projektyue

 

 

 

ipad logo

GODZINKI DLA MALUCHA I RODZINKI

Serdecznie zapraszamy na wspólną zabawę!!!

Tak, jak w tamtym roku wracają do naszego przedszkola spotkania, podczas których będziecie mogli poznać bliżej naszą placówkę, wspólnie z dzieckiem spędzić miło czas, razem się bawić, rysować, skakać.

MTAyNHg3Njg,11529456_11529452

DLA KOGO? Zapraszamy dzieci w wieku od 1 do 3 r. ż. spoza przedszkola.

 Czekamy jeszcze na Ciebie i Twojego Maluszka.

OWOCOWO I WARZYWNIE

???????????????????????????????Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki! Jak się okazuje Delfinki uwielbiają zdrowe odżywianie. Zgodnie z tematyką tygodnia wspólnie przygotowały pyszne sałatki: warzywną i owocową. Pojawiły się: ogórki, pomidory, sałata, marchewka, papryka oraz owoce takie jak: winogrona, gruszki, banany, śliwki, mandarynki, jabłka. Wszystkie dzieci chętnie kroiły przyniesione przez siebie warzywa i owoce a następnie degustowały. Przyznały, iż to co samodzielnie przygotowały smakuje lepiej ;) Wcześniej oglądały przekroje i z zaciekawieniem sprawdzały jak wyglądają pestki, dowiedziały się także jak rosną, swoje wrażenia i obserwacje przeniosły na kartki papieru tworząc owocowo-warzywne prace plastyczne.

ZDJĘCIAaaa_link

KASZTANOWY ZAWRÓT GŁOWY

IMG_1156Krasnale okazały się rekordzistami przedszkola w zbieraniu kasztanów. Jeśli chcesz wiedzieć, ile udało im się zgromadzić musisz koniecznie przeczytać TEKSTaaa_link i obejrzeć ZDJĘCIA aaa_link

JESIENNY OBRAZEK MOTYLKÓW

20151008_104552Motylki wybrały się na spacer w pobliżu przedszkola w celu nazbierania liści niezbędnych do pracy plastycznej. Zbieranie liści mimo chłodu okazało się świetną zabawą. Dziś zaczęły wykonanie pracy od malowania pastelami tła jesiennego, a następnie naklejały liście – drzewa ukazujące jesienny krajobraz.

SZCZYPIOREK

????????Żabki wiedzą, że warzywa są bardzo zdrowe, dlatego postanowiły w swojej sali posadzić cebulkę, by wyrósł z niej przepyszny szczypiorek. I choć za oknem widać zbliżającą się jesień, to przedszkolaki będą czekać na zielony szczypiorek, który zjedzą ze smakiem.

ZDJĘCIAaaa_link

TERMINARZ WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH 2015/2016 

konkursy_przedmiotowe2Terminarz Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych szkoła podstawowa oraz gimnazjum pdf_1 Regulaminy poszczególnych konkursów oraz zakresy wymagań dostępne są na stronie WWW 

TWORZYMY MAPY MYŚLOWE  - BOHATEROWIE LEKTURY „DZIECI Z  BULLERBYN”

IMG_2068Na dzisiejszych zajęciach uczyliśmy się tworzyć mapy myślowe. Co to jest? Już służymy naszą wiedzą- to metoda aktywizująca, technika twórczego notowania. Taka mapa pozwoliła nam utrwalić bohaterów lektury oraz uporządkować i pogrupować naszą wiedzę. No więc bardzo twórczo zabraliśmy się do pracy i proszę bardzo – oto efekty naszych zespołowych działań :) FOTORELACJAaaa_link

IA UCZY SIĘ  PIERWSZEJ POMOCY

Pierwsza-pomoc-274x180Uczniowie klasy I A brali udział w zajęciach dotyczących ratownictwa medycznego i udzielania pierwszej pomocy.
Oto film obrazujący tę niezwykle ważną lekcję: FILMaaa_link

