razem naprawdę możemy pomóc!

Akcja trwa przez cały kwiecień (do 29.04.2015 r.)

Zdjęcie pochodzi ze strony www.pieskiikotki.blogspot.com

BANK I SKLEP W ŚRODKU LASU

???????????????????????????????Motylki dziś bawiły się w tworzenie lasu. Był bank, który udzielał pożyczki i sklep z różnymi rodzajami drzew. Jeśli chcecie przeczytać więcej – czytajcie TUTAJ aaa_link Przy okazji zapraszamy też to przeczytania tekstu o wodnym laboratorium Krasnali lub obejrzenia bogatej galerii ZDJĘĆ aaa_link z tych zajęć.

KRASNALKOWY EKOPATROL

IMG_0326Krasnale razem z Panią Mają i IPadami stworzyły prawdziwą mapę z kodami QR, która służy do odnajdywania śmietników przeznaczonych do segregacji śmieci. Jeśli chcecie przeczytać więcej klikajcie TUTAJ aaa_link,  a tu odnajdziecie ZDJĘCIA aaa_link.

BAŚNIE Z CZTERECH STRON ŚWIATA

SAM_5792We czwartek grupy 4, 5, 6 latków i grupa Montessori pojechały do teatru na spektakl „Baśnie z czterech stron świata.” Do oglądania zaprosił nas teatr Artenes z Wrocławia. Przedszkolaki miały okazję przypomnieć sobie ulubione baśnie i świetnie się bawić.

ZDJĘCIA aaa_link

RECYKLINGOWE ZABAWY

SAM_5753Wiosna i czas wiosenny porządków to świetna okazja do przybliżenia dzieciom tematyki związanej z ekologią. 3 latki Żabki od początku tygodnia poznawały najważniejsze zasady recyklingu. We wtorek Pani Kasi segregowała z dziećmi śmieci, a we środę Żabki stworzyły prawdziwą „śmieciową orkiestrę.” Na opakowaniach, butelkach, puszkach zagrały prawdziwy koncert, którego możecie posłuchać TUTAJ aaa_link

A tu obejrzycie ZDJĘCIA aaa_link

GIMNASTYKA BUZI I JĘZYKA

SAM_5738Raz w tygodniu w grupach 3 latków odbywają się zajęcia z logopedą. Pani Monika z maluszkami ćwiczy nie tylko narządy artykulacyjne ale również kształtuje prawidłowy sposób oddychania i rozwija słuch dzieci. Spotkania z logopedą to też świetna okazja do kontrolowania ewentualnych wad wymowy pojawiających się u dzieci.

ZDJĘCIA aaa_link

WIZYTA LEKARZA W ŻABKACH

SAM_5720We środę do grupy Żabek zawitał bardzo miły gość. Przedszkolaki spotkały się z Panią Doktor Iloną, czyli Mamą naszego Jasia. Powód wizyty był prosty i dobrze znany – dzieci chciały dowiedzieć się więcej o zawodzie lekarza oraz o tym, jak dbać o zdrowie. Mama Jasia wyjaśniła dzieciom, że pracuje w szpitalu. Przeczytała przedszkolakom opowieść o dziewczynce, która musiała leczyć się w szpitalu. Żabki miały też okazję do posłuchania bicia swojego serca. Na koniec każdy otrzymał naklejkę „DZIELNEGO PACJENTA”.

Bardzo dziękujemy Pani Ilonie Bauer za poświęcony nam czas, uśmiech i życzliwość.

ZDJĘCIA aaa_link

METALOWE RAMKI W ŻABKACH

SAM_5700Żabki dziś ćwiczyły swoje rączki, przygotowując się do pisania. Pani Monika przyniosła pomoc montessoriańską tzw. metalowe ramki. Stały się one świetną okazją do utrwalenia podstawowych figur geometrycznych. A ich odrysowywanie było dobrym ćwiczeniem, podczas którego 3 latki utrwalały prawidłowy chwyt ołówka.

