projektyue

 

 

 

 

NAJLEPSZE ŻYCZENIA

 

życzeniaJeżeli tak uroczyście
obchodzimy narodzenie Jezusa,
czynimy to dlatego, aby dać świadectwo,
że każdy człowiek jest kimś jedynym
i niepowtarzalnym…

                          Jan Paweł II

 

 

Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia wypełnionych zapachem świątecznych wypieków, nutą wspólnie śpiewanej kolędy, ciepłem kochających serc, bliskością, radością i pokojem

ŻYCZY DYREKCJA I PRACOWNICY

A.S. NASZA SZKOŁA

PRZEDSZKOLNA WIGILIA

????????„Kiedy już nad stajenką, księżyc mrugnął, jak grosik…” słowa tej piosenki rozpoczęły Wigilię dla najmłodszych w naszej placówce. Było wspólne świętowanie, przedstawienie „Wigilia zwierząt” w wykonaniu nauczycieli i oczywiście wizyta prawdziwego Mikołaja. Szczegóły tej uroczystości przeczytacie TUTAJ aaa_link,  a jak obejrzycie ZDJĘCIA aaa_link to będzie prawie tak, jak byście byli w tym dniu razem z nami.

SZKOLNA WIGILIA

opłatekszkolny19 grudnia, w ostatnim dniu zajęć przed zimową przerwą świąteczną, cała społeczność naszej szkoły uczestniczyła we wspólnej wigilii. Mogliśmy obejrzeć jasełka wystawiane przez szkolną grupę teatralną oraz posłuchać pięknych kolęd w wykonaniu uczniów klas młodszych. Po wzajemnym łamaniu się opłatkiem i składaniu życzeń przeszliśmy na drugą część naszego świętowania do sal, gdzie odbyły się wigilie w poszczególnych klasach.

Zajrzyjcie TUTAJaaa_link

ŚWIĄTECZNE E-KARTKI

W ramach projektu „Koduj z klasą” wykonaliśmy świąteczne e-kartki.

Oto przykładowe prace uczniów z klasy trzeciej:

KARTKA KORNELII aaa_link

KARTKA PAULINYaaa_link

DZIĘKUJEMY…

bardzo, bardzo, bardzo serdecznie wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę prezentów dla dzieci z Oddziału Onkologii UDSK. Jutro przekażemy zabawki, przytulanki, książki, kolorowanki, słodycze dla chorych dzieci i mamy nadzieję, że sprawią im radość. Dodatkowo przedszkolaki wspólnie z paniami wykonały dla każdego dziecka świąteczne kartki z życzeniami.

SAM_4568SAM_4571

WYNIKI KONKURSU

SAM_4562Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu plastycznego

„MERRY CHRISTMAS – NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA ŚWIĄTECZNA Z ŻYCZENIAMI W JĘZYKU ANGIELSKIM”

Do naszego przedszkola wpłynęło bardzo dużo prac.

Wszystkim autorom kartek gratulujemy pomysłowości oraz staranności.

A szczegóły poznacie TUTAJ aaa_link

GALA FINAŁOWA W MDK

17 grudnia w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku odbyły się finałowe występy dzieci nagrodzonych w konkursie Mikołajkowa Gala Przedszkolaka. Po wysłuchaniu wszystkich wykonań Święty Mikołaj wręczył dzieciom prezenty.

Cieszymy się bardzo z sukcesów naszych przedszkolaków i życzymy im kolejnych nagród!

?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

WESOŁE RENIFERKI

Udało się nam!!!! Dziś powstały świąteczne renifery, oczywiście czerwononose. Ile było śmiechu, gdy pędzelek łaskotał stopę. Ale było warto, efekt jest rewelacyjny.  Żabki życzę RADOSNYCH ŚWIĄT!!!

SAM_4526SAM_4524SAM_4519SAM_4554SAM_4555

WIZYTA ŻOŁNIERZY

SAM_453817 grudnia do naszego przedszkola przybyli saperzy z Jednostki Wojskowej w Białymstoku. Żołnierze pokazali przedszkolakom, czym się zajmują. Oglądanie sprzętu wojskowego było świetną okazją do zwrócenia uwagi na bezpieczeństwo dzieci. Wojskowi poinstruowali, że zadaniem każdego przedszkolaka, który znajdzie niebezpieczny przedmiot jest powiadomienie rodziców lub wezwanie policji.

