projektyue  

 

 

 

 

 

 

 

BEZPŁATNE ZAJĘCIA W PRZEDSZKOLU

2523-klocki-drewniane-kolorowe

Nie wiesz co zrobić z wolnym czwartkowym popołudniem? Mamy dla naszych Najmłodszych wspaniałą propozycję! Od 21 maja 2015 r. w naszym przedszkolu ruszają cykliczne spotkania „Godzinki dla malucha i rodzinki”! Co czwartek od 17:00 do 18:00 czekamy na dzieci w wieku od 1 do 3 roku życia spoza przedszkola wraz z Rodzicami. Proponujemy w tym czasie ciekawe i kreatywne zabawy z dziećmi, możliwość poznania naszej placówki, zabawy na świeżym powietrzu.

Czekamy na Ciebie!

Zajęcia są bezpłatne.

Więcej informacji pod numerem telefonu 85 742 34 57

GODZINKI DLA MALUCHA I RODZINKI

SAM_6260Pierwsze wspaniałe spotkanie z Maluchami za nami! Było bardzo radośnie, ale też integracyjnie. Dzieciaczki świetnie się z nami porozumiewały, nawiązując bardzo sympatyczną wieź. Oczywiście nie chciały wychodzić z przedszkola i obiecały, że pojawią się za tydzień.

A więc przypominamy, że w każdy czwartek od godz. 17:00 do godz. 18:00 w naszym przedszkolu odbywają się bezpłatne zajęcia „Godzinki dla Malucha i Rodzinki.” Czekamy też na Ciebie i Twoje dziecko od 1 do 3 r.ż. i gwarantujemy super zabawę.

PODLASKI FESTIWAL NAUKI I SZTUKI

IMG_0595

Dzisiaj na dziedzińcu Pałacu Branickich odbywały się imprezy festiwalowe zorganizowane przez Uniwersytet Medyczny. Można było wziąć udział m.in. warsztatach szycia chirurgicznego. Kto wie, może któryś z naszych uczniów w przyszłości podąży w kierunku medycyny.

EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

15596244-freehand-rower-rysunek-czarno-biały-wektorDzisiaj uczniowie z klasy IV zdawali egzamin na kartę rowerową pod okiem Pana Bohdana. Młodzi rowerzyści znakomicie sobie poradzili z torem przeszkód. Były emocje, nieco stresu a na koniec… telefony do rodziców z dobrymi wiadomościami.
Do zobaczenia na rowerowych ścieżkach!

KRASNALKOWA ORKIESTRA

dibujo_musicosKrasnale stworzyły prawdziwą orkiestrę. Chcecie wiedzieć na czym grały? Na BUM-BUM-RURKACH. Jeśli dalej nie wiecie, co to jest klikajcie TUTAJ aaa_link

NASZE SUKCESY

sukcesyZapraszamy do zapoznania się z aktualnymi sukcesami naszych uczniów.

SUKCESYaaa_link

WYBRAĆ ZAWÓD TRUDNA SPRAWA…

SAM_6186Mama Szymona, Pani Beata odwiedziła grupę Żabek, by zapoznać ich ze swoim zawodem. Dzieci bez problemu rozpoznały, że jest Policjantką. Pani Beata opowiedziała dzieciom o swojej pracy oraz pokazała rzeczy, które są niezbędne w pracy policjanta. Na koniec każda Żabka dostała odblask, by być widocznym na drodze. A na podwórku czekał prawdziwy radiowóz, w którym przedszkolaki mogły poczuć się, jak prawdziwi policjanci.

Bardzo dziękujemy Pani Beacie za poświęcony nam czas, uśmiech i cierpliwość.

ZDJĘCIA aaa_link

ILE KOSZTUJE PIŁKA?