ZDJĘCIA aaa_link

KURCZACZKI DELFINKÓW

DSC_03083 latki Delfinki rozmawiały niedawno o zwierzętach wiejskich. W trakcie realizacji tego tematu powstały przepiękne kurczaczki wykonane z kółeczek. Każdy przedszkolak sam, według własnego pomysłu wykonał pracę. A efekty możecie podziwiać sami poniżej.

PIŁKI SENSORYCZNE

SAM_5661Dziś przedszkolaki miały możliwość zabawy piłkami sensorycznymi. Były masaże, „turlanki”, ćwiczenia węchowe, do których posłużyły pachnące owocami piłki. Dużą ciekawość wzbudziła również piłka, która w środku miała klepsydrę. Dzieci mogły obserwować, jak spadają małe kuleczki. A Mikołaj razem z Panem Gieniem napompował wszystkie piłki w przedszkolu :)

ZDJĘCIA aaa_link

WIELKANOCNE ANIMACJE

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych uczniowie z klasy IV robili na lekcji plastyki filmy techniką animacji poklatkowej z plasteliny.

FILM MARTYNKI I JULITKIaaa_link

FILM MAURYCEGO I BARTKAaaa_link

FILM KUBY I MAKSAaaa_link

WIELKANOCNA BAJECZKA

SAM_5599Wielką niespodziankę sprawili dziś przedszkolakom nauczyciele. W tajemnicy przygotowali „Wielkanocną bajeczkę”. A, że za oknami śnieg opowieść zaczęła Pani Zima (p. Magda Poraszko), która nie chciała odchodzić. W samą porę pojawiła Wiosna (p. Monika Wołyniec) i wesołą piosenką przegoniła Zimę. Pomylił się również Święty Mikołaj (p. Dyrektor Marzenek Rysiński) , który chciał dzieciom rozdawać prezenty. Na szczęście wielkanocna ekipa, czyli Jajeczko (p. Agata Perkowska), Zajączek (p. Piotr Ignatowicz) i Lis (p. Kasia Grom) sprawili, że wszystko wróciło na swoje miejsce. Jajeczko zostało pięknie pomalowane, koszyczek wielkanocny ślicznie przystrojony, a za oknem pojawiło się słońce (to nic, że na chwilę).

Bardzo dziękujemy Panu Bohdanowi Marciukowi za przygotowanie przedstawienia, Pani Basi Kozakiewicz – Kisiel za oprawę muzyczną oraz naszym Uczennicom: Hani Łukaszewskiej, Julicie Nowackiej, Kindze i Martynie Rybak za piękny, wiosenny śpiew.

ZDJĘCIA aaa_link

KONKURS ORTOGRAFICZNY ROZSTRZYGNIĘTY

ortografiaDzisiaj (31 marca) poznaliśmy Mistrza Ortografii klas IV – VI. W II edycji szkolnego konkursu ortograficznego z trudnym dyktandem zmierzyło się 7 uczestników:

Gabriela Bożko – kl. IV

Martyna Rybak – kl. IV

Alicja Skutnik – kl. IV

Hanna Wendorff – kl. IV

Patryk Przestrzelski – kl. V

Gloria Supranowicz – kl. VI a

Michał Wawrzeniuk – kl. VI b

„Walka” ortograficzna była wyrównana. O zwycięstwie decydowała liczba błędów interpunkcyjnych.

   Mistrzem po raz drugi został uczeń klasy V – Patryk Przestrzelski. 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych, ortograficznych sukcesów.

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom!

NA NIEBIESKO

pobrane„Nie bądź zielony na temat autyzmu, zaświeć się na niebiesko”. Do tej akcji 1 kwietnia przyłączyło się nasze przedszkole. Dzieci ubrane właśnie na niebiesko, chciały zbliżyć się do osób z autyzmem. Przedszkolakom i ich Paniom temat jest bardzo bliski, szczególnie, że w naszym przedszkolu, wśród nas, były i są dzieci z autyzmem.

