projektyue

 

    ipad logo

 

MYSZKI W SALI SENSORYCZNEJ

ikonki-pileczkiMyszki i ich zabawa w sali sensorycznej. Zabawy, śmiech i przede wszystkim zaspokojona potrzeba ruchu. To jest to :) https://www.youtube.com/watch?v=H3Xh8p_fysM

DRUGIE SZKOLENIE iPAD’OWE

indeksNauczyciele przedszkola szkolą się do pracy z iPadem. Dziś powstały dwa bardzo kreatywne i twórcze filmy poklatkowe. Na razie w wykonaniu nauczycielek, ale już niedługo i dzieci. Poniżej dwa linki, pierwszy film autorstwa Pani Mai i Pani Moniki, drugi Pani Agaty i Pani Ingi:

https://www.youtube.com/watch?v=lzFq4T_hDYQ
https://www.youtube.com/watch?v=4KoNpK09vM0

„NAJBOGATSZE PUSZKI”

finał wośp      8 lutego 2016 r. w sali konferencyjnej Politechniki Białostockiej odbyło się podsumowanie przez białostocki sztab tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Białymstoku. Zebrano o ponad 60 tys. zł więcej niż w zeszłym roku. Rekord pobili wolontariusze, którzy do puszek zebrali 230 757, 49 zł. Wśród tych, których puszki były „najbogatsze”, znaleźli się uczniowie kl. VI: Łukasz Niemotko, Maksymilian Rogowski, Cezary Kamianowski i Miłosz Tomkiel. Dziękujemy, chłopcy, że reprezentowaliście Naszą Szkołę w tak szlachetnej akcji, za otwarte serca i poświęcenie swojego czasu, aby pomóc innym.

ROZKŁAD ZAJĘĆ

Poniżej znajduje się link do tygodniowego rozkładu lekcji:

ROZKŁAD ZAJĘĆaaa_link

ŻYWA LEKCJA HISTORII

IMG_1540 W tym wydarzeniu brała udział cała szkoła. To świetny sposób na  lekcją historii, rozmową o ważnych i ważniejszych bohaterach historycznych, ich ubiorze i broni. Każdy uczeń miał możliwość sprawdzenia się w roli takich bohaterów. Uczniowie klasy IV byli zachwyceni, próbowali wszystkiego i wyszli jako ostatni z tej lekcji :)

ZDJĘCIAaaa_link

BAL KARNAWAŁOWY

????????W ostatni dzień szalonego tygodnia odbył się w naszym przedszkolu bal karnawałowy. Wszystkie dzieci małe, i te duże, pięknie przebrane, bawiły się na sali gimnastycznej. Nikt nie podpierał ściany, a w konkursach wszyscy byli zwycięzcami. Radość, super zabawa i wspólnie spędzony czas towarzyszyły dzisiaj każdemu.

ZDJĘCIA aaa_link

FILM aaa_link

EKO DZIEŃ

SAM_8272Czwarty dzień szalonego tygodnia to Dzień Eko. Wszystkich w przedszkolu można było dziś spotkać w niezwykłych przebraniach, wykonanych z rzeczy przeznaczonych do recyklingu. Pani Inga i Pani Betka zaprosiły nas również na eko-dyskotekę która odbyła się na sali gimnastycznej.

ZDJĘCIA aaa_link

MAM FRYZURĘ NA CEBULĘ

SAM_8249Trzeci dzień niezwykłego tygodnia to dzień pod hasłem : „Mam fryzurę na cebulę”. Z tej okazji wszystkie dzieci i panie wzięły udział w naszym przedszkolnym przeglądzie fryzur. A jury mieliśmy naprawdę niezwykłe. W jego skład wchodziły prawdziwe ekspertki: Pani Katarzyna Iwanowicz – fryzjerka, właścicielka salonu „Kudłaty Raj”, a prywatnie Mama Julki z grupy Jagódek i Natalki z grupy Gwiazdek, oraz dwie nasze przedszkolne specjalistki od codziennych nienagannych fryzur Pani Magda i Pani Gosia. Oczywiście obowiązkowo odbył się pokaz fryzur i przejście po czerwonym dywanie oraz wspólne tańce, podczas których nie zabrakło machania czupryną. Następnie jury wybrało 5 najbardziej szalonych i niezwykłych fryzur oraz wręczyło ich właścicielom dyplomy.

