ipad logo

ŻABKI POZNAJĄ TAŃCE NARODOWE

indeksNa zakończenie tematyki poświęconej Polsce Żabki przyjrzały się tańcom narodowym. iPady i kody QR pozwoliły poznać krakowiaka, poloneza, kujawiaka i oberka. 4 latki po obejrzanych filmach potrafiły określić tempo tańców, opisać stroje, wskazać charakterystyczne elementy. Na koniec przyszedł czas na naukę podstawowego kroku krakowiaka. Żabki opanowały go w kilkanaście minut, nawet prawa i lewa strona mniej się mieszała.

FILM aaa_link

I KONFERENCJA NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII W EDUKACJI

SONY DSC

W piątek 22 kwietnia odbyła się w naszej placówce pierwsza na Podlasiu konferencja dotycząca wprowadzania i używania nowoczesnych technologii w edukacji. Pierwsza część spotkania – konferencyjna poświęcona była wprowadzeniu oraz prezentacji dokonań naszych nauczycieli, w drugiej każdy uczestnik miał możliwość samodzielnego działa w czasie warsztatów.

Dziękujemy naszym wszystkim Gościom za przybycie.

FOTORELACJA aaa_link

MISIE – SPOTKANIE Z POLICJANTEM

20160504_101615We środę w przedszkolu doszło do niecodziennego spotkania. Dzieci z grupy Misiów odwiedził policyjny pies. Spotkanie dla maluchów było bardzo atrakcyjne, gdyż miały okazję zobaczyć nieco innego pracownika policji niż do tej pory. Pies policyjny pod kierownictwem opiekuna prezentował swoje umiejętności i wysoki stopień wyszkolenia oraz tresury. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się, jak pies reaguje na komendy.

ZDJĘCIA aaa_link

PODRÓŻE KSZTAŁCĄ

imagePierwsze dni maja przywitały nas piękną, słoneczną pogodą 😎Większość klas w naszej szkole planuje już wycieczki z wychowawcami😎 Dzisiaj chcielibyśmy szerzej zrelacjonować ostatnią wyprawę klasy 2 gimnazjum do Hiszpanii😎Nie ma lepszej formy nauki języka obcego od wyjazdu za granicę😊Nauka przynosi widoczne efekty dzięki przebywaniu w środowisku, w którym dany język jest powszechnie używany😎Znikają wszelkie opory, kiedy trzeba samodzielnie złożyć zamówienie w restauracji ( np. hiszpańskie specjały – paella, owoce morza) czy spytać o trasę. Odpoczynek i edukacja! 👍To jest to! 👍Zapraszamy do oglądania fotorelacji z pierwszych dwóch dni wycieczki: Port Lotniczy Malaga Andaluzja, zakwaterowanie w Hotelu Ibis, Zona Centrum Malaga, Martiricios i Zamek Gibralfaro, Muzeum Picassa, Muzeum Piłkarskie Malaga Club. Ciąg dalszy nastąpi 😎🌞

RELACJA NA FACEBOOKUaaa_link

SUKCES NASZEGO UCZNIA

IMG_2513Olaf Boliński uczeń klasy 5 zdobył I miejsce w Szachowym Turnieju Klasyfikacyjnym
,, Kuźnia Talentów”.
Gratulujemy sukcesów😍

ZAJĘCIA Z PRACOWNIKAMI MUZEUM

MS43QGNpZA==We czwartek gościliśmy w naszym przedszkolu wyjątkowych gości. Odwiedzili nas pracownicy Muzeum Historycznego, przywożąc ze sobą oprócz eksponatów muzealnych ogromną dawkę wiedzy. Każdy Polak, duży czy mały, powinien wiedzieć co to jest Konstytucja 3 Maja, jakie mamy symbole narodowe i jak godnie odśpiewać hymn. Nasze przedszkolaki już to doskonale wiedzą.

PŁYWA CZY TONIE?

indeksDziś Myszki przeprowadziły swoje pierwsze doświadczenie pod hasłem: „Co pływa, a co tonie?”  Przy pomocy wielkiej miski napełnionej wodą stworzyły ogromny „ocean”. Następnie 2 latki sprawdzały czy kulka z plasteliny lub statek wykonany z papieru pływają. W trakcie eksperymentu nie obyło się też bez ćwiczeń oddechowych. Myszki dmuchały na papierowe statki w naszym „oceanie” wprawiając je w ruch i wydłużając tym samym fazę wydechu. Zabawa była fantastyczna, a cały dzień upłynął nam pod hasłem: „Ahoj przygodo!”.