Dziękujemy Przedstawicielom Krajowego Towarzystwa Autyzmu, którzy odwiedzili dziś nasze przedszkole.

ZDJĘCIA aaa_link

EASTER TIME

IMG_0216Święta Wielkanocne są tuż, tuż! W środę (pierwszego kwietnia) klasa III podstawowa na zajęciach języka angielskiego miała możliwość zapoznania się z tradycjami wielkanocnymi, które są obchodzone w krajach anglojęzycznych. Uczniowie mogli sprawdzić swoje siły
w takich konkurencjach jak: „Egg race” (wyścig jajek) i „rolling eggs” (turlaniu jajek).

ZDJĘCIAaaa_link

WIELKANOC W PRZEDSZKOLU

SAM_5502Przedszkolaki przygotowują się do świąt Wielkanocnych. 6 latki Dinusie wybrały się dziś w podróż na wyspę Wielkanocną, gdzie czekały ich przeróżne, ciekawe zadania. Były ćwiczenia w liczeniu, czytaniu, ćwiczenia spostrzegawczości i współdziałania w grupie. A 3 latki Żabki wykonały dziś Wielkanocne baranki z …. popcornu. Oczywiście po ciężkiej pracy nadszedł czas na zasłużony poczęstunek.

ZDJĘCIA aaa_link

KIERMASZ WIELKANOCNY

 image1 (1)„Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”. 

                                                          Mt 25,40

Wspierając białostockie hospicjum dla dzieci, tegoroczny kiermasz wielkanocny „Pola nadziei” został zorganizowany z myślą właśnie o nich.
Za dobroć serca i poświęcenie wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy.
Praca na rzecz potrzebującym – koło rękodzieła (uczniowie klas I – VI)

MISTRZ ORIGAMI

image1Natalia Sawicka, uczennica klasy VI A uczestniczyła w rejonowym konkursie „Mistrz origami”. Wykonała figurkę pt. „Paw”. Wykazała się świetną sprawnością manualną oraz kreatywnością myślenia. Podczas gali ogłaszania wyników w Szkole Podstawowej nr 47 jej praca została wyróżniona i nagrodzona.
Gratulacje … i powodzenia w dalszej pracy!

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU

IMG_1194Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru (27 marca) wybraliśmy się do Centrum Ludwika Zamenhofa, aby uczestniczyć w specjalnych warsztatach teatralnych Teatr na dłoni. …więcejaaa_link

FILMaaa_link

KOLOROWY TYDZIEŃ W MALUSZKACH

11087007_800453863372773_1988626193_oW minionym tygodniu w grupie 2 latków codziennie gościł inny kolor. Przedszkolaki razem z Paniami dopasowywały nawet swój ubiór do barwy królującej danego dnia, a w czasie pobytu w przedszkolu wykonywały kolorowe zadania. W piątek już każdy pokazywał cztery kolory: czerwony, żółty, zielony i niebieski.

ZDJĘCIA aaa_link

PRZEDSZKOLNE KONKURSY

SAM_5482Piątek był bardzo konkursowym dniem w przedszkolu. Rano w grupie „Żabki” odbył się konkurs recytatorski. 3 latki przełamywały strach przed publicznymi występami oraz doskonaliły umiejętność recytacji wiersza. Przed południem nastąpiło też rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Palma Wielkanocna.” Trudno było wybrać dwie najpiękniejsze palmy spośród 24, które zostały wykonane przez nasze dzieci i ich Rodziców. Zapraszamy do zapoznania się w wynikami obu konkursów TUTAJ aaa_linkoraz do obejrzenia zdjęć z KONKURSU RECYTATORSKIEGO aaa_link i KONKURSU „PALMA WIELKANOCNA”aaa_link

UCZNIOWIE CZYTAJĄ PRZEDSZKOLAKOM

20150324_124703Tym razem do sali Biedronek zawitały Natalia i Gabrysia. Przedszkolaki z radością wysłuchały bajki pt. „Dwie Dorotki”. Była to opowieść o dwóch siostrzyczkach, z których jedna była miła, pracowita i pomocna. Druga zaś leniwa i zarozumiała. Oto, jaki morał z wysłuchanej bajki wyłoniły Biedronki: „Trzeba być dobrym, a nie złym. Bo dobro do nas wraca i za swą dobroć jesteśmy nagradzani, ale nie nagrodami takimi do ręki. Nie zawsze tak jest.”

