projektyue

 

 

 

 

TYGODNIOWY ROZKŁAD ZAJĘĆ OD 29.09.2014

    PON  SR  PT(Proszę kliknąć na zdjęcie w celu powiększenia planu)

ZMIANA ROZKŁADU LEKCJI NA  PIĄTEK 31.10.2014r.

    31piątek   (Proszę kliknąć na zdjęcie w celu powiększenia planu)

WYNIKI W KONKURSIE AKADEMII AQUAFRESH

mycie zębowBardzo serdecznie dziękujemy za oddane głosy na nasze przedszkole w konkursie Akademia Aquafresh. Niestety nie udało nam się zakwalifikować do najlepszej piątki ale byliśmy na pierwszym miejscu z białostockich przedszkoli.
Największe podziękowania kierujemy w stronę Pani Kasi oraz Pana Mariusza, którzy nagrali i stworzyli nasz film!!!!Bez Was nic, by nam nie wyszło.


Poniżej link do strony, z której dowiecie się kto był najlepszy:
http://www.akademia-aquafresh.pl/konkursy/konkurs-dla-przedszkoli.html

AUTOCHODZIK – CZYLI ZAJĘCIA ZE STRAŻNIKAMI MIEJSKIMI

7addb3f4a24245b96bde7de41dca4d2dd8cd8311Wspaniałe zajęcia z jeszcze wspanialszymi gośćmi miały miejsce dziś w naszym przedszkolu. Motylki, Krasnale, Smerfy i Gwiazdki poznały najważniejsze zasady dotyczące szeroko pojętego ruchu drogowego. W zbudowanym przez dzieci miasteczku pojawiło się przejście dla pieszych, jeżdżące samochody, autobus a nawet stacja benzynowa. Przedszkolaki ćwiczyły przechodzenie po pasach, poruszanie się po chodniku. Nie zabrakło również bliższego poznania pracy straży miejskiej. Dzieci były zachwycone!!!!

Bardzo dziękujemy funkcjonariuszom białostockiej straży miejskiej za przybycie do naszego przedszkola, poświęcony nam czas, każdy uśmiech i ogrom cierpliwość oraz przekazaną dzieciom wiedzę w bardzo przystępny im sposób.

ZDJĘCIA aaa_link

JESIENNA MANDALA ŻABEK

SAM_3688Jesień w pełni… dlatego pani Monika zaproponowała przedszkolakom ułożenie wspólnej mandali zgodnie z założeniami pedagogiki M. Montessori. W ciszy i skupieniu każde dziecko dokładało swój element, z których powstała mandala na kształt jesiennego liścia. Na koniec została zapalona świeczka, która była znakiem zakończenia pracy.

ZDJĘCIA aaa_link

PRZEPYSZNE GOFRY SMERFÓW

SAM_3673Pani Ewelina dba o to, by Smerfy były świetnymi kucharzami (by, jako mężowie gotowali w domu obiady), a Smerfetki rewelacyjnym kucharkami (a w przyszłości, jak mawia przysłowie „przez żołądek do serca” znalazły tych najlepszych kandydatów na męża), dlatego uczy przedszkolaki gotować. I tak powstały przepyszne (musicie wierzyć nam na słowo) gofry!!!!!

ZŁOTA JESIEŃ

zlota-jesienJuż wiemy, kto wykonał najpiękniejsze prace plastyczne w naszym konkursie. Dziś w obecności wszystkich grup Pani Dyrektor wraz z Panią Pauliną i Panią Gabrysią wręczyła nagrody i dyplomy. A nagrodzone prace wyłoniło jury w składzie Pani Basia Kozakiewicz – Kisiel oraz Pani Basia Białowieżec.

Wszystkim dzieciom gratulujemy i mamy nadzieję, że nadal będą rozwijać swoje zdolności plastyczne.

WYNIKI aaa_link

ZDJĘCIA aaa_link

PASOWANIE NA UCZNIA

???????????????????????????????Dzisiaj(28.10) w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia” dzieci z klas pierwszych. Uczniowie, elegancko ubrani prezentowali się bardzo wytwornie. Wiedzieli, że to bardzo ważna chwila w ich życiu. Nie codziennie zostaje sie przecież uczniem! Po części artystycznej nastąpiła część oficjalna – uroczyste ślubowanie. Po tylu wrażeniach w salach lekcyjnych czekała na dzieci miła niespodzianka. Rodzice, chcący, by ten niezwykły dzień w szkole był dla nich radością, przygotowali dla swoich pociech słodki poczęstunek. Było bardzo miło i serdecznie. Wszystkie dzieci były zadowolone i dumne, że zostały włączone do społeczności szkolnej.