Rozwiązywanie zadań na lekcjach matematyki to ciężka praca, wie o tym każdy uczeń. Żeby trochę ją sobie umilić, uczniowie naszego gimnazjum wraz z Panią Kingą postanowili pokazać, że matematyka potrafi być zabawna. Poniżej przedstawiamy komiksy w których została ukryta treść zadania. A czy potraficie odpowiedzieć na pytanie „Ile kosztuje piłka?”.

MOTYLKI ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ RODZINY

???????????????????????????????Dziś do naszego przedszkola zawitali wspaniali goście. Byli to rodzice naszych milusińskich Motylków. Sportowy strój i dobry humor były podstawą naszego spotkania. Na samym początku dzieci wspólnie z rodzicami zatańczyły taniec trzymając sie nie tylko za ręce ale również za kostki i uszy. Kolejnym zadaniem do wykonania było stworzenie rodzinnego herbu – znaku rodziny. Motylki bardzo dużo brudzą ubranek, więc zaprosiły rodziców do wspólnego prania przy muzyce. Następnie Motylki stworzyły swoją drużynę a rodzice swoją i sprawdzili się w konkurencji sportowej (oczywiście zwyciężyły dzieciaczki). Nasi Tatusiowie po drobnym wysiłku fizycznym zgłodnieli, więc każdy Motylek założył tacie śliniaczek i nakarmił rodzica Flipsami. Aby nasi rodzice mieli taką małą chwilkę dla siebie pozwoliliśmy im zatańczyć wspólny taniec przy piosence Wojciecha Gąssowskiego ,,Gdzie się podziały tamte prywatki”. Podsumowaniem naszego wyjątkowego dnia był wiersz oraz piosenka o rodzinie, a także wręczenie rodzicom niespodzianek. Po wszelkich zmaganiach udaliśmy się na piknik do naszej sali. Dziękujemy rodzicom za tak ogromne zaangażowanie we wspólną zabawę.

ŻABKI W MONTESSORI

SAM_61663 latki Żabki, gdy dziś spadł deszcz odwiedziły grupę montessoriańską. Każda Gwiazdka zaopiekowała się Maluszkiem i pokazała, w jaki sposób pracować z wybraną pomocą. Żabkom trudno było opuścić pracownię, więc obiecały, że wrócą tam bardzo szybko.

ZDJĘCIA aaa_link

JAK USŁYSZEĆ TO, CO DZIECKO CHCE NAM POWIEDZIEĆ?

0002G4Y2VK657KBV-C116-F4Zachęcamy do lektury artykułu o tym, w jaki sposób skutecznie słuchać i mówić do naszych dzieci. Artykuł polecany przez naszą Psycholog jest dostępny TUTAJ aaa_link

Zdjęcie ze pochodzi ze strony: www. mamdziecko.interia.pl

ŻYJ ZDROWO I EKOLOGICZNIE!!!

Zdjęcie0813To hasło przyrodników PSP nr 8. Dbanie o zdrowie i stan naszego środowiska,  podejmowanie działań prozdrowotnych i ekologicznych.

więcej…aaa_link

WISŁA

DSC_0322Przedszkolaki miały możliwość obejrzenia spektaklu Teatru Pod Orzełkiem pt.: „Wisła.” Była to wspaniała opowieść o symbolach narodowych i najważniejszych legendach Polski. Przedszkolaki przypomniały sobie, w jaki sposób zginął Smok Wawelski oraz jak powstało miasto Warszawa.

KONKURS PIOSENKI

20150512_11020612 maja nasze przedszkolaki wzięły udział w XXIII Festiwalu Piosenki Przedszkolaka zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku. Z trójki wykonawców Piotr Mikulski z grupy „Dinusie” zdobył nagrodę, a Michał Wendorff z grupy „Gwiazdki” wyróżnieni, a Mariusz Kuźma śpiewał równie pięknie :) Gratulujemy!!!