Bardzo dziękujemy Gabrysi i Natalce za wybór tak pouczającej bajki. Z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę :)

WARSZTATY WIELKANOCNE

IMG_021325 marca klasa VI A odwiedziła ZS nr 16 w Białymstoku. Dla tej grupy uczniów z naszej szkoły były to pierwsze warsztaty w szkole specjalnej. Gospodarze czekali na zajęcia plastyczne i muzyczne, do których nasze dzieci chętnie się włączyły. Uczniowie wspólnie zrobili wielkanocne girlandy, a na koniec wysłuchaliśmy piosenki w wykonaniu dziewcząt z tamtej szkoły. Dla wszystkich było to niesamowite doświadczenie.

ZDJĘCIAaaa_link

KOLOROWY TYDZIEŃ – PODSUMOWANIE

Dziękujemy za zaangażowanie, pomysłowość.
W klasach starszych wyniki wyglądają następująco:
I miejsce- klasa VIb- 50 pkt.
II miejsce- klasa IV-  40 pkt.
III miejsce- klasa V-  30 pkt.
W klasach młodszych zwyciężyła klasa I!
Ogromne gratulacje!!!!!

DZIEŃ CZYTANIA TOLKIENA

TOLKIEN

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Uczniowie naszego gimnazjum również przyłączyli się do akcji, którą zorganizowała Pani Basia Białowieżec. Spotkanie miało charakter konkursu… jednak jury w składzie: p. Ania MK, p. Piotr i p. Ula uznało, że wszyscy uczniowie powinni zostać wyróżnieni dyplomami uznania. Na zakończenie spotkania Pan Piotr Ignatowski przygotował uczniom zabawną niespodziankę i czytał uczniom Tolkiena na trzy sposoby. Pierwszy – jako spłoszony uczeń, drugi – w stylu teatru wiktoriańskiego i trzeci – przy ognisku ( jeden z uczniów rozpalił nawet wirtualne ognisko)
Dzisiejsze spotkanie obala mit, że gimnazjaliści nie czytają książek

ZDJĘCIAaaa_link

PODSUMOWANIE WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

laureaciDzisiaj nasi laureaci – Michał Wawrzeniuk i Szymon Kopańko wzięli udział w uroczystym podsumowaniu Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych, które odbyło się w SP nr 50. Przypominamy, że Michał uzyskał tytuł laureata z trzech przedmiotów ( matematyka, język angielski, przyroda), a Szymon dwóch ( matematyka, język angielski).

 GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

WIOSENNE ZABAWY W BANKU

SAM_5393Dni stają się coraz cieplejsze, więc jest to najlepszy czas na rozpoczęcie sezonu wyjść i wycieczek. W poniedziałek najstarsze grupy odwiedziły pobliską siedzibę banku Credit Agricole. Można się było spodziewać zajęć z liczenia albo inwestowania pieniędzy, a tu przedszkolaki pomogły pracownikom przywitać wiosnę. Powstała Marzanna, dzieci rozwiązywały zagadki związane z rozkwitającą, zieloną porą roku. Na koniec wszyscy dostali błękitne balony, które idealnie pasowały do bezchmurnego nieba.