ZDJĘCIAaaa_link

OTRZĘSINY W GIMNAZJUM

otrzesiny4Czyżby w naszym gimnazjum kręcono teledysk do THRILLER Michaela Jacksona ??

Otóż nie, w piątek  24 października w naszej szkole odbyły się  otrzęsiny klasy I. Za organizację uroczystości w tym roku była odpowiedzialna klasa III. Motywem przewodnim tegorocznych otrzęsin było Zombie. Nasi uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i zaangażowaniem a podczas zabawy pokazali jak olbrzymie  mają  poczucie humoru. W trakcie otrzęsin odbyło się wiele mrożących krew w żyłach konkurencji.

Zapraszamy do galerii zdjęćaaa_link

SZLAKIEM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

powstanie warszawskie Uczniowie gimnazjum (II i III) wybrali się do Warszawy, aby przejść szlakiem Powstania Warszawskiego. Chcieli sami zobaczyć miejsca, w których toczyły się walki. Plan wycieczki obejmował:

-Plac Powstańców Warszawy – gdzie naprawdę rozpoczęło się Powstanie?

-Grób Nieznanego Żołnierza – zmiana warty na posterunku;

-Powstanie na Starym Mieście -  jak przebiegały walki;

-Pomnik Bohaterów Powstania Warszawskiego  Plac Krasińskich;

-Gmach Pasty, czyli historia walki o gmach centrali telefonicznej;

-Gdzie stał słynny pałacyk Michla i co strasznego Niemcy zrobili na Woli;

-Cmentarz Powstańców Warszawskich – jedna z najważniejszych warszawskich nekropolii.

ZDJĘCIAaaa_link z miejsc, które odwiedzili gimnazjaliści. 

WARSZTATY KULINARNE

???????????????????????????????W dzisiejszym dniu (22.10) klasa VIB wybrała się na warsztaty kulinarne zorganizowane w studio kulinarnym ATUTY. Tematem zajęć były zdrowe słodycze. Pod okiem dietetyk pani Magdaleny Radziszewskiej uczniowie przygotowali przepyszne smakołyki. Samodzielnie wykonali muffinki czekoladowe z fasoli, nutellę, zdrowe żelki, czekoladki z orzechami oraz przepyszne batony muesli. Pani Magda nie tylko pokazała nam jak łatwo można przyrządzić przepyszne przekąski, które są rewelacyjna alternatywą dla kupowanych słodyczy.

Czy wiedzieliście,że w puszcze gazowanego napoju jest ponad 7 łyżeczek cukru, wodach smakowych ponad 2 łyżeczki. Rekordzistkami są żelki, z naszych obliczeń wyszło, że każdy żelek w paczce to łyżeczka cukru ….WOW…wiedzieliście o tym??

Obszerna fotorelacja TUTAJaaa_link

Serdecznie dziękujemy PANI MAGDZIE RADZISZEWSKIEJ oraz STUDIO KULINARNEMU ATUTY za zorganizowanie wspaniałych warsztatów.

HISTORIA NASZEGO MIASTA ZAKLĘTA W POMNIKACH PRZESZŁOŚCI

P1010216Nasze miasto chociaż wiekowe, to ciągle jest nieodkryte przez swoich mieszkańców. Poniedziałkowy spacer alejkami cmentarza farnego udowodnił uczniom klas szóstych piątej, jak wielu znaczących mieszkańców miał Białystok. Uczniowie dzięki przewodnikowi z Muzeum Historycznego mogli poznać miejsca pochówku włodarzy miasta, jego kapłanów i artystów. Z zaciekawieniem dowiadywaliśmy się, że ul. Białówny to nie przypadkowa nazwa, a upamiętnienie białostockiej lekarki. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz uda nam się odkryć ciekawostki naszego miasta a to sprawi, że będziemy je kochać  jeszcze bardziej.