Serdecznie dziękujemy za przybycie!

ZDJĘCIA aaa_link

PIERNIKOWE SZALEŃSTWO

piernikiNasi uczniowie przygotowują się do świąt. W całej szkole już pachnie piernikami.

Zapraszamy na krótką FOTORELACJAaaa_link na naszym facebooku :)

PRÓBNY SPRAWDZIAN 6-KLASISTY

testPrzypominamy, że 17 grudnia (środa) piszemy próbny egzamin szóstoklasisty zorganizowany przez OPERON.

KODUJ Z KLASĄ

agora

W piątek (12.12) odbyła się konferencja podsumowująca  program „Koduj z Klasą” realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Program ten jest realizowany w naszej szkole na lekcjach zajęć komputerowych w klasie III. 

W województwie podlaskim tylko 4 szkoły biorą udział w tym programie !!!

Program Koduj z Klasą został objęty patronatami : Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

AKADEMIA POMYSŁOWEJ KREDKI

??????????????????????????????? Nasi „testerzy” mieli okazję zagrać w dwie nowe gry.

Co to za gry?  Która skradła serce trzecioklasistów ?

Tego dowiecie się na naszym BLOGUaaa_link

 

PRZYGOTOWANIE DO ŚWIĄT W KLASACH I-III

OLYMPUS DIGITAL CAMERAW ramach przygotowań do świąt Bożego Narodzenia nasze klasy 1-3 wybrały się na zajęcia interaktywne „ O ANIOŁACH…” które odbywają się w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego.
W czasie zajęć poznaliśmy historię aniołów, dowiedzieliśmy się kim są aniołowie oraz jaką rolę pełnią w tradycji bożonarodzeniowej. Nasz wizyta zakończyła się wykonaniem własnego anioła przy wykorzystaniu różnych technik plastycznych.

Oto krótka FOTORELACJAaaa_link

ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

20141212_124146Nasi wolontariusze z klas II i III gimnazjum wzięli udział w zbiórce żywności organizowanej przez Caritas:)

WYNIKI – DNI NAUKI

dni nauki2Zakończyliśmy prezentacje w ramach „Dni nauki”.

Jury przyznało :

I miejsce – klasa V i klasa I gimnazjum – 50 pkt.

II miejsce- klasa II gimnazjum- 40 pkt.

III miejsce – klasa VI b i VI a – 30 pkt.

Pozostałe klasy otrzymują po 20 pkt.

 

Wszystkim uczniom i wychowawcom serdecznie gratulujemy!!!

PRZYGODY MAŁEGO PINGWINKA

SAM_4499Dziś w naszym przedszkolu miało odbyć się przedstawienia o śniegowym bałwanku, jednak bałwanek się rozchorował i przysłał w zastępstwie swoje przyjaciela Pingwinka. Aktorzy z teatru Narwal opowiedzieli nam wspaniałą opowieść o tym zwierzątku. Podczas spektaklu dzieci miały możliwość rozmowy z występującymi postaciami, przypomniały sobie najważniejsze zasady ruchu drogowego oraz pogimnastykowały się.

KINO NA TEMAT

kosogłosUczniowie naszego gimnazjum już po raz kolejny wezmą udział w  tej imprezie.

Temat spotkania: Totalitaryzm. System, który tak łatwo powraca.
Film: „Igrzyska Śmierci: Kosogłos. Część 1” reż. Francis Lawrence

Spotkanie poprowadzi Jakub Medek.

DNI NAUKI KLASA IGIM ORAZ IIIGIM

a15Dzisiaj (9.12.) obejrzeliśmy ostatnie prezentacje w ramach Dni Nauki. Klasa I gimnazjum przedstawiła nam niezwykle bogaty pokaz, a zarazem wyniki realizowanego projektu „Religie”, klasa III gimnazjum natomiast przybliżyła nam trudny temat uzależnień.