GALERIA aaa_link

W POSZUKIWANIU WIOSNY

IMG_1131„W poszukiwaniu wiosny” taki tytuł miały warsztaty plastyczne klas 1-3, które odbyły się 20 marca. Już o godz. 9:00 rozpoczęliśmy poszukiwania wiosny w … naszej wyobraźni. Choć na zewnątrz jest jeszcze chłodno i nawet prószy śnieżek, to w naszej świetlicy szkolnej było bardzo wiosennie. Każda grupa dwoiła się i troiła, jak wykorzystać zgromadzone materiały do wykonania PANI WIOSNY. Pomysłów było co nie miara. Sami popatrzcie. Postacie WIOSNY stanęły w naszych klasach i zdobią sale. Mamy nadzieję, że w naszej szkole jest choć trochę cieplej, radośniej i czuć powiew wiosny. Czy czujecie wiosnę tak jak my?

FILMaaa_link

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

20150320_113918Ten dzień wyróżniał się od innych spędzonych w ławkach szkolnych.

Każda klasa miała za zadanie nakręcić film o wiośnie.

Powstały niesamowite projekty!

Naszą szkołę odwiedził również niesamowity podróżnik, który opowiedział nam o Meksyku.

Na razie zwiedziliśmy go wirtualnie, ale kto wie, może któregoś dnia odwiedzimy go sami.

ZDJĘCIAaaa_link

MAM TALENT!

DSC_2895Zwieńczeniem Dni Otwartych w Akademii Sukcesu „Nasza Szkoła” był konkurs „Mam talent!” organizowany już tradycyjnie przez p. Basię Białowieżec. Każdy uczeń, bez względu na wiek, zainteresowania, hobby mógł zaprezentować publiczności swoje umiejętności. …więcejaaa_link

ZAĆMIENIE SŁOŃCA

20150320_110056W piątek ok godz. 11 Biedronki dzięki panu Piotrowi Sosnowskiemu miały okazję ujrzeć niezwykle rzadkie zjawisko – zaćmienie Słońca. Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem. Dzieci bez końca ustawiały się w kolejkę, aby obserwować wspaniałe widowisko. Dowiedziały się także, że zaćmienie Słońca obserwujemy wtedy, gdy Księżyc całkowicie lub częściowo przesłania Słońce. To, że w Polsce zobaczyliśmy zaćmienie częściowe nie oznacza, że w innych miejscach na Ziemi widok był taki sam. Na całkowite zaćmienie Słońca w Polsce trzeba będzie poczekać 120 lat do października 2135 roku.

Bardzo dziękujemy panu Piotrowi za tak wspaniałe doświadczenie :)

DEBATA UCZNIOWSKA

DSC09876Debata to metoda skutecznego porozumiewania się w różnych sytuacjach, prezentacji własnego punktu widzenia, przygotowania do publicznych wystąpień, współdziałania w zespole, budowania więzi międzyludzkich.

Metodę tę wybrali uczniowie wraz z nauczycielami Akademii Sukcesu „Nasza Szkoła”, aby w ramach Dni Otwartych zainicjować międzyszkolną dyskusję na temat zalet i wad zastosowania na zajęciach w szkole nowych technologii. …więcejaaa_link

QUIZ WIEDZY O BOHATERACH BAŚNI, BAJEK, LEKTUR KLAS I-III

IMG_0285Edmund z „Opowieści z Narnii”, Krzyś – właściciel Kubusia Puchatka, Adaś Niezgódka z „Akademii Pana Kleksa”, główny bohater „Kota w butach”, Shrek i Spongebob ( w tych rolach uczniowie kl. V: … więcejaaa_link

OSTATNI DZIEŃ OTWARTY W PRZEDSZKOLU

????????Dziś był ostatni dzień z trzech naszych dni otwartych. I ponownie w progach naszego przedszkola stanęło mnóstwo naszych przyszłych przedszkolaków. Dziękujemy Wam bardzo, że nas odwiedziliście. A dziś z samego rana powitaliśmy wiosnę na balu wiosennym. Dzieci bardzo kolorowo ubrane tańczyły, brały udział w różnych konkurencjach. Nawet nasze Panie, zdeterminowane chęcią posiadania wąskiej talii J, wzięły udział w konkursie sportowym. Niestety przedszkolaki okazały się po prostu najlepsze. A szcześciolatki miały dziś możliwość zabawy na iPadach. To były niezwykłe i długo wyczekiwane zajęcia.