TWOJA TWARZ WYGLĄDA ZNAJOMO

IMG_3316Podczas zajęć każdy z nas mógł zobaczyć … właśnie siebie. Uczniowie naszej klasy prezentowali filmiki z okresu wczesnego i późniejszego dzieciństwa. Każdy mógł wypowiedzieć się o tym, jaki był, kiedy miał kilka miesięcy lub lat. Trzeba przyznać, że i na nas widać upływ czasu. Niektóre reakcje były wprost z programu „Twoja twarz brzmi ( u nas wygląda) znajomo. Zajęcia dały nam dużo zabawy i radości, a także możliwość poznania ciekawostek o sobie wzajemnie.  …więcejaaa_link

SZACH – MAT KRASNALE

IMG_1130Krasnale poznały dzisiaj Pana Grzegorza, który będzie uczył ich gry w szachy. Na pierwszych zajęciach przedszkolaki dowiedziały się, jak nazywa się plansza, na której gra się w szachy. Poznały również nazwy pionków, a przede wszystkim nauczyły się ustawienia figur na szachownicy. Nawet, jak Pan Grzegorz schował któryś pionek, to Krasnale świetnie wiedziały, którego brakuje i jak wygląda. Zdradzimy również pewną tajemnicę. Przedszkolaki dowiedziały się. dlaczego to akurat wieże stoją w rogach. „Podobno były niegrzeczne i stoją tam za karę ;)” – zdradzają przedszkolaki.

KLASA III SCRATCH’UJE

IMG_1122Zajęcia komputerowe to nie tylko nauka obsługi komputera, ale przede wszystkim lekcja kreatywnego rozwiązywania problemów. Dzisiaj klasa III zmierzyła się  z pierwszymi algorytmami. Okazało się, że wcale nie jest  to takie trudne ;) Już niedługo zaprezentujemy pierwsze efekty.

SUKCESY KLASY V

Z dumą informujemy o kolejnych sukcesach naszych uczniów. Julita Nowacka – III miejsce w konkursie plastycznym „Biegam, biegasz, biegamy – żyję zdrowo” Kinga Rybak – otrzymała stypendium Prezydenta Miasta Białegostoku w dziedzinie twórczości artystycznej Bartosz Dąbrowski – VI miejsce w Mistrzostwach  województwa Podlaskiego w klasie OPTIMIST B oraz XXXII miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików  w klasie OPTIMIST Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!

QUIZ WIEDZY Z LEKTURY „DZIECI Z BULLERBYN”

IMG_1964W tym tygodniu omawialiśmy lekturę pt. ” Dzieci z Bullerbyn”. Trochę w nietypowy sposób ją omawialiśmy, ponieważ urządziliśmy quiz wiedzy dotyczący treści tej książki. Zostaliśmy podzieleni na dwa zespoły i za poprawną odpowiedź każdy zespół otrzymywał punkt … więcejaaa_link

PORZĄDKUJEMY, SPRZĄTAMY I PRAWA MATEMATYKI PRZYSWAJAMY!!!

IMG_1976Logika to nauka o sposobach jasnego i ścisłego formułowania myśli, o regułach poprawnego rozumowania i uzasadniania twierdzeń. Czy może pomóc w codziennych porządkach? Okazuje się, że tak!!!!  …więcejaaa_link

W SZKOLNEJ ŁAWIE

IMG_3379 Dzisiaj wybraliśmy się do Muzeum Historycznego, aby podsumować cykl zajęć „Szkoła dawniej a dziś”. Mieliśmy okazję posłuchać opowieści o nauce i dyscyplinie w dawnej szkole, zobaczyć narzędzia pracy kalifaktora, usłyszeć szkolny nieelektryczny dzwonek, usiąść w starej szkolnej ławie, w której nie można „bujać się” jak na krześle.  Wzięliśmy udział w zajęciach z kaligrafii podczas których próbowaliśmy pisać z użyciem drewnianych tabliczek, piór i atramentu. Było ciekawie, było super! ZDJĘCIAaaa_link

TYGODNIOWY ROZKŁAD ZAJĘĆ OBOWIĄZUJE OD 21.09.2015r

plan-lekcjiSZKOŁA PODSTAWOWAaaa_link

GIMNAZJUMaaa_link