Serdecznie dziękujemy Mamie Julii i Natalki za przybycie i udział w naszym przeglądzie oraz pełnienie funkcji przewodniczącej jury.

ZDJĘCIA aaa_link

JAGODOWA MYDLARNIA

received_950699661666246Żeby bliskich uszczęśliwić pomysłów mnóstwo mamy, ale jeden najbardziej nam się spodobał. Co powiecie na cudnie pachnące pomarańczą, czekoladą, cynamonem, kolorowe, w pełni naturalne mydełka? I to samodzielnie przygotowane! Produkcja mydła niełatwa sprawa – trzeba dokładnie przygotować składniki, włożyć w pracę dużo serca i dziecięcej fantazji. Z takich prezentów z pewnością każdy będzie zadowolony, a my przy okazji sporo się nauczymy. Przygotowując takie prezenty naukę z zabawą sprytnie łączymy.

ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ BABCI I DZIADKA

IMG_175528 stycznia do naszego Przedszkola zawitali niezwykli goście. Byli to dziadkowie naszych milusińskich Motylków. Wnuki postanowiły zrobić małą niespodziankę swoim ukochanym dziadkom i zabrały ich na spotkanie z Bałwankiem, który to z pomocą swoich przyjaciół : Jeżyka, Myszki, Kotka, Pani Bałwankowej, Zajączka, Misia i Wiewiórek umilił im czas oraz przekazał najserdeczniejsze życzenia. Nie mogło zabraknąć zimowej poleczki, tańców z wiewiórkami oraz koncertu życzeń. Uwieńczeniem całości były niespodzianki przygotowane przez dzieci oraz słodki poczęstunek.

BIAŁY DZIEŃ

????????Drugi dzień kolorowego tygodnia to dzień pod znakiem białego koloru. I choć nie ma śniegu na podwórku to w naszym przedszkolu zrobiło się pięknie. Dzieci i panie, wszystkie ubrane na biało, wzięli udział w zabawach na sali gimnastycznej. Okazało się, że bałwanek zostawił przedszkolakom zadania do wykonania. Wszyscy zabrali się do pracy. Nie zabrakło też zimowych tańców.

ZDJĘCIA aaa_link

DZIEŃ SPORTU

SAM_8152Szalony tydzień podczas ferii rozpoczął dzień sportowy. Dzieci od samego rana przychodziły do przedszkola w dresach i adidasach. Przed obiadem starsze grupy podzielone na trzy drużyny: niebieską, czerwoną i pomarańczowo – żółtą wzięły udział w turnieju sportowym. Rozgrzewka i konkurencje sportowe sprawiły wszystkim dużą radość. I choć wszyscy czuli się wygrani pierwsze miejsce zdobyły czerwoni, drugie niebiescy a trzecie pomarańczowo – żółci.

A po leżakowaniu do konkurencji sportowej stanęły maluszki 2 i 3 latki. Ich zaangażowanie i radość, z jaką ćwiczyły są godne podziwu.

ZDJĘCIA aaa_link

KINO PRZEDSZKOLNE

IMG_1727W pierwszym tygodniu ferii szkolnych nasze przedszkolaki obejrzały bajki w Kinie Przedszkolnym. Zarówno młodsze dzieci, jak i starsze z biletem do kina mogły zakupić popcorn, wyprodukowany z prawdziwej maszyny do popcornu. W całym przedszkolu pachniało jak w kinie. A potem każdy z ciekawością oglądał bajkę J było relaksująco i bardzo smacznie.

ZDJĘCIA aaa_link

ZMIANY W PRAWIE OŚWIATOWYM

paragrafZachęcamy do zapoznania się ze zmianami.