MOTYLKI ZWIEDZAJĄ BIBLIOTEKĘ

???????????????????????????????Dziś Motylki wybrały się na małą wycieczkę do Biblioteki. Poznały to magiczne miejsce, zasady korzystania z książek oraz pracę bibliotekarza. Po powrocie do sali utrwalały umiejętności posługiwania się nożyczkami podczas wycinania zakładek do książki. Pani Wiola chciała sprawdzić co nasze Motylki zapamiętały z wizyty w Bibliotece więc zadała pytanie Motylkom: Co to jest Biblioteka? Oto odpowiedzi naszych wspaniałych Motylków:

Tymon – ,, jest tam dużo książek i jeśli ktoś chce książkę to powie: Marta i Ola”

Iza – ,,jest tam dużo książek, są takie mapy i jest myszka do komputerów”

Hania – ,,i też tam w książkach są takie karty, które pani wyjmuje i szuka dokumentów”

Maciuś W. – ,,tam są takie gazetki”…i autory dodaje Tymon:)”

Patrycja – ,,trzeba tam zachowywać się cicho i jest pieczątka na książce”

Julia Z. – ,, w tym miejscu są różne kształty książek”

ZROZUM INNYCH: TE SAME ZMYSŁY- INNE ODCZUCIA

IMG_0607Ośrodek Szkolno-Terapeutyczno-Opiekuńczy dla Dzieci i Młodzieży z Cechami Autyzmu zorganizował prelekcję połączoną z warsztatami p.t.: „Zrozum innych: te same zmysły – inne odczucia”, która została przeprowadzona w klasach I-VI szkoły podstawowej.

GALERIAaaa_link

DRAMAT I TRAGEDIĘ POZOSTAW TEATROWI

Teatr-czechow-Klockriketeatern-Porvoo-spektaklGrupa teatralna z naszego gimnazjum w finale Przeglądu Małych Form Teatralnych „Dramat i tragedię pozostaw teatrowi”.

 więcej …

Aktorzy i Pan Bohdan Marciuk zasłużyli ma gromkie brawa. GRATULUJEMY!!!

Finał już czerwcu.

Trzymamy mocno kciuki!!!

KONSTYTUCJA 3 MAJA – APEL

???????????????????????????????Dziś Nasza Szkoła uczestniczyła w uroczystym apelu z okazji uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja, który przygotowała klasa VI A wraz z wychowawczynią p. Anią Kuptel  przy współpracy z klasami VI B oraz IV. O oprawę muzyczną  zadbały panie Ula Wiluk i Basia Kozakiewicz-Kisiel.

Uczniowie przedstawili nam wydarzenia historyczne, recytując wiersze i śpiewając pieśni patriotyczne. Na koniec tło historyczne przybliżył nam nasz nauczyciel historii p. Sławomir Radecki.

KOLEJNE SPOTKANIE Z PANIĄ EWĄ ZIELIŃSKĄ

SAM_6116To już niestety ostatnie warsztatowe spotkanie z Panią Ewą. Dziś zajęcia były prowadzone w grupie „Smerfy.” 4 – latki miały możliwość ćwiczenia swojej pamięci i koncentracji przy pomocy opowieści ruchowych. Na koniec obył się wspólny masaż nauczycieli i dzieci, który sprawił wszystkim wiele radości.

Pani Ewo, bardzo dziękujemy za Pani czas nam poświęcony, za przekazane nam cenne uwagi. Drzwi naszego przedszkola są dla Pani zawsze otwarte.

ZDJĘCIA aaa_link

URODZINY KACPRA

SAM_6107Dziś Kacper z grupy Krasnale obchodził swoje piąte urodziny. Pani Inga wspólnie z Rodzicami Kacpra przygotowali urodzinowe słoneczko. Opowiadanie o swoim życiu, przeliczanie i wymienianie miesięcy do główne umiejętności ćwiczone przez dzieci. A Kacprowi życzymy samych wspaniałych chwil.

ZDJĘCIA aaa_link

DELFINKI I INSTRUMENTY

SAM_6047Delfinki dziś stworzyły prawdziwą orkiestrę. Każdy grał na wybranym przez siebie instrumencie. Okazało się, że przedszkolaki mają ogromny talent muzyczny i rytmiczny. Może, kiedyś jakiś Delfinek zostanie sławnym muzykiem???