ZDJĘCIAaaa_link

PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ

pasowanieJuż w najbliższy wtorek
28 października 2014 o godz. 10:00
dzieci z klasy 1
zostaną przyjęte do grona społeczności naszej szkoły.
Życzymy powodzenia!

WYCIECZKA DO WARSZAWY KLAS I–III

warszawa23 października uczniowie klas 1-3 wybierają się na wycieczkę do Warszawy. Zbiórka przed szkołą o godz. 6:15. Wyjazd 6:30. Powrót ok. 20-20:30 Relacja z wycieczki po powrocie. Wszystkim uczestnikom życzymy dużo wrażeń i bezpiecznego powrotu.

KAPRAL WOJTEK

wojtek15 października dzieci z klasy 1 wzięły udział w obchodach Tygodnia Dziecka w Białymstoku i wybrały się do Muzeum Wojska.Tutaj miały specjalne warsztaty , które przybliżyły losy niezwykłego żołnierza – kaprala Wojtka, który był … najprawdziwszym niedźwiadkiem oraz jego kompanów, żołnierzy 2 Korpusu Polskiego. Uczniowie obejrzeli także fotografie przedstawiające Wojtka i egzotyczny szlak wojenny polskich żołnierzy w czasie II wojny światowej. Próbowały na tej podstawie odgadywać, jakie przygody miał Miś i prezentowały je w muzealnym teatrzyku cieni. Zabawy było co nie miara.

 

ZAJĘCIA DODATKOWE W PRZEDSZKOLU RUSZYŁY NA CAŁEGO

SAM_3501W naszym przedszkolu od października odbywają się już wszystkie zajęcia dodatkowe. Szczegółowy rozkład zajęć w poszczególnych grupach znajdziecie TUTAJ aaa_link. A poniżej prezentujemy zdjęcia z zajęć szachowych, które świetnie rozwijają koncentrację i myślenie przyczynowo – skutkowe. Są też zdjęcia z dogoterapii, podczas których dzieci przypomniały zasady obowiązujące podczas zajęć oraz wykonały przepiękną obrożę dla Bakstera. Na zajęciach z piłki nożnej padły już pierwsze bramki, a Pan Mariusz pokazał już przedszkolakom, jak „trzymać ramę”:)

ZDJĘCIA aaa_link

JĘZYK ANGIELSKI W NASZYM PRZEDSZKOLU

angielskiZachęcamy do zapoznania się z treściami, jakich uczą się nasze przedszkolaki podczas zajęć języka angielskiego. W zakładce JĘZYK ANGIELSKI aaa_linkznajdziecie słownictwo, zwroty, piosenki, jakie dzieci z danej grupy wiekowej opanowują w bieżącym miesiącu. Zaglądajcie i ćwiczcie razem ze swoimi pociechami.

WARSZTATY W ZS NR 16

20141016_142357W piątek (17.10) udaliśmy się z grupą wolontariuszy z klasy I gimnazjum do Zespołu Szkół nr 16. Wzięliśmy udział w warsztatach plastycznych poświęconych tematyce jesiennej. Wspólnie stworzyliśmy drzewo, każdy miał okazję do zaprezentowania się. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem. Zaprosiliśmy też naszych przyjaciół do nas. ZDJĘCIAaaa_link

SZKOLNY DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

apel1Z okazji dzisiejszego święta klasa czwarta wraz z wychowawcą przygotowała przedstawienie, które zakończył pokaz mody skierowany do nauczycieli. Pokazane zostały stroję, które obowiązują w sezonie 2014/2015.

FOTORELACJAaaa_link

ŻYCZENIA 

kwiaty2  Nasi uczniowie nie zapomnieli o dzisiejszym dniu i złożyli życzenia  Nauczycielom.

Obejrzyjcie sami kamera3 (w celu obejrzenia należy kliknąć na rysunek z taśmą filmową)

 

MECZ SIATKÓWKI NAUCZYCIELE – UCZNIOWIE

siatka1Po uroczystym apelu już tradycyjnie odbył się mecz siatkówki – NAUCZYCIELE – UCZNIOWIE Siatkarzom kibicowała cała szkoła! Emocje były ogromne, walka wyrównana i… bardzo zacięta Nauczyciele wygrali 2 :1 Gratulujemy i czekamy na rewanż!

FOTORELACJAaaa_link

Najciekawsze akcje meczu znajdują się kamera3  oraz kamera3

KODUJ Z KLASĄ

kodujKoduj z Klasą to program realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej współfinansowany ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Celem programu jest szerzenie idei programowania wśród uczniów i nauczycieli z całej Polski. Dzięki technologiom informacyjno-komunikacyjnym (TIK) nauka (nie tylko informatyki) może być jeszcze bardziej fascynująca, a praca na lekcji ciekawsza. Ponadto program uczy stosowania algorytmów, zasad logiki oraz samodzielnego szukania rozwiązań i udowadnia, że podstaw programowania można skutecznie uczyć na każdym poziomie kształcenia.

W ten weekend odbyło się szkolenie  z programu SCRATCH. Program zostanie wprowadzony w klasie III szkoły podstawowej na lekcjach z zajęć komputerowych.

szkolenia wpisują się w ideę Europejskiego Tygodnia Kodowania

 

SZKOLENIE Z OBSŁUGI ELEKTRONICZNEGO DZIENNIKA

???????????????????????????????Nauczyciele naszej szkoły przeszli podstawowy kurs obsługi dziennika elektronicznego. Prosimy rodziców, którzy jeszcze nie aktywowali swojego konta o pierwsze zalogowanie. Instrukcja znajduje się w wpisie poniżej.

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

dziennikProsimy o zapoznanie się z instrukcją pierwszego logowania do dziennika elektronicznego.

pierwsze logowanie (kliknij, aby zapoznać się z instrukcją) 

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

???????????????????????????????Dzisiaj odbył się turniej piłki nożnej. Szkoła podstawowa miała rozgrywki szkolne, natomiast gimnazjum rozgrywki miedzy szkolne. Dłuższa relacja już wkrótce. FOTORELACJAaaa_link

EUROPEAN DAY OF LANGUAGES – EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

???????????????????????????????25. września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych, który tradycyjnie przypada na 26. września. Wcześniej ogłosiliśmy konkurs na napisanie wierszyka zachęcającego do nauki języków obcych. Uczniowie je przeczytali przed całą społecznością uczniowską A.S. Nasza Szkoła.

Na koniec młodzież z klas IV-VI i I-III Gimnazjum wzięła udział w quizie, w którym popisali się znajomością języka angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego.

WYNIKI ORAZ FOTORELACJAaaa_link

KINO NA TEMAT POWRACA

44Już w najbliższy piątek uczniowie naszego gimnazjum wezmą udział w seansie KINA NA TEMAT. Cel programu jest  pokazanie młodemu odbiorcy, że ambitne kino może w pasjonujący sposób opowiadać o ważnych dla młodych sprawach i prowokować gorące dyskusje.

Temat spotkania: Historia w wersji pop. Jak najlepiej opowiadać o historii.


UWAGA!!!! KONKURS !!!

???????????????????????????????Biblioteka szkolna organizuje konkurs na napisanie i wydanie książki.

Format, tematyka oraz technika wykonania DOWOLNA.

Mile widziane prace rodzinne :)

NAGRODY CZEKAJĄ!!!

Termin składania prac do 31 października

MISJA ROBOTYKA

lego8W dzisiejszym dniu w naszej szkole odbyła się lekcja pokazowa z robotyki.

Więcej informacji znajduje się TUTAJaaa_link

CO SŁYCHAĆ U PIERWSZAKÓW?

DSC_0694Uczniowie klasy 1 w pierwszym miesiącu swojego pobytu w szkole poznały pracowników, starsze koleżanki i starszych kolegów oraz pomieszczenia szkolne. Uczestniczyły w wyjściach i wycieczkach. Między innymi udały się do Muzeum Historii Medycyny i Farmacji UM w Białymstoku na zajęcia edukacyjne „Z wizytą u stomatologa”. Podczas spotkania  próbowały nabrać przekonania, że wizyt u dentysty nie trzeba się bać. W gabinecie dentystycznym uczniowie obejrzeli narzędzia jakimi posługiwali się stomatolodzy dawniej, a także fotele i wiertarki stomatologiczne. W laboratorium edukacyjnym dzieci wykonały gipsowe szczęki.

Natomiast podczas zajęć w szkole poznały już pierwszą literę „A,a” i mają za sobą pierwsze próby pisania. Trzeba przyznać, że chęci do pracy i nauki klasie 1 nie brakuje. Oby tak dalej!

Zapraszamy do obejrzenia ZDJĘĆaaa_link

Z ŻYCIA KLAS I-III

DSC_0648Za nami pierwszy miesiąc nauki w szkole. Dla klas 1-3 był to okres bogaty w rozmaite wydarzenia. Wzięliśmy udział w sprzątaniu świata, a także odbyliśmy wycieczkę do Skansenu Wsi Polskiej na zajęcia edukacyjne „Babie Lato w Skansenie”.W jej trakcie uczestnicy nie tylko zapoznali się z warsztatem garncarza, ale także spróbowali własnych sił na kole garncarskim. Mieliśmy również okazję zapoznać się z zawodem tkaczki oraz zobaczyć typowe prace wykonywane w dawnym gospodarstwie wiejskim tj.: młócenie i mielenie zboża i wyplatanie słomianych naczyń.Zapraszamy do obejrzenia zdjęć aaa_link

PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM

20141003_133118_resizedW dniach 3 – 4 października (piątek, sobota) Caritas bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Podziel się posiłkiem”.

Nasze koło wolontariatu miało dyżur w sklepie „Biedronka” przy ul. Nowy Świat 3 w dniu 3.10.2014.

ZDJĘCIAaaa_link

W POSZUKIWANIU JESIENNYCH KOLORÓW

???????????????????????????????Klasa II oraz III wybrały się dzisiaj na poszukiwanie jesiennych kolorów. Oto FOTORELACJAaaa_link

KONKURS NA SUPER KLASĘ – PODSUMOWANIE WRZEŚNIA

wynikiZ przyjemnością prezentujemy wyniki wrześniowe w konkursie na SUPER KLASĘ mundurki i gazetki w Super klasie 

 

DZIEŃ SPORTU

???????????????????????????????W piątek (26.09) nasza szkoła obchodziła DZIEŃ SPORTU na Stadionie Miejskim przy ulicy 11 Listopada. Zapraszamy na FOTORELACJĘaaa_link

KLASA III POJECHAŁA DO LIPOWEGO MOSTU

20140922_181652Klasa III na zaproszenie Państwa Plewa udała się do Lipowego Mostu.

Dzięki Panu Mirosławowi Lis wyjazd uatrakcyjnił pobyt w Poczopku oraz spotkanie z funkcjonariuszami Straży Granicznej.

FOTORELACJAaaa_link

WYPRZEDAŻ GARAŻOWA

???????????????????????????????W naszej szkole odbyła się wyprzedaż garażowa. Fotorelacja aaa_link

 II EDYCJA KONKURSU NA SUPER KLASĘ

samorzadOgłaszamy rozpoczęcie II edycji konkursu „Super klasa” kierowanego do klas IV-VI i I- III gimnazjum.

Wszystkim uczniom i wychowawcom życzymy powodzenia! 

PROBLEMY Z DODZWONIENIEM SIĘ DO SEKRETARIATU

indeksInformujemy Państwa, że wystąpiła awaria centrali telefonicznej (telefony stacjonarne).

W celu kontaktowania się z sekretariatem prosimy dzwonić pod numer telefonu 668376950

Usterka zostanie usunięta w najbliższych dniach.

Za utrudnienia przepraszamy.

MUNDURKI SZKOLNE

nasza szkola polo 2

Od poniedziałku (22.09) będzie można  przymierzyć mundurki w sekretariacie w celu dobrania odpowiedniego rozmiaru.Szczegółowe informacje dotyczące mundurków szkolnych znajdziecie Państwo TUTAJaaa_link  

 

AKTYWNA SZKOŁA – AKTYWNY UCZEŃ

aktywna-szkolaNasza szkoła przystąpiła do konkursu AKTYWNA SZKOŁA – AKTYWNY UCZEŃ II edycja. Celem konkursu jest spopularyzowanie wśród uczniów w całej Polsce podstawowych zasad zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży. Jednym z etapów jest ogłoszony w szkole konkurs plastyczny. Motywem przewodnim jest hasło Sposoby na ciekawy i zdrowy wypoczynek. Nasi uczniowie przystąpili do pracy z wielkim entuzjazmem.  Fotorelację znajdziecie TUTAJaaa_link