Dzięki klasie I gimnazjum dowiedzieliśmy się, jak od zarania dziejów rozwijała się religia, od politeistycznej (np. wierzenia starożytnych Greków i Rzymian) do monoteistycznej (chrześcijaństwo, buddyzm, islam). Uczniowie przybliżyli nam symbole różnych wyznań, przedstawili je na plakatach i w prezentacji multimedialnej. Urozmaiceniem prezentacji były: stroje uczniów – związane z tradycją poszczególnych religii oraz nastrojowa, muzyka związana z obrzędami danych religii. Pokaz zakończył się dyskusją i quizem, w którym chętnie brali udział uczniowie.

Klasa III gimnazjum w swojej prezentacji podjęła bardzo aktualny i trudny temat uzależnień (fizycznych i psychicznych), m. in. od alkoholu, papierosów, komputera, jedzenia, kokainy. Prezentacja multimedialna dotycząca różnego rodzaju używek została wzbogacona krótkimi filmikami ukazującymi ich wpływ na zachowanie uzależnionych. Wymowny był też plakat, który w obrazowy sposób pokazywał spętanie człowieka przez nałóg oraz zagrożenie życia, jakie ze sobą niesie.

ZDJĘCIAaaa_link

Dni Nauki zakończone! Wyniki, oceny poszczególnych prezentacji już wkrótce!

Szersza relacja z Dni Nauki zamieszczona zostanie w najbliższym „Biuletynie”. Już zachęcamy do lektury.

A W MONTESSORI…

slimak-2_838Przeczytacie TUTAJaaa_link o tym, w jaki sposób świętowały Mikołajki nasze Gwiazdki oraz czego się nauczyły podczas kolejnej wizyty Bakstera.

KLASA V NA POLITECHNICE BIAŁOSTOCKIEJ

v8   Uczymy się inaczej…zajęcia z przyrody kl. V na Politechnice Białostockiej. Dnia 5 grudnia 2014r uczniowie kl. V uczestniczyli w zajęciach pod hasłem :    ,,Zagrożenia i szanse przyrody ‘’. Zapoznali się z zanieczyszczeniami powietrza, wody i sposobami ich oczyszczania. Wykonywali ćwiczenia praktyczne w laboratorium badając stan czystości wód z różnych źródeł. Określali odczyn wody (pH ), oczyszczali wodę dokonując filtracji. Obserwowali usuwanie zanieczyszczeń metodą biologiczną za pomocą bakterii. Dokonywali pomiarów właściwości wód i neutralizacji roztworów.

Dziękujemy Pani dr hab. Inż Iwonie Skoczko za możliwość zajęć przyrodniczych na Politechnice Białostockiej .

Oto relacje naszego ucznia…TUTAJaaa_link

ŚPIEWAJĄC PASTORAŁKI

pastorałkiKlasa 4 Szkoły Podstawowej A.S., śpiewając pastorałki przybliża polskie tradycje bożonarodzeniowe. W ten sposób ociepla zimową atmosferę przedświąteczną. 

Zapraszam do wspólnego śpiewania ;)

TUTAJaaa_link

WARSZTATY KULINARNE W ZSZ NR 16

20141203_150218Grupa wolontariuszy z klasy I gimnazjum była na kolejnym spotkaniu w ZS16. Tym razem były to warsztaty kulinarne. Dwie grupy upiekły fantastyczne muffiny. W czasie oczekiwania mieliśmy okazję na wspólne muzykowanie. Potem degustacja i na pożegnanie otrzymaliśmy świąteczne upominki.

UWAGA ACHTUNG UWAGA ACHTUNG KONKURS!

adwent2Stworzony w XIX wieku kalendarz adwentowy stanowi oryginalną pomoc w odliczaniu dni dzielących początek grudnia do Wigilii Bożego Narodzenia – czasu oczekiwanego niecierpliwie nie tylko przez dzieci Pochodzący z niemieckiej tradycji zwyczaj często gości w polskich domach Popularne kalendarze adwentowe zawierają 24 okienka kryjące słodkie niespodzianki
Zapraszamy wszystkich uczniów, którzy uczą się języka niemieckiego do wzięcia udziału w konkursie na kalendarz adwentowy Kalendarz można wykonać dowolną techniką, liczy się Wasza inwencja twórcza!
Termin składania prac – piątek!!!!
Najlepsze prace zostaną nagrodzone
Oto jeden z pierwszych kalendarzy w wykonaniu naszego ucznia :)

KONKURS PIOSENKI W MDK W BIAŁYMSTOKU

SAM_4381Dziś dwóch naszych chłopców Ryś i Piotruś z grupy Dinusie wzięło udział w konkursie piosenki Mikołajkowej Gali Przedszkolaka. Nasze zdolne zuchy zaprezentowały dwa utwory „Kolędowanie” i „Zima biała.” Czekamy z niecierpliwością na wyniki, a tymczasem proponujemy wysłuchanie ich występów.