ZDJĘCIAaaa_link 

KRASNALE NA LUDOWO

SAM_6008Czy wiecie, jak wyglądają polskie stroje ludowe? Pani Maja przygotowała dzisiaj ilustracje przedstawiające ubiory z różnych rejonów Polski. Na obrazkach były kwieciste albo pasiaste  spódnice, chusty, korale, kamizelki z ozdobieniami i różne kapelusze. Tylko czemu Pani Maja nie poukładała ich parami? Czyżby tego nie umiała? Otóż musieliśmy sami dopasować te pary! Na szczęście Pani Maja nie zostawiła nas samych z tym zadaniem, gdyby nie jej pomoc pewnie siedzielibyśmy całą noc. Musieliśmy przy pomocy iPada zeskanować specjalne kody, dzięki którym otwierała się strona z podpowiedziami. Teraz to zadanie było łatwe. Uwinęliśmy się z nim bardzo szybko. Poukładaliśmy wszystko na dywanie i przyznaliśmy, że przedstawione na obrazkach pary to pary ślubne. To w takim razie, jak wygląda strój polski? Michał stwierdził, że u Pani musi być biała sukienka, a u Pana czarny garnitur, żeby mogli pójść do ślubu :)

ZDJĘCIA aaa_link

OŻYWIONE KOLOROWANKI

SAM_5986Nie ma lepszej zachęty do kolorowanki, jak…. zabawy z iPadami. Dzięki szkoleniu Pani Mai, Żabki miały możliwość przekonania się, jak działa aplikacja Coral. Zachwyt przedszkolaków był niesamowity, przysłowiowe „oczy, jak pięć złotych.”

ZDJĘCIA aaa_link

BEZPIECZNY INTERNET

???????????????????????????????W piątek, 24.04.2015 r. uczniowie klas VI uczestniczyli w prelekcji dotyczącej zagadnień związanych z „Bezpiecznym Internetem”. Zajęcia poprowadziła pani policjantka z Komendy Miejskiej w Białymstoku; omówiła temat cyberprzemocy i zagrożenia, jakie niesie ze sobą niewłaściwe i często bezmyślne korzystanie z portali społecznościowych.

„ZWIERZAKI Z NASZEJ PAKI”

????????We środę 29 kwietnia odbył się konkurs piosnki, w którym wzięły udział dzieci z niepublicznych przedszkoli z Białegostoku. Uczestnicy zaprezentowali wspaniałe utwory o swoich ulubionych zwierzątkach. Poziom był wyrównany, a Jury miało naprawdę trudne zadanie. Po długich naradach zostały przyznane dwie na grody, które otrzymali:

Magdalena Klepakca z Niepublicznego Przedszkola „Puchatek”

Piotr Mikulski z Niepublicznego Przedszkola nr 1 im. Marii Konopnickiej.

Wszystkim Wykonawcom oraz ich Nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Serdeczne podziękowania kierujemy również w stronę Rodziców i Dzieci, którzy wsparli akcję zbiórki karmy dla psiaków ze schroniska.

ZDJĘCIA aaa_link

KINO NA TEMAT – ZE WSZYSTKICH SIŁ

ze wszystkich siłKino na Temat to cykl imprez tematycznych, realizowanych wspólnie z Gazetą Wyborczą, dotyczących aktualnych tematów społecznych, takich jak: wykluczenie społeczne, bezrobocie młodych, bezdomność, tolerancja, a także innych ważnych dla młodzieży w wieku dorastania tematów. Cykl skierowany jest do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej.

Temat spotkania: Przekraczanie granic i pokonywanie własnych słabości.

Na seansie gościł wyjątkowy osoba – Pana Krzysztof Smorszczewski, który opowiedział  o przekraczaniu barier osób niepełnosprawnych w sporcie i życiu.