1.ZMIANY W PRAWIE OŚWIATOWYM

Zasady rekrutacji TUTAJaaa_link

BIBLIOTEKA

kocham książkiW okresie ferii czynna we wtorek 2 lutego od 10.00-17.00

 

image_2Przed feriami I gim wybrała się do JUMPER PARKU.

ZDJĘCIAaaa_link

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ŻABKACH

SAM_8124Żabki również zaprosiły swoich Dziadków i Babcie do przedszkola. Przygotowały dla nich mnóstwo niespodzianek. Były wiersze, piosenki, taniec, słodka niespodzianka oraz prawdziwy spektakl pt.: „Piekł dziadek w kuchni świąteczną babkę.”

DZIEŃ BABCI I DZIADKA JAGÓDKI

DSC_1933[1]21 stycznia to data wyjątkowa. Jagódki zaprosiły na uroczystość dostojnych gości. Była trema i nerwy i dziesiątki prób, a wszystko po to by najukochańszym, najwspanialszym, najlepszym w świecie Babciom i Dziadkom pokazać, jak bardzo ich kochamy.

TERMINY WYWIADÓWEK-UWAGA ZMIANY!

Zapraszam na WYWIADÓWKI i KONSULTACJE NAUCZYCIELSKIE

20 STYCZNIA   KLASY I-III

Godzina 16.30 KLASA II

Godzina 17.15 KLASA III

Godzina 18.00 KLASA Ia, Ib

Konsultacje nauczycielskie od 17.30

21 STYCZNIA    KLASY IV-III G

Godzina 16.30 KLASA Ig,  IIIg

Godzina 17.00 KLASA V, IIg

Godzina 17.45 KLASA VI

Godzina 17.30 KLASA IV

Konsultacje nauczycielskie od 17.30

ŚWIĄTECZNE WSPOMNIENIA

SAM_8114Na zakończenie okresu bożonarodzeniowego odbyło się w naszym przedszkolu przedstawienie „Anioły”. Licznie zgromadzeni Rodzice, Dyrekcja i przedszkolaki mieli możliwość powspominania tych przepięknych świąt. Dziękujemy wszystkich za przybycie.

ŻABKI TROPICIELE

SAM_8084W piątek okazało się, że Szczotkuś porwał żabkowe szczoteczki do zębów. Kimkolwiek jest Szczotkuś (nikt go nie widział) zostawił przedszkolakom wskazówki ukryte w przedszkolu. 4 latki wyruszyły na poszukiwania. W całym budynku szukały poszczególnych cyferek. Do obiadu udało się odnaleźć szczoteczki i zęby zostały umyte. Ufff!

Ta prosta zabawa pozwoliła przedszkolakom doskonalić umiejętność słuchania tekstu ze zrozumieniem, zapoznała ich z cyframi od 1 do 5 oraz była okazją do ćwiczenia umiejętności wchodzenia i schodzenia ze schodów obunóż.

ZDJĘCIA aaa_link

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W MYSZKACH

SAM_8112W piątek nasze najmłodsze 2 latki zaprosiły do przedszkola Babcie i Dziadków. Myszki przygotowały film „Jeden dzień z życia przedszkolaka”, który pokazał gościom, jak świetnie radzą sobie w przedszkolu. Dzieci obdarowały również swoich najbliższych pięknymi, własnoręcznie namalowanymi serduszkami.

ZDJĘCIA aaa_link

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W MISIACH

????????14 stycznia Misie zaprosiły swoje Babcie i swoich Dziadków do przedszkola. Przygotowały prawdziwą uroczystość. Były piękne wierszyki, recytacja wierszy, a nawet tańce. Każdy przedszkolak przygotował swoim Dziadkom przepiękną laurkę. Na koniec wszyscy skosztowali pysznego poczęstunku przygotowanego przez Rodziców.