FILM aaa_link

MOTYLEK BUDOWNICZYM

20160428_100020We czwartek Motylki podczas zabawy matematycznej spróbowały sprostać wymogom architekta, w którego rolę wcieliła się p. Wiola. Dzieci miały za zadanie budować – wznosić budowle z klocków zgodnie z wytycznymi architekta. Podczas wykonywania poleceń dzieci rozwijały zdolności rachunkowe, ćwiczyły stronę lewą – prawą, utrwalały pojęcia: wyższy, niższy oraz równy, ale najważniejsze, że świetnie się przy tym bawiły.

KONKURS FILMOWY

stowZapraszamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie na najlepszy film promujący zdrowy styl życia, wolny od używek.
Rozstrzygnięcie nastąpi w dn. 25.05.2016r.

SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

IMG_1463

Klasę 1 B odwiedziła Pani Pielęgniarka. Przekazała dzieciom wiele cennych informacji dotyczących zdrowego trybu życia.

AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA

policjantW kinie Helios odbyła się Akademia Bezpieczeństwa w której uczestniczyły klasy I-III.

RELACJAaaa_link

CHROŃ PRZYRODĘ RAZEM Z NAMI !

Dnia 26 kwietnia 2016 uczniowie  kl. V naszej szkoły  : Bartosz Dąbrowski  i Alicja Skutnik uczestniczyli  w SP 44 w międzyszkolnym konkursie  – Parki narodowe Polski .     

 Mamy sukces !!!

Spośród 46 uczestników białostockich szkół

Bartek  zajął 3 miejsce uzyskując 26/28 pkt.

  Ala uzyskała 22/28 pkt.

Gratulujemy  !  Popatrzcie… oni wiedzą jak chronić przyrodę !!!

ZBIÓRKA KARMY DLA ZWIERZĄT

schroniskoZapraszamy do zbiórki karmy na rzecz zwierząt

z białostockiego schroniska.

Zbiórka trwa do 06.05.2016r.

Artykuły zanosimy do gabinetu pedagoga :)

ŚWIETLICOWE KOŁO KULINARNE

Czas spędzony po lekcjach można świetnie wykorzystać np. ucząc się gotować.

Mali kucharze coraz śmielej wykonują pyszne smakołyki.

W ostatnim tygodniu koło kulinarna przygotowało pyszne pierogi z mięsem oraz truskawkami.

SPOTKANIE Z GRZEGORZEM KASDEPKE

książkaOto relacja ze spotkana klas I-III z pisarzem Grzegorzem Kasdepke.

RELACJAaaa_link

PRZEDSZKOLAKI POZNAJĄ TAJNIKI OPERY

SONY DSCDelfinki, Żabki i Jagódki zwiedziły dziś Operę i Filharmonię Podlaską. Miały możliwość obejrzenia sali prób orkiestry oraz foyer. Jednak największe wrażenie wywarła na przedszkolakach duża scena, gdzie dzieci miały możliwość oglądania scenografii z opery „Carmen”, poruszania się ruchomymi elementami sceny oraz przejażdżki samochodem, którym jeżdżą aktorzy podczas występów.

Dziękujemy serdecznie Tacie Ani Oniszczuk z grupy „Delfinki” za zorganizowanie nam tak wspaniałej możliwość zwiedzenia zakamarków opery.

ZDJĘCIA aaa_link

KONKURS W MYSZKACH

13055609_484632101730481_3086895409103151637_nMyszki konkurs urządziły…

Starając się z całej siły,

wszystkie kręgle zręcznie zbiły.

Ogromne brawa, gratulacje oraz dyplomy za zajęcie I miejsca w konkursie grupowym „Zbij, jak najwięcej kręgli” otrzymali: Kuba Różański, Wiktor Małachwiejczyk, Filip Gejdel, Adam Starosta, Marysia Jaworska, Hubert Kasprzak, Kuba Kalisty, Dawid Tekień, Lila Samselska, Zosia Klimek, Maks Makal, Gosia Domurat, Patryk Sochański.

ZDJĘCIA aaa_link

KOŁO KULINARNE STARSZAKÓW

20160414_125921Za nami kolejne warsztaty kulinarne w grupach starszaków. Ty razem nasi szefowie kuchni przygotowali przepyszne i przede wszystkim zdrowe szaszłyki owocowe. Mniam, mniam…

ZDJĘCIA aaa_link

BUDOWA MYSZEK

13118944_484406575086367_8029212454885298479_nW sali Myszek budowanie,

zaraz garaż tu powstanie,

albo bardzo duża wieża –

do samego nieba zmierza.

ZDJĘCIA aaa_link

KONCERT W GRUPIE MISIÓW

Misie poznały już niektóre instrumenty perkusyjne, dlatego postanowiły pokazać co potrafią. Tak oto próbkę swoich możliwości pokazały podczas mini koncertu. Następny występ czeka je już w Dniu Mamy i Taty :). Jak na pierwszy raz wyszło im bardzo dobrze!

FILM aaa_link

CO TO JEST POLSKA?

13115785_474871432708804_35107367_nOdpowiedzi na to pytanie szukały Żabki. Na podstawie wiersza Cz. Janczerskiego „Co to jest Polska” powstała piękna, grupowa mapa naszej Ojczyzny.

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA W TENISIE STOŁOWYM

W niedzielę w Wysokiem Mazowiecku odbyły się Drużynowe Mistrzostwa
Województwa Podlaskiego w tenisie stołowym kategorii MŁODZIKÓW. Filip
Perkowski z kolegą z klubu wywalczył w tej kategorii srebrny medal –
drugie miejsce.

SUKCES W TENISIE STOŁOWYM

20160423_133041W sobotę 23kwietnia odbyło się IV Grand Prix województwa podlaskiego w tenisie stołowym kategorii Żaków. Maciej Perkowski (kl.III) wywalczył pierwsze miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

TENIS STOŁOWY

IMG_127821 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 49 w Białymstoku odbyły się eliminacje wojewódzkie X memoriału Andrzeja Grubby w tenisie stołowym, w których wzięli również udział nasi uczniowie: bracia  Filip i Maciej Perkowscy, Szymon Kiss i Miłosz Tomkiel. Wywalczyli dla szkoły piąte miejsce w województwie. Gratulacje, chłopcy! Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.

ZDJĘCIAaaa_link

„ŻABKI KUMKAJĄ”

SAM_8536To już trzecia edycja grupowego konkursu recytatorskiego. Żabki od 2 latków zmagają się podczas recytowania wierszy. W tym roku przedszkolaki mówiły wiersz Małgorzaty Strzałkowskiej „Awantura.” Poziom był wyrównany, ale Jury wybrało trzech laureatów, a pozostałym przyznało wyróżnienia. Laureatów poznacie klikając TUTAJ aaa_link

ZDJĘCIA aaa_link

FILM aaa_link

MOTYLKI W STACJI POGOTOWIA RATUNKOWEGO

f0318967Dziś Motylki wybrały się na małą wycieczkę do Stacji Pogotowia w Białymstoku (przy ul. Poleskiej). Nasze zwiedzanie zaczęliśmy od poznania dyspozytorni, gdzie dzieci mogły po obserwować codzienną pracę służb medycznych. Kolejną atrakcją naszej wyprawy było zwiedzanie karetek oraz rozmowa z ratownikami medycznymi. Pytań nie było końca:) Każdy Motylek miał szanse usiąść za kierownicą karetki oraz dostał możliwość włączenia lampy ostrzegawczej oraz syreny pogotowia. Na zakończenie wycieczki Motylki uczyły się udzielać pierwszej pomocy na fantomie, i świetnie  sobie z  tym poradziły. Był to dzień pełen wrażeń dla naszych milusińskich. Z główką pełną wiedzy oraz z uśmiechem na twarzy wróciliśmy autobusem do przedszkola.   Serdecznie dziękujemy pracownikom Stacji Pogotowia za umożliwienie nam zwiedzania oraz Pani Barbarze – babci Maciusia za zaproszenie grupy Motylków do miejsca swojej pracy.

SUKCESY PRZEDSZKOLAKÓW

konkurs Szymon 2Dziś Szymon Płoński z grupy „Jagódek” zdobył pierwsze miejsce

w I edycji Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego

„Z przyrodą za pan brat”. Serdecznie gratulujemy

ANGIELSKI W IB

imageOmawiając temat jedzenia na zajęciach z angielskiego Pani Kasia rozszerzyła go o ulubiony produkt wszystkich dzieci a nawet dorosłych, czyli o lody 🍦Klasa 1B zaprojektowała swoje ulubione lody, poznała angielską walutę, czyli funty oraz nauczyła się je kupować. Efekt tych zajęć można obejrzeć w krótkim filmiku 😊

FILMaaa_link

ŻABKI IDĄ DO FRYZJERA

4 latki ciekawe świata wybrały się autobusem komunikacji miejskiej do Salonu Fryzjerskiego Mass, by z bliska i na własnej skórze (w zasadzie to na własnych włosach) przekonać się, jak wygląda praca fryzjera. Żabki wydelegowały Dwóch śmiałków, którym zostały ścięte włosy, dodatkowo pozostali zostali poddani profesjonalnej stylizacji włosów. Odbyły się również ćwiczenia praktyczne, czyli tworzenie własnych fryzur… spokojnie, były to projekty na papierze. Czterolatki miały także za zadanie sfotografować przedmioty niezbędne 😉 w salonie fryzjerskim (na czele listy znajdowały się cukierki i wygodna kanapa). Niespodzianką była bajka u fryzjera, ale jaka… wyświetlana z kliszy na projektorze Ania, czytana przez prawie profesjonalnego lektora – Panią Monikę :) Nie zabrakło również słodkiej niespodzianki zarówno dla dzieci jak i dla najlepszych, najwspanialszych, najcierpliwszych Pań Fryzjerek – Pani Martynie i Pani Marlenie, którym należą się podziękowania i ogromne brawa!!!

ZDJĘCIA aaa_link

MISIE ODWIEDZAJĄ STRAŻ POŻARNĄ

Każde dziecko powinno wiedzieć, jak zachować się w sytuacji zagrożenia np.: pożaru oraz do kogo zwrócić się o pomoc w niebezpiecznej sytuacji – dlatego same przedszkolaki postanowiły to sprawdzić. Grupa Misiów wybrała się, więc na wycieczkę do Straży Pożarnej.  Miały tam okazję obejrzeć wozy strażackie, usłyszeć syrenę, zapoznać się ze sprzętem strażackim, a także zobaczyć, jak przyjmuje się zgłoszenie do pożaru. Było to cenne spotkanie dla dzieci, gdyż dowiedziały się, jak trudna i odpowiedzialna jest praca strażaka.

ZDJĘCIA aaa_link

II GIM W HISZPANII

IMG_3734Uczniowie wykorzystują wyjazd na naukę języka hiszpańskiego i odkrywanie Hiszpanii.

ZDJĘCIAaaa_link (nowe zdjęcia)

ROBOTYKA W KLASIE III

Uczniowie dzięki zestawom WeDo 2.0 rozbudzają ciekawość i rozwijają umiejętności przydatne w nauce, inżynierii, technice i programowaniu.

ZROZUMIEĆ AUTYZM

IMG_1243 Niedawno cała społeczność Akademii Sukcesu „Nasza Szkoła” zaświeciła się na niebiesko, aby pokazać swoją solidarność z autystami, a wczoraj (15 kwietnia) uczniowie spotkali się z terapeutkami Krajowego Towarzystwa Autyzmu, aby lepiej poznać codzienność osób dotkniętych autyzmem i zaburzeniami ze spectrum autyzmu. Obejrzeli filmy, w których znany aktor – Bartłomiej Topa pokazuje, jak autyści odbierają świat, jak funkcjonują w nim ich zmysły. Uczniowie wzięli też udział w warsztatach sensorycznych. Z zawiązanymi oczami i w grubych rękawicach zimowych musieli na przykład przewlec sznurek przez dziurki w guzikach lub ułożyć puzzle.
To były niezwykle poruszające zajęcia!

ZDJĘCIAaaa_link

KODY QR NA JĘZYKU POLSKIM

W klasie III nauka języka polskiego to świetna zabawa.

Przekonajcie się sami :)

HISTORIA PEWNEJ KLASY

Nasza lekcja z kodami QR. Mieliśmy temat o bajkach, bajkopisarzach i graliśmy w kalambury z wykorzystaniem kodów QR. Później każde z nas wczytało kod QR i mogliśmy obejrzeć film biograficzny o bajkopisarzach :)

FILMaaa_link

UROCZYSTE PODSUMOWANIE WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH W GIMNAZJACH

Dziś odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursów Przedmiotowych 2015/2016 w Gimnazjach. Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom : Mai Kaczan i Kasi Rudzińskiej, laureatkom Konkursu Języka Angielskiego :)

 NASZE SUKCESY

Maya Dębicka, uczennica kl. Ia
zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Najpiękniejsza palma wielkanocna”.
Serdecznie gratulujemy!

UZALEŻNIENIE-JAK MOŻNA GO UNIKNĄĆ

drogaNasi uczniowie klas I i III gimnazjum uczestniczyli w warsztatach w „Etapie”.

Cele warsztatu

  • nabycie wiedzy z zakresu przyczyn sięgania po środki psychoaktywne, mechanizmów, rodzajów i faz uzależnienia, skutków zażywania środków psychoaktywnych oraz form pomocy
  • kształcenie umiejętności komunikacji, wyrażanie własnego zdania, współpracy, współdziałania

Zajęcia prowadzone były metodami aktywnymi (burza mózgów, scenki, praca w grupach, dyskusja, praca w parach, mini wykłady)

Tematyka zajęć:

  1. przyczyny sięgania po środki psychoaktywne,
  2. rodzaje uzależnień,
  3. fazy i mechanizmy uzależnień,
  4. skutki sięgania po środki psychoaktywne,
  5. aspekt prawny narkomanii,
  6. dopalacze,
  7. formy pomocy

BANDAŻ

IMG_1236Klasa IB udowodniła, że nawet ze zwykłego bandażu mogą powstać prawdziwe dzieła sztuki.

Zobaczcie sami TUTAJaaa_link

KLASA 4 PRZEPROWADZA  ŚLEDZTWO

Na dzisiejszych zajęciach z języka angielskiego uczniowie wcieli się w rolę najpotężniejszej rodziny na świecie, która musi wyśledzić złoczyńców. Podstawowe pytania: kobieta czy mężczyzna, jak wygląda, jakie ma znaki szczególne, co teraz robi i w którym kraju jest? Główki pracowały, dzięki czemu pare czarnych charakterów siedzi już za kratami (chociaż byli oni czasem śledzeni wokół całej kuli ziemskiej).☺️

ANGIELSKI W PIZZERII

indeksWiosna już pięknie wypełnia nam dni, a w ławkach coraz trudniej spędzić tyle godzin. Aby urozmaić naukę i wprowadzić uczniów w językowy, żywy świat Pani Kasia zabrała swoich uczniów do pizzerii, w której uczniowie musieli zamówić pizzę używając wyłącznie języka angielskiego. Mimo stresu i obaw, uczniowie spisali się na medal. Pizze zostały zamówione i skonsumowane z wielkim uśmiechem! :)

I POWIATOWE DYKTANDO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

31 marca uczniowie klasy III Gimnazjum : Kasia Rudzińska, Maja Kaczan i Kuba Kamiński wzięli udział w I Powiatowym Dyktandzie Języka Angielskiego. Konkursowi patronuje Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego, Kurier Poranny oraz Telewizja Białystok.Dzisiaj odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród wygranym.
Kasia Rudzińska została jedyną laureatką tego konkursu!:), a Maja Kaczan dostała wyróżnienie!
Serdecznie gratulujemy !!!

WIOSENNY ANGIELSKI 

imageKlasa IV przywitała dzisiaj na podwórku wiosnę grą językową. Znane nam wszystkim „węże i drabinki” królowały na zajęciach z języka angielskiego.

FILMaaa_link

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

imageDzisiaj o godzinie 9:00 blisko 348 tys. uczniów VI klas szkół podstawowych w całej Polsce przystąpiło do sprawdzianu dla szóstoklasistów 🖋😊 Nasi szóstoklasiści również pisali sprawdzian 😊Trzymamy za Was kciuki!

LEKCJA MATEMATYKI W KLASIE IB

IMG_1227Oto jak wygląda lekcja matematyki w klasie IB.

Tak pierwszoklasiści radzą sobie z dopełnianiem do 10.

ZDJĘCIAaaa_link

NIEBIESKI

imageKolor niebieski naszych ubrań manifestował Solidarność z ludźmi dotkniętym autyzmem.

GRAMATYCZNE VLOGI KLASY IV

images

Klasa IV po trzech latach zabaw językiem angielskim, poznawania słówek i prostych wyrażeń zaczyna przygodę z piękną i złożoną gramatyką języka angielskiego. Ale gramatyka nie musi być nuda. Uczniowie wcielili się w rolę nauczyciela i kręcąc swoje gramatyczne vlogi prezentują czasy teraźniejsze. Jako pierwsi swoje prace przygotowali Maciek i Piotrek oraz Natalka z Kasią. Dziękujemy aktorom z klasy III za wsparcie 😉

PODZIĘKOWANIA

imageSzkolne koło Caritasu otrzymało podziękowanie za udział w Zbiórce Żywności Caritas.

GRY PLANSZOWE NA ANGIELSKIM

imageKlasa 1a zapamiętuje i uczy się słówek z języka angielskiego na grach planszowych, nauka może byc przyjemnością😍

ZDJĘCIAaaa_link

KOŁO JĘZYKA ANGIELSKIEGO KLASA 5

Na kole języka angielskiego klasa 5 szaleje na IPadach, czasowniki nieregularne to po prostu ” piece of cake”😍

KILOMETRY DOBRA

unnamedDobro”, ponieważ głównym przesłaniem akcji jest pomoc potrzebującym. Wszystkie zebrane pieniądze trafią do konkretnych organizacji partnerskich i zostaną przeznaczone na ich cele. Kilometry”, ponieważ na kilka dni przed finałem kampanii, organizacje zamieniają zbierane przez 3 miesiące pieniądze na złotówki i układają je w ciągi monet. W ten sposób udowadniamy, że dobro można zmierzyć. Dodatkową atrakcją jest próba pobicia rekordu Guinnesa. Organizacje partnerskie Kilometrów Dobra rezygnują z rywalizacji i układają dobro wspólnie. Do rekordu potrzebujemy 75 km. Każda złotówka ma znaczenie, możesz dołożyć ją nawet w trakcie finału. Kiedy to zrobisz stajesz się częścią globalnej kampanii dobroczynnej oraz bierzesz udział w biciu rekordu.

Zapraszamy do udziału w akcji :) Puszki pojawią się w szkole 30 marca!

 

ZMIANY W PRAWIE OŚWIATOWYM

paragrafZachęcamy do zapoznania się ze zmianami.

1.ZMIANY W PRAWIE OŚWIATOWYM

Zasady rekrutacji TUTAJaaa_link

TYGODNIOWY ROZKŁAD ZAJĘĆ

plan-lekcjiSZKOŁA PODSTAWOWAaaa_link

GIMNAZJUMaaa_link

 GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

kocham książkiPONIEDZIAŁEK 14.00-17.00

WTOREK  14.00-17.00

CZWARTEK 14.15-16.15

PIĄTEK 12.30-13.00 oraz 14.45-17.00

ZNAJDŹ WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE

unnamedW naszym gimnazjum realizujemy Program Profilaktyczny „Znajdź właściwe rozwiązanie”

Cele szczegółowe programu:

–  zwiększenie wiedzy w zakresie szkodliwości dymu tytoniowego,

– kształtowanie umiejętności dbania o zdrowie własne i swoich bliskich,

– kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia tytoniu, zażywania dopalaczy .

 Strategie i metody programu:

– zapoznanie rodziców z założeniami programu,

– edukacja uczniów dotycząca profilaktyki palenia tytoniu,

– przeprowadzenie pięciu zajęć warsztatowych – wg scenariuszy, które mogą być rozwijane i doskonalone wg własnych potrzeb i możliwości.

Nasz program ukierunkowany jest na: – uczenie dzieci umiejętności odmawiania – co powinno wpłynąć na wzrost odporności na wpływy rówieśników; – uświadamianie odpowiedzialności za własny rozwój i zdrowie; – kształtowanie szacunku do siebie; zdobywanie umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach.   Drogi Rodzicu! Wspaniale, jeżeli Twoje dziecko posiada tego typu umiejętności. A jeżeli sobie nie radzi albo nie zawsze sobie radzi właściwie? Nasz wysiłek, bez Twojej pomocy i wsparcia, przyniesie niewielkie efekty.Spróbuj dokonać zmian również w swoich zachowaniach.

Przykład jest najbardziej zaraźliwy.

GODZINKI DLA MALUCHA I RODZINKI

Serdecznie zapraszamy na wspólną zabawę!!!

Tak, jak w tamtym roku wracają do naszego przedszkola spotkania, podczas których będziecie mogli poznać bliżej naszą placówkę, wspólnie z dzieckiem spędzić miło czas, razem się bawić, rysować, skakać.

MTAyNHg3Njg,11529456_11529452

DLA KOGO? Zapraszamy dzieci w wieku od 1 do 3 r. ż. spoza przedszkola.

 Czekamy jeszcze na Ciebie i Twojego Maluszka.