Więcej w GAZECIE WYBORCZEJaaa_link

WYCIECZKA DO WARSZAWY

 

FullSizeRender23 kwietnia, o godz. 6.00, ciekawi tego, co przed nami wyruszyliśmy sprzed szkoły do naszej stolicy. My, czyli uczniowie klas: IV szkoły podstawowej – II gimnazjum wraz z opiekunami.
Podróż minęła bardzo szybko; część z nas, przytuliwszy się do swoich poduszek, smacznie ją przespała.
Najpierw zawitaliśmy do Teatru 6. piętro, … więcejaaa_link

iPad W PRZEDSZKOLU

SAM_5942Czy można wykorzystywać najnowsze technologię w przedszkolu? A, jeśli tak, to jak? Na te dwa pytania odpowiedziała dziś nauczycielom przedszkola Pani Maja. W zasadzie to nie odpowiedziała tylko wręczyła iPady do ręki i bawiła się z nami!!!! Co się działo – zobaczycie na zdjęciach? Co się będzie działo w grupach – zobaczycie w najbliższym czasie!

Maju, bardzo dziękujemy!!!! Jesteś świetnym Nauczycielem!!!!

ZDJĘCIA aaa_link

MAMO, TATO POBAW SIĘ ZE MNĄ!

SAM_5909Do świetnej zabawy zaprosiły swoich Rodziców najmłodsze przedszkolaki – Misie. Na sali gimnastycznej odbyły się wspólne zawody, zabawy z chustą animacyjną, ćwiczenia metodą W. Sherborne. Radości nie było końca!!!

ZDJĘCIA aaa_link

POLAK MAŁY

SAM_5899W Muzeum Wojska Polskiego zagościła dziś grupa 6 latków. Dinusie uczestniczyły w zajęciach „Kto ty jesteś?” Była to świetna okazja do przypomnienia symboli narodowych, przybliżenia historii Polski. Dzięki takim spotkaniom przedszkolakom łatwiej jest zrozumieć patos zbliżających się uroczystości narodowych.

ZDJĘCIA aaa_link

CUDACZKI Z NICZEGO

???????????????????????????????Jak można wykorzystać niepotrzebne rzeczy? Czy można zrobić coś z niczego? Czy na pewno śmieci trzeba wyrzucać do kosza? Na te wszystkie pytania odpowiedziały Delfinki, a w zasadzie postanowiły pokazać do czego jeszcze mogą przydać się plastikowe nakrętki, opakowania do produktach, czy puste butelki. Tak powstały CUDACZKI :)

ZDJĘCIA aaa_link

BANK I SKLEP W ŚRODKU LASU

???????????????????????????????Motylki dziś bawiły się w tworzenie lasu. Był bank, który udzielał pożyczki i sklep z różnymi rodzajami drzew. Jeśli chcecie przeczytać więcej – czytajcie TUTAJ aaa_link Przy okazji zapraszamy też to przeczytania tekstu o wodnym laboratorium Krasnali lub obejrzenia bogatej galerii ZDJĘĆ aaa_link z tych zajęć.

KRASNALKOWY EKOPATROL

IMG_0326Krasnale razem z Panią Mają i IPadami stworzyły prawdziwą mapę z kodami QR, która służy do odnajdywania śmietników przeznaczonych do segregacji śmieci. Jeśli chcecie przeczytać więcej klikajcie TUTAJ aaa_link,  a tu odnajdziecie ZDJĘCIA aaa_link.

BAŚNIE Z CZTERECH STRON ŚWIATA

SAM_5792We czwartek grupy 4, 5, 6 latków i grupa Montessori pojechały do teatru na spektakl „Baśnie z czterech stron świata.” Do oglądania zaprosił nas teatr Artenes z Wrocławia. Przedszkolaki miały okazję przypomnieć sobie ulubione baśnie i świetnie się bawić.

ZDJĘCIA aaa_link

RECYKLINGOWE ZABAWY

SAM_5753Wiosna i czas wiosenny porządków to świetna okazja do przybliżenia dzieciom tematyki związanej z ekologią. 3 latki Żabki od początku tygodnia poznawały najważniejsze zasady recyklingu. We wtorek Pani Kasi segregowała z dziećmi śmieci, a we środę Żabki stworzyły prawdziwą „śmieciową orkiestrę.” Na opakowaniach, butelkach, puszkach zagrały prawdziwy koncert, którego możecie posłuchać TUTAJ aaa_link

A tu obejrzycie ZDJĘCIA aaa_link

GIMNASTYKA BUZI I JĘZYKA

SAM_5738Raz w tygodniu w grupach 3 latków odbywają się zajęcia z logopedą. Pani Monika z maluszkami ćwiczy nie tylko narządy artykulacyjne ale również kształtuje prawidłowy sposób oddychania i rozwija słuch dzieci. Spotkania z logopedą to też świetna okazja do kontrolowania ewentualnych wad wymowy pojawiających się u dzieci.

ZDJĘCIA aaa_link

WIZYTA LEKARZA W ŻABKACH

SAM_5720We środę do grupy Żabek zawitał bardzo miły gość. Przedszkolaki spotkały się z Panią Doktor Iloną, czyli Mamą naszego Jasia. Powód wizyty był prosty i dobrze znany – dzieci chciały dowiedzieć się więcej o zawodzie lekarza oraz o tym, jak dbać o zdrowie. Mama Jasia wyjaśniła dzieciom, że pracuje w szpitalu. Przeczytała przedszkolakom opowieść o dziewczynce, która musiała leczyć się w szpitalu. Żabki miały też okazję do posłuchania bicia swojego serca. Na koniec każdy otrzymał naklejkę „DZIELNEGO PACJENTA”.

Bardzo dziękujemy Pani Ilonie Bauer za poświęcony nam czas, uśmiech i życzliwość.

ZDJĘCIA aaa_link

METALOWE RAMKI W ŻABKACH

SAM_5700Żabki dziś ćwiczyły swoje rączki, przygotowując się do pisania. Pani Monika przyniosła pomoc montessoriańską tzw. metalowe ramki. Stały się one świetną okazją do utrwalenia podstawowych figur geometrycznych. A ich odrysowywanie było dobrym ćwiczeniem, podczas którego 3 latki utrwalały prawidłowy chwyt ołówka.

ZDJĘCIA aaa_link

KURCZACZKI DELFINKÓW

DSC_03083 latki Delfinki rozmawiały niedawno o zwierzętach wiejskich. W trakcie realizacji tego tematu powstały przepiękne kurczaczki wykonane z kółeczek. Każdy przedszkolak sam, według własnego pomysłu wykonał pracę. A efekty możecie podziwiać sami poniżej.

PIŁKI SENSORYCZNE

SAM_5661Dziś przedszkolaki miały możliwość zabawy piłkami sensorycznymi. Były masaże, „turlanki”, ćwiczenia węchowe, do których posłużyły pachnące owocami piłki. Dużą ciekawość wzbudziła również piłka, która w środku miała klepsydrę. Dzieci mogły obserwować, jak spadają małe kuleczki. A Mikołaj razem z Panem Gieniem napompował wszystkie piłki w przedszkolu :)

ZDJĘCIA aaa_link

EWALUACJA W PRZEDSZKOLU

ewaluacja2Zakończyła się ewaluacja zewnętrzna w naszym przedszkolu. Wizytatorzy ocenili nasze przedszkole bardzo dobrze. Szczegółowy raport jest dostępny w sekretariacie naszej placówki.

Dziękujemy Rodzicom, naszym Partnerom za poświęcony czas i udział w ewaluacji.

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

dziennikProsimy o zapoznanie się z instrukcją pierwszego logowania do dziennika elektronicznego. pierwsze logowanie (kliknij, aby zapoznać się z instrukcją)