ZDJĘCIA aaa_link

ŻABKI VS WŁOSKA PIZZA

????????Żabki spotkała dziś niesamowita przygoda… zostały zaproszone do włoskiej restauracji, by samodzielnie przygotować swoją pizzę. Każdy przedszkolak musiał własnoręcznie uformować swój placek z ciasta drożdżowego, następnie dokładnie posmarować sosem pomidorowym i na koniec wybrać swoje ulubione dodatki. Dowolność była pełna i pojawiły się nawet pizze z samą kukurydzą. Po wyjęciu z pieca, każdy delektował się smakiem swojego kulinarnego arcydzieła. Wszystkie pizze były przeeeeepyszne, mniam, mniam.

Pani Aneto i Panie Konradzie, nasza wdzięczność nie ma końca. Pozwoliliście dzieciom przeżyć niesamowitą przygodą. Otworzyliście dla nas nie tylko swoją restaurację, ale również swoje serca.

DZIĘKUJEMY!!!

ZDJĘCIA aaa_link

TEATR UCZY I BAWI

IMG_0866Przekonali się o tym uczniowie klas IV – VI, którzy obejrzeli w Teatrze Dramatycznym spektakl pt. „Gra o ton”, nad którym opiekę reżyserską sprawowała Agnieszka Korytkowska – Mazur, a scenariusz napisali Bartosz Mazur i Mikołaj Tabako. To ciekawa opowieść o naukowcu Antonim, jego „dźwiękowych” wynalazkach i zasadach ich działania; o rapującym, przezabawnym Bocianie i całuśnej Żabce – zwierzętach, które mogą stracić swoją zieloną łąkę, na której – z inicjatywy zamożnej kobiety – ma powstać hotel. Na szczęście „wymowny ton wypowiedzi” zmarłego męża baronessy i magiczna moc wynalazków uratowały miejski park. Zachwyciły nas przede wszystkim : zabawne dialogi Bociana i Żabki oraz ich pomysły; „gąbkowy” zapis dźwięków głośnych, cichych, wysokich i niskich; barwne kostiumy; teatr cieni oraz zdmuchiwanie kubeczków z naszych głów za sprawą dziwnej, tajemniczej maszyny. Po spektaklu uczniowie mogli przy specjalnie przygotowanych stoiskach wykonać samodzielnie harmonijkę ustną ( ze słomek różnej długości ) i telefon ( z kubeczków, sznurka i folii spożywczej). I tak połączyliśmy kulturę z nauką!

ZDJĘCIAaaa_link

JAK POWSTAJE ŚNIEG?

IMG_20160113_092352Motylki zmierzyły się dzisiaj z nurtującym pytaniem „jak powstaje śnieg”? Dzieci miały okazję zamienić się w badaczy- obserwowały, dotykały, wąchały i określały właściwości fizyczne wody, śniegu i lodu. Motylki zobaczyły jak powstaje para wodna, dzięki której tworzą się chmury śniegowe, z których opadają gwiazdki śniegowe. Dzieci dowiedziały się, że woda w zależności od warunków pogodowych – temperatury, zmienia swój stan skupienia na gazowy lub stały.

GRA JULII!!!

scratchMoi Drodzy z ogromną przyjemnością prezentujemy grę Julii (klasa III).

Gra powstawała przez kilka miesięcy i wymagała ogromnych nakładów pracy.

GRATULUJEMY!!!

GRAaaa_link

GDZIE SĄ W SZAFIE PROSTOPADŁE I RÓWNOLEGŁE?

IMG_1640Takie pytanie zostało postawiona przed  klasą IV. Trzeba przyznać, że poradzili sobie z nim rewelacyjnie. Potrafili wskazać prostopadłe i równoległe krawędzie. Oczywiście  nie ograniczyli się do jednego przedmiotu. Zrobili zdjęcia rzeczom, w których zaobserwowali występowanie krawędzi (prostopadłych lub równoległych) i przedstawili to w formie samodzielnie zrobionych prezentacji.

ZDJĘCIAaaa_link

JEDZIEMY DO ZAKOPANEGO!

IMG_1628Klasa VI wybrała się na wirtualną wycieczkę do Zakopanego. Uczniowie mieli za zadanie znaleźć trasę oraz środek transportu. Każdy musiał wyliczyć czas oraz koszt podróży. A czy Wy zastanawialiście się kiedyś ile będzie trwała podróż wózkiem widłowym do Zakopanego? My już wiemy :)

ZDJĘCIAaaa_link

KARNAWAŁ CZAS ZACZĄĆ!

IMG_1342Karnawał już na dobre zaczął się w klasie IV. Maski, śmieszne miny, dziwne pozy oraz kreatywne podejście – to wszystko towarzyszyło nam na zajęciach z języka angielskiego. Uczniowie tworzyli swoje drugie życie jako ktoś zupełnie inny. Dyskusje na temat wykreowanych postaci nie miały końca i to ważne, że w języku angielskim! Śmiech niweluje stres co powoduje, że uczniowie są odważniejsi w wypowiedzi ustnej z języka obcego. Tak dalej czwartoklasiści! 

ZDJĘCIAaaa_link

JESTEŚMY DUMNI!

Prezentujemy Państwu list jaki otrzymaliśmy od Pani Ewy Baranowskiej Prezes Zarządu UKŻ 7.

Bartosz Dąbrowski z klasy 5 i jego pasja żeglarstwo.

PIĄTAKI  W JUMPERZE

IMG_1779Szkoła to nie tylko obowiązek uczestniczenia w lekcjach. To również świetna okazja by przebywać w gronie rówieśników. Oczywiście wspomnienia  chwil spędzonych wspólnie w murach szkoły zostają z nami na zawsze. Ale to wspólne wyjścia, wycieczki i imprezy zapadają nam szczególnie w pamięci. Klasa V postanowiła przeżyć jedną z takich chwil, wybierając się do JUMPERa FOTORELACJAaaa_link

WIGILIA SZKOLNA 

Wigilia to marzenie dzieci,

Choinka, bombki, srebrne wąsy.

I gwiazda, która zawsze świeci

Nad każdym domem, każdej nocy.

Wigilia to jest zamyślenie,

Co wszystkich łączy i co boli.

Wigilia to jest przypomnienie

O naszej zwykłej ludzkiej doli.

Wigilia to jest skrzyżowanie

Dróg rozdzielonych życiem ludzi.

To wspólne matki ukochanie,

Gdy synów swoich ze snu budzi.

Wigilia to samotne myśli

O jutrze, które już nadchodzi.

Nad ziemią pędzą wielkie wichry

A w małej szopce światło wschodzi.

IMG_0810Dzisiaj w Akademii Sukcesu „Nasza Szkoła” spełniło się marzenie nie tylko dzieci, nastało wspólne świętowanie – Wigilia szkolna. Już tradycyjnie spotkaliśmy się najpierw na odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej, aby obejrzeć jasełka. W tym roku miały one wymiar międzynarodowy, albowiem klasa II gimnazjum przygotowała inscenizację o świętach w języku hiszpańskim, a uczniowie klasy IV zaśpiewali hiszpańską kolędę (opiekun: nauczycielka języka hiszpańskiego – p. Izabella Chaniewska). Jasełka polskie przedstawili uczniowie kl. IV i V przygotowani przez p. Barbarę Kozakiewicz – Kisiel i p. Bohdana Marciuka. Na własne uszy słyszeliśmy, że w naszej szkole nawet zwierzęta mówią ludzkim głosem. Przypomniały nam, że Chrystus rodzi się w ciszy, ubóstwie, prostocie, na sianku, a nie w zgiełku, w przedświątecznym szaleństwie zakupów, w ekranach komputerów, w świecie najnowszych gier. Po jasełkach przyszedł czas na dzielenie się opłatkiem i moc serdecznych, płynących z serca życzeń. Zwieńczeniem szkolnego świętowania było wigilijne ucztowanie w klasach przy pachnących potrawami, bogato zastawionych stołach. I tak szkolnej tradycji stało się zadość. A do naszych domów niech popłyną życzenia, aby światło Gwiazdy Betlejemskiej zawsze rozświetlało nasze drogