projektyue

 

 

 

 

 

CYKL ROZWAŻAŃ O WYCHOWANIU

Edukacja przedszkolna, aby była w pełni efektywna, nie może istnieć bez aktywnego udziału rodziców. Dlatego czymś oczywistym jest włączanie rodziców w działania rozwojowe na rzecz ich dzieci, a także wzbogacanie ich kompetencji wychowawczych.

W roku przedszkolnym 2014/2015 oferujemy naszym rodzicom cykl comiesięcznych opracowań psychologicznych o następującej tematyce …więcej.aaa_link

 

 

SZALONY TYDZIEŃ

mis-uszatek-w-pizamie-maskotka-43-cm-m-iext13307701Od 2 do 5 lutego 2015 r.

ZAPRASZAMY!

Niech się przebierze duży i mały!

Zabawę przednią Wam zapewniamy,

niżej rozpiskę zaś przedstawiamy:

PONIEDZIAŁEK – piżama party

WTOREK – kropkowy zawrót głowy

ŚRODA – świat postaci z bajek

CZWARTEK – kim będę w przyszłości – zawody

PIĄTEK – ferie na Hawajach

Wszystkie stroje szykujemy i przez cały tydzień szalejemy!

zdjęcie ze strony: www.smyk.com

KINO PRZEDSZKOLNE

SAM_4850To już nasza stała atrakcja podczas ferii. Wówczas, za sprawą ogromnego ekranu, sala gimnastyczna zamienia się w prawdziwą salę kinową. By było jeszcze bardziej realistycznie nie może zabraknąć pysznego popcornu oraz biletów, które dzieci kupują samodzielnie. Zarówno maluchy jak i starsze dzieci świetnie się bawiły i z ciekawością oglądały wyświetlane bajki.

ZDJĘCIA aaa_link

LASEROWY PAINTBALL

1 012Aby ciekawie rozpocząć ferie, uczniowie klasy V wraz z wychowawczynią wybrali się 23.01.2015 r. na laserowy paintball. To dobry sposób na rozładowanie emocji i stresu po kilku miesiącach ciężkiej pracy. …więcejaaa_link

BEZPIECZNYCH I RADOSNYCH FERII ZIMOWYCH

Skiing, winter fun - happy family ski teamZ okazji ferii zimowych, życzymy Wam, drodzy UCZNIOWIE bezpiecznego i radosnego wypoczynku. Niech ten wspaniały czas umożliwi Wam pełne korzystanie z uroków zimy, dostarczy niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się swobodą, przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi.Jednak prosimy, abyście w czasie ferii dbali o bezpieczeństwo swoje oraz osób towarzyszących i nie podejmowali działań zagrażających życiu lub zdrowiu.

Życzymy Wszystkim szczęśliwych i bezpiecznych ferii zimowych!

BAL KARNAWAŁOWY KLAS I-III

IMG_0146Dzisiaj nasi uczniowie klas I-III brali udział w balu karnawałowym.

Dłuższa relacje z tej imprezy już wkrótce.

GOŚCIE ZE ZS 16

20150121_140558Aktorzy z naszego koła teatralnego zaprezentowali swoje umiejętności. Tym razem na widowni zasiedli uczniowie z ZS 16. Przedstawienie o tematyce związanej z Bożym Narodzeniem zrobiło ogromne wrażenie na naszych gościach:)

KONKURS NA SUPER KLASĘ – PODSUMOWANIE STYCZEŃ

wynikiZ przyjemnością prezentujemy wyniki wrześniowe w konkursie na SUPER KLASĘ mundurki i gazetki w Super klasie

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU

????????W naszym przedszkolu dziś gościliśmy najbliższe nam osoby – Babcie i Dziadków. Przedszkolaki przygotowały swoim im przepiękne przedstawienia, śpiewały melodyjne i skoczne piosenki, rytmicznie potupywały nóżką, obdarowały swoich Dziadków ręcznie wykonanymi prezentami, grały na instrumentach oraz częstowały przepysznymi ciasteczkami. Babcie i Dziadkowie nie kryli wzruszenia.

ZDJĘCIA aaa_link

UCZNIOWIE POZNAWALI MOŻLIWOŚCI EDUKACYJNE IPAD’A

ipadOd poniedziałku w naszej szkole trwały szkolenia i warsztaty nauczycieli z zastosowaniem technologii Apple oraz nowoczesnych metod nauczania. Prowadził je Pan Daniel Makus – Apple Education Mentor, który od 15 lat zajmuje się nauczaniem języka niemieckiego za pomocą nowych mediów. Od roku kilku lat uczy z iPad’em w Szkołach Leonarda Piwoniego w Szczecinie. Dzisiaj uczniowie z klas V i III gimnazjum mieli okazję uczestniczyć w niezwykle ciekawych zajęciach prowadzonych przez Pana Daniela. Uczniowie poznali możliwości edukacyjne iPad’a i jego podstawowe aplikacje

 PATRONI NASZYCH ULIC – EDWARD KISIEL

Wielu ulicom i placom, przy których mieszkamy i pracujemy, patronują postaci historyczne. Wybór patronów przestrzeni, w której żyjemy, świadczy nie tylko o naszej wrażliwości historycznej, lecz także wskazuje na wartości, do których chcemy się odwoływać. Warto znać patrona swojej ulicy, wiedzieć, czyje nazwisko wymieniamy, podając przy różnych okazjach własny adres. Wśród patronów ulic i placów są osoby, które na trwałe zapisały się w dziejach Polski XX w. W naszej szkole przeprowadzimy konkurs na najładniejszą ulotkę o patronie ulicy przy której mieści się nasza szkoła. Uczniowie mają przygotować ulotkę w formacie A4. Rozwiązanie konkursu nastąpi w lutym.

Bądźmy dumni z patrona naszej ulicy!

Regulamin konkrsu

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU

babcia i dziadekSerdecznie zapraszamy wszystkie Babcie i wszystkich Dziadków na uroczystość z okazji Waszego święta. Każda grupa przygotowała inscenizacje, prezenty dla swoich kochanych Dziadków.

Poniżej przedstawiamy harmonogram spotkań:

Misie (2 latki) 29.01.2015 r. godz. 14:30

Delfinki (3 latki) 30.01.2015 r. godz. 10:30

Żabki (3 latki) 22.01.2015 r. godz. 14:00

Motylki (4 latki) 22.01.2015 r. godz. 15:00

Krasnale (4 latki) 13.02.2015 r. godz. 15:00

Smerfy (4 latki) 12.02.2015 r. godz. 15:00

Biedronki (5 latki) 22.01.2015 r. godz. 15:00

Kotki (5 latki) 23.01.2015 r. godz. 14:00

Dinusie (6 latki) 22.01.2015 r. godz. 14:30

Gwiazdki (Montessori) 22.01.2015 r. godz. 14:00

ZAPRASZAMY!

 

III RODZINNY WIECZÓR KOLĘD

koledySerdecznie zapraszamy wszystkich uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum do udziału w III Rodzinnym Wieczorze Kolęd, który odbędzie się 22 stycznia 2015 r. (czwartek) o godzinie 16:00
Koniecznie zabierzcie ze sobą rodziców, przyjaciół, babcię, dziadka, ciocię, wujka, siostrę lub brata!
Wybierzcie swoją ulubioną kolędę lub piosenkę świąteczną i … zaśpiewajcie ją razem!
Wieczór kolęd nie ma charakteru konkursowego. Będzie doskonałą okazją do wspólnego muzykowania i spotkania w większym gronie. Gwarantujemy akompaniament, instrumenty perkusyjne, pomoc w doborze repertuaru i miłą, świąteczną atmosferę
Szczegóły i zgłoszenia w szkolnej świetlicy.

KONKURS PLASTYCZNY

plakatZapraszamy do udziału w konkursie plastycznym!
Marszałek Województwa Podlaskiego zaprasza do udziału w konkursie plastycznym „JAKI WSPANIAŁY INTERNET”
Do wygrania aż 50 tabletów!
Termin składania prac 23.01.2015 r. ( piątek). Szczegóły dotyczące konkursu uzyskacie na lekcjach plastyki oraz na stronie www.sspw.wrotapodlasia.pl

SZKOLENIE Z P. EWĄ ZIELIŃSKĄ C.D.

????????W sobotę zakończyły się warsztaty z zakresu edukacji matematycznej w naszym przedszkolu. Piątkowe późne popołudnie i sobotnie spotkanie były fascynujące, odkrywcze. Dały nauczycielom mnóstwo nowych pomysłów do pracy, do rozwijania umiejętności matematycznych u dzieci.

Serdecznie dziękujemy Pani Ewie Zielińskiej za entuzjazm oraz pasję nauczania, jaką nam Pani przekazała. Czekamy na spotkanie w lutym z ogromną niecierpliwością.

SZKOLENIE Z P. EWĄ ZIELIŃSKĄ

????????Dziś w naszym przedszkolu gościliśmy Panią Ewę Zielińską, która poprowadziła zajęcia matematyczna w Motylkach i Dinusiach. Jeśli chcecie wiedzieć, jak działa tajemnicza maszyna matematyczna oraz kto w przyszłości zostanie prezesem banku w Ameryce i w Niemczech musicie przeczytać TEKST aaa_link i obejrzeć ZDJĘCIA aaa_link

BAL KARNAWAŁOWY

????????Radość, wspólna zabawa, taniec i śmiech to chyba najlepsze słowa na określenia wrażeń i emocji, jakie panowały dziś na naszej sali gimnastycznej. A wszystko za sprawą Czerwonego Kapturka (p. Gabrysi) i Śnieżki (p. Pauliny), które przygotowały wspaniałe atrakcje na balu karnawałowym. Już sam początek i wzlatujące po sam sufit konfetti wywołały uśmiechy. Nie zabrakło również konkursów, podczas których dzieci tworzyły kolorowe łańcuchy, ciągnęły prezenty, pokonywały tor przeszkód niosąc piłeczkę na paletce. Do tego wspaniała muzyka i szałowe przebrania sprawiły, że był to niezapomniany czas. A zdjęcia pozwolą choć na chwilę wrócić pamięcią do naszej karnawałowej zabawy.

OBSZERNA RELACJA ZDJĘĆ aaa_link

TURNIEJ RYCERSKI

SAM_4750W Żabkach odbył się prawdziwy turniej rycerski, na który zaprosiła nas królewna Jadwisia. Wszystkie księżniczki oraz rycerze stanęli do rywalizacji w niezwykle trudnych konkurencjach. Ich zadaniem było przejście po ławeczce, pokonanie tunelu, rzut do celu i najważniejsze – wypowiedzenie trzech magicznych słów: proszę, dziękuję, przepraszam. Nad przebiegiem konkurencji czuwała oczywiście nasza królewna. Na koniec wszyscy dostali dyplomy oraz zjedli przepyszne i zdrowe jabłka.

WIĘCEJ ZDJĘĆ aaa_link

STO LAT EWO!

SAM_4819Krasnale dziś świętowały czwarte urodziny Ewy. Oczywiście nie mogło zabraknąć „urodzinowego słoneczka.” Przedszkolaki zgodnie z zasadami pedagogiki Marii Montessori przypomniały sobie nazwy miesięcy, liczyły koraliki. Jubilatka zadbała też o zdjęcia, które przedstawiały najważniejsze wydarzenia Jej życia.

KOLĘDA PRZEDSZKOLAKA – KONKURS PIOSENKI

SAM_469612 stycznia Michał Wendroff z grupy „Gwiazdki” zajął pierwsze miejsce w konkursie piosenki w MDK w Białymstoku. Nasz solista został doceniony przez Jury i zachęcony do kontynuowania nauki w szkole muzycznej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

A W PIĘCIOLATKACH…

20150108_132418Po świętach, choć ciężko się wstaje i pracuje przedszkolaki nie próżnują. Dziś Kotki razem z Panią Kasią pokonywały tor przeszkód, bo doskonale wiedzą o tym, że sport to zdrowie. A następnie Kotki, Biedronki i Gwiazdki na kole kulinarnym samodzielnie przygotowały jajecznicę. Śmiechu było co nie miara, ponieważ dzieci samodzielnie rozbijały jajka. Przekąska okazał się być przepyszna!

 

DLA RODZICÓW

rZachęcamy do zapoznania się z artykułem naszego logopedy:

„Kiedy dziecko powinno wymawiać głoskę „r”, czyli kilka słów o „lowelach” i „lybach”.

Cały artykuł znajdziecie TUTAJ aaa_link


PREZENTY DZIECIOM

10850066_768978766472727_4851861103749426332_nPrzed Wigilią Pani Paulina Olędzka, która pracowała w naszym przedszkolu, razem ze swoimi mikołajkowymi pomocnikami przekazała zgromadzone przez nasz prezenty dla dzieci z oddziału onkologii UDSK w Białymstoku. W szpitalu na święta zostało ośmioro dzieci, a dzięki naszym zabawkom i smakołykom ten czas stał się choć trochę radośniejszy. A ponieważ, jak widać na zdjęciu, wszystkich rzeczy było bardzo dużo, po Nowym Roku nasze Panie ponownie odwiedzą szpitalne sale.

Jeszcze raz wszystkim bardzo DZIĘKUJEMY!

ZDJĘCIA aaa_link

PRZEDSZKOLNA WIGILIA

????????„Kiedy już nad stajenką, księżyc mrugnął, jak grosik…” słowa tej piosenki rozpoczęły Wigilię dla najmłodszych w naszej placówce. Było wspólne świętowanie, przedstawienie „Wigilia zwierząt” w wykonaniu nauczycieli i oczywiście wizyta prawdziwego Mikołaja. Szczegóły tej uroczystości przeczytacie TUTAJ aaa_link,  a jak obejrzycie ZDJĘCIA aaa_link to będzie prawie tak, jak byście byli w tym dniu razem z nami.

SZKOLNA WIGILIA

opłatekszkolny19 grudnia, w ostatnim dniu zajęć przed zimową przerwą świąteczną, cała społeczność naszej szkoły uczestniczyła we wspólnej wigilii. Mogliśmy obejrzeć jasełka wystawiane przez szkolną grupę teatralną oraz posłuchać pięknych kolęd w wykonaniu uczniów klas młodszych. Po wzajemnym łamaniu się opłatkiem i składaniu życzeń przeszliśmy na drugą część naszego świętowania do sal, gdzie odbyły się wigilie w poszczególnych klasach.

Zajrzyjcie TUTAJaaa_link

ŚWIĄTECZNE E-KARTKI

W ramach projektu „Koduj z klasą” wykonaliśmy świąteczne e-kartki.

Oto przykładowe prace uczniów z klasy trzeciej:

KARTKA KORNELII aaa_link

KARTKA PAULINYaaa_link

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

trophy goldZaczynają do nas napływać pierwsze informacje o sukcesach naszych uczniów.

Zachęcamy do zapoznania się z nimi. TUTAJaaa_link

 

TYGODNIOWY ROZKŁAD ZAJĘĆ 

plan lekcjiSZKOŁA PODSTAWOWAaaa_link

GIMNAZJUMaaa_link

KONKURSY PRZEDMIOTOWE

egzaminRozpoczęły się konkursy przedmiotowe. Nasi uczniowie chętnie biorą udział w tych zmaganiach. Trud włożony w przygotowania do konkursu może zaowocować tytułem LAUREATA, który zwalnia z odpowiedniej części egzaminu  w podstawówce na koniec szóstej klasy oraz gimnazjum na koniec trzeciej klasy. Oto terminy konkursów TERMINARZ KONKURSÓW RAZEM

 

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

dziennikProsimy o zapoznanie się z instrukcją pierwszego logowania do dziennika elektronicznego.

pierwsze logowanie (kliknij, aby zapoznać się z instrukcją)