Dziękujemy Pani Basi Kozakiewicz – Kisiel, Pani Ani Sokólskiej oraz Pani Agacie Perkowskiej za przygotowanie chłopców do występu.

Wiadomość z ostatniej chwili!!! Piotruś Mikulski zdobył NAGRODĘ!!!

Gratulujemy bardzo serdecznie naszym przedszkolakom.

PIOSENKA PIOTRUSIAaaa_link

PIOSENKA RYSIAaaa_link

DNI NAUKI – PREZENTACJE KLAS IIGIM, VIB ORAZ VIA

???????????????????????????????Za nami drugi dzień prezentacji w ramach DNI NAUKI. Klasa IIgim zaprezentowała nam film z eksperymentami, które przeprowadzili w swojej sali lekcyjnej. Nabyliśmy wiedzę praktyczną m.in. jak szybko składać koszulkę oraz jak w 3sekundy wiązać buty, ale również mogliśmy obserwować co się stanie jak dolejemy mleko do coli. Klasa VIB zaprezentowała nam jak działa m.in. hydrometr, kompas, atrament niewidzialny. Mogliśmy obserwować jak powstaje film animowany jak również obejrzeć krótki film pokazujący „wybuch ” podwodnego wulkanu. Klasa VIA opowiedziała nam o wulkanach i wybuchach. Najpierw poznaliśmy rodzaje wulkanów, a następnie Della opowiedziała nam o wulkanach występujących w USA oczywiście po angielsku. Poznaliśmy rodzaje wybuchów, ale największe rażenie zrobiły filmiki. Jeden pokazywał co się stanie jak wrzucimy mentosa do butelki coli. Drugi został nakręcony przez Jaśka z VIA, który wraz z tatą, zaprezentowali co się stanie z połączenia saletry oraz cukru pudru.

ZDJĘCIAaaa_link

ZIELNIKI WYKONANE PRZEZ KLAS VI

DSC02000Jesień to najlepszy moment by zbierać rośliny aby móc założyć zielnik. Takie zadanie mieli do wykonania uczniowie klasy VIA i VIB.

Po zebraniu odpowiedniej ilości roślin należało je odpowiednio wysuszyć, poprzyklejać w zielniku, a co najważniejsze poopisywać.

Efekty ciężkiej pracy można oglądać na wystawie umieszczonej na szkolnym korytarzu. ZAPRASZAMY!!!

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

trophy goldZaczynają do nas napływać pierwsze informacje o sukcesach naszych uczniów.

Zachęcamy do zapoznania się z nimi. TUTAJaaa_link

DNI NAUKI – PREZENTACJE KLAS IV I V

???????????????????????????????W dniu (28.11) dzisiejszym odbyły się pierwsze prezentacje projektów naukowych przygotowane przez klasy IV oraz V w ramach DNI NAUKI. Impreza ta na stałe weszła do naszego kalendarza imprez szkolnych. Uczniowie mają możliwość zaprezentowania dowolnego tematu na forum szkoły. Prezentacje klas wypadły wspaniale. Klasa IV przedstawiła nam różne ciekawostki żywieniowe. Czy wiedzieliście, że pepsi gdyby nie miała barwnika byłaby koloru zielonego!!! A kto by się połapał w imionach oraz atrybutach bogów z mitologi greckiej. Na szczęście klasa V przyszła nam na ratunek i uporządkowała naszą wiedzę.

Gratulujemy pomysłowości, wiedzy oraz odwagi naszym uczniom!

FOTORELACJAaaa_link

WYWIAD Z DELLA Z USA

delaD’Ella Heschmeyer, amerykańska uczennica uczęszczająca do „Naszej Szkoły” w tym roku od września do grudnia, udzieliła wywiadu jednej z naszych nauczycielek – pani Ani Kuptel , w którym podzieliła się swoimi wrażeniami z pobytu w szkole polskiej.

WYWIAD aaa_link

WYWIAD (wersja angielska) aaa_link

W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH

???????????????????????????????Prawda czy mit – mogli się o tym przekonać uczniowie Szkoły IV- VI oraz gimnazjum podczas spotkania z białostockimi sportowcami Panem Andrzejem Nowackim oraz  Panem Grzegorzem Kiełsą. Panowie przybliżyli dyscypliny, którymi się zajmują, lekkoatletykę oraz boks. Wydarzenie zorganizował Pan Artur Perkowski w ramach programu Aktywna Szkoła.

Serdecznie dziękujemy szanownym gościom za podzielenie się swoja pasją.

Z pewnością wielu z uczestników chwyciło „bakcyla” sportowego.

ZDJĘCIEaaa_link

SUKCESY NASZYCH SZACHISTÓW !!!

szachy 3. runda Edycji Szachowej Białostockiej Ligi szkolnej  22-23 listopada 2014r.
Udział wzięło trzech uczniów klas I-III:
1) Maciej Perkowski klasa II ( wygrane rundy 3 na 7 )
2) Kacper Lis klasa III ( wygrane 3 rundy na 7)
3) Karol Kisiel klasa III (wygrane 4 rundy na 7)

GRATULUJEMY SUKCESÓW!!!

WSPÓLNE GRANIE Z PRZYJACIÓŁMI Z ZS NR 16

warszaty1W środę (19.11) w naszej szkole gościliśmy naszych przyjaciół z Zespołu Szkół nr 16.Tym razem spotkanie miało charakter muzyczny – wspólnie śpiewaliśmy i graliśmy na bumbumrurkach.
Po zabawach integracyjnych wolontariusze z klas II i III gimnazjum przygotowali naszym gościom słodki poczęstunek.
Dziękujemy serdecznie za wizytę
!!!

TWORZENIE KANAŁU WYMAGA DUŻEJ KREATYWNOŚCI  I WIELU PRZYGOTOWAŃ

kuba

Kuba z II gimnazjum opowiada o swoim autorskim kanale na YouTube.

Czytaj więcej…

PRZYGODA Z NURKOWANIEM

natkaTym razem o swojej pasji opowie nam Natalia z klasy I gim.

Od dwóch lat moim hobby jest nurkowanie. Pewnego dnia mój tata wpadł na pomysł zapisania się na kurs nurkowania. Początkowo myślałam, że to jakiś żart albo spontaniczny i nieprzemyślany pomysł. więcej….

W OBJĘCIACH ANIOŁA

20141120_135935Zespół szkół nr 16 w Białymstoku

zaprasza na

III Imprezę charytatywną na rzecz

rodzin osób niepełnosprawnych

W OBJĘCIACH ANIOŁA

20 listopada 2014r.

godz. 16.30

w Teatrze Dramatycznym

TANIEC TO MOJA PASJA

kingaTaniec to nie tylko układ figur, żeby się go nauczyć trzeba go pokochać.

O swojej pasji opowie Kinga, uczennica naszej szkoły.

Wywiad przeprowadziła Maja Łopatecka (I gim)

TUTAJaaa_link

 

TYGODNIOWY ROZKŁAD ZAJĘĆ 

plan lekcjiSZKOŁA PODSTAWOWAaaa_link

GIMNAZJUMaaa_link

KONKURSY PRZEDMIOTOWE

egzaminRozpoczęły się konkursy przedmiotowe. Nasi uczniowie chętnie biorą udział w tych zmaganiach. Trud włożony w przygotowania do konkursu może zaowocować tytułem LAUREATA, który zwalnia z odpowiedniej części egzaminu  w podstawówce na koniec szóstej klasy oraz gimnazjum na koniec trzeciej klasy. Oto terminy konkursów TERMINARZ KONKURSÓW RAZEM

 

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

dziennikProsimy o zapoznanie się z instrukcją pierwszego logowania do dziennika elektronicznego.

pierwsze logowanie (kliknij, aby zapoznać się z instrukcją) 

 

KONKURS NA SUPER KLASĘ – PODSUMOWANIE PAŹDZIERNIKA

wynikiZ przyjemnością prezentujemy wyniki wrześniowe w konkursie na SUPER KLASĘ mundurki i gazetki w Super klasie