Jeszcze raz dziękujemy naszym nauczycielom za zorganizowanie tegorocznych DNI OTWARTYCH oraz wszystkim przybyłym, którzy poświęcili swój czas, by nas odwiedzić.

P.S. Krasnale dziś na dobre pożegnały zimę. Jak??? Obejrzycie zdjęcia!!!

ZDJĘCIA aaa_link

KOLOROWY TYDZIEŃ – DZIEŃ W KROPKI

???????????????????????????????„Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie,…”

Dzisiaj w szkole był kropkowy zawrót głowy :)

ZDJĘCIAaaa_link

DRUGI DZIEŃ OTWARTY

????????Drzwi naszego przedszkola po raz drugi zostały otwarte :) Przywitaliśmy dzisiaj wspaniałe dzieci, które bardzo chętnie bawiły się razem z nami. A były tańce, gimnastyka, zabawy z liczeniem, zajęcia z wykorzystaniem tablicy multimedialnej, zajęcia z taekwon-do oraz praca z materiałem Marii Montessori. Zachęcamy do oglądania zdjęć i oczywiście do odwiedzenia nas jutro.

ZDJĘCIA aaa_link

BĄDŹ JAK HERKULES POIROT!

IMG_0229Klasa III gimnazjum zapoznawała się ostatnio na lekcjach języka polskiego z gatunkiem powieści detektywistycznej. Uczniowie wzięli pod lupę książkę Agathy Christie pt. „Morderstwo w Orient Expressie”.  …więcejaaa_link

KOLOROWY TYDZIEŃ – BOHATEROWIE KSIĄŻEK

???????????????????????????????Witajcie w naszej bajce, słoń zagra na fujarce,
Pinokio nam zaśpiewa, zatańczą wkoło drzewa,
Tu wszystko jest możliwe,…

Tak dzisiaj było w naszej szkole :)

Na korytarzu szkolnym można było spotkać nie jedną postać z książki.

Zachęcamy do obejrzenia ZDJĘĆaaa_link

II MIEJSKI KONKURS KULTURY JĘZYKA POLSKIEGO

12 marca odbył się szkolny etap II Miejskiego Konkursu Kultury Języka Polskiego, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 50 w Białymstoku. W rozgrywkach szkolnych udział wzięli uczniowie klas: V, VI a i VI b. Musieli się zmierzyć z zadaniami dotyczącymi m. in. poprawności zapisu nazw mieszkańców miast i państw, stosowania właściwych form czasowników czy znajomości znaczeń frazeologizmów. Zwycięzcą szkolnego etapu został Michał Wawrzeniuk, uczeń kl. VI b. 18 marca będzie on reprezentował naszą szkołę w ostatnim, miejskim etapie konkursu. Trzymamy kciuki za Michała i życzymy mu powodzenia.

DNI OTWARTE W PRZEDSZKOLU – DZIEŃ PIERWSZY

????????Za nami pierwszy dzień otwarty. Mieliśmy gości, którzy przyszli obejrzeć nasze przedszkole. Szczegółową relację przeczytacie TUTAJ aaa_link , a tu galeria ZDJĘĆ aaa_link

DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

SAM_3801aDzień patrona Irlandii obchodzony jest 17 marca.

Pani Kasia przybliżyła to święto klasie III na języku angielskim.

 

 

KOLOROWY TYDZIEŃ- DZIEŃ KOSMOSU

???????????????????????????????Czyżby w naszej szkole miała miejsce inwazja obcych ??

Nie, to tylko drugi dzień zmagań w kolorowym tygodniu.

Tematem był kosmos i jego tajemnice.

ZDJĘCIAaaa_link

KOLOROWY TYDZIEŃ – DZIEŃ LUDOWY

???????????????????????????????Pierwszy dzień już za nami.

Było kolorowo i folklorystycznie :)

ZDJĘCIAaaa_link

EWALUACJA W PRZEDSZKOLU

ewaluacja2Zakończyła się ewaluacja zewnętrzna w naszym przedszkolu. Wizytatorzy ocenili nasze przedszkole bardzo dobrze. Szczegółowy raport jest dostępny w sekretariacie naszej placówki.

Dziękujemy Rodzicom, naszym Partnerom za poświęcony czas i udział w ewaluacji.

 

KILKA SŁÓW O CZYTANIU KSIĄŻEK

książkiBiedronki w ostatnim czasie zafascynowały się książkami. Odwiedziły bibliotekę oraz wzięły udział w słuchaniu bajek czytanych przez starszych kolegów i koleżanki. A więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ aaa_link

KINO NA TEMAT – CARTE BLANCHE

20150227_141450Kino na Temat to cykl imprez tematycznych, realizowanych w kinie Helios wspólnie z Gazetą Wyborczą. Dotyczą one  aktualnych tematów społecznych ważnych dla młodzieży w wieku dorastania. Celem spotkań jest pokazanie młodemu odbiorcy, że ambitne kino może w pasjonujący sposób opowiadać o ważnych dla młodych sprawach i prowokować gorące dyskusje. …więcejaaa_link

Z OSTATNIEJ CHWILI!!!

Na stronie Kuratorium Oświaty w Białymstoku zostały ogłoszone wyniki pierwszych konkursów przedmiotowych. Z ogromną przyjemnością informujemy o sukcesach naszych uczniów:   BIOLOGIA 1 Maja Kaczan (II GIM) – LAUREAT JĘZYK ANGIELSKI 1. Maja Kaczan (II GIM) – FINALISTA PRZYRODA  1. Michał Wawrzeniuk  (kl.VI)- LAUREAT 2. Szymon Kopańko (kl.VI) – FINALISTA JĘZYK ANGIELSKI 1. Szymon Kopańko (kl.VI) – LAUREAT 2. Michał Wawrzeniuk  (kl.VI)- LAUREAT 3. Jan Jakub Cylwik (kl.VI) – FINALISTA MATEMATYKA 1. Szymon Kopańko  (kl.VI)- LAUREAT 2. Michał Wawrzeniuk (kl.VI) – LAUREAT Gratulujemy sukcesów uczniom oraz nauczycielom przygotowujących uczniów.

TAK, POMAGAM!

20150313_122336W szczęśliwym dniu- piątek 13.03.15r. wolontariusze z klasy II i III gimnazjum w ramach akcji charytatywnej Caritasu „Tak, pomagam!” zbierali artykuły spożywcze w pobliskim sklepie „Biedronka”.
Efekty pracy i serca są nieocenione.
Dziękujemy!!!

KOLOROWY EKSPERYMENT

SAM_5311W Krasnalach Pani Maja przeprowadziła dziś niesamowity eksperyment. Przy pomocy mleka, barwników spożywczych i płynu do mycia naczyń przedszkolaki podziwiały przenikające się kolory. Wiemy, że zdjęcia nie oddają wspaniałej zabawy, dlatego w najbliższym czasie pojawi się film. Czekamy z niecierpliwością. FILM aaa_link ZDJĘCIA aaa_link

WIOSENNE SADZONKI ŻABEK

SAM_5279Małe Żabki poznają pory roku. Zbliżającą się wiosnę znają z wierszy, piosenki „Wiosna wita nas”, jej oznaki widziały też na spacerach, a dziś przyszedł czas na poznanie jej z innej strony. Przedszkolaki posiały dziś owies. Ku zaskoczeniu pani okazało się, że bez większych problemów wymieniły wszystkie rzeczy potrzebne do założenia hodowli. Potem wspólnie posialiśmy ziarna owsa. Zostaje im tylko codziennie podlewać naszą roślinę oraz obserwować, jak rośnie. ZDJĘCIA aaa_link

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

dziennikProsimy o zapoznanie się z instrukcją pierwszego logowania do dziennika elektronicznego. pierwsze logowanie (kliknij, aby zapoznać się z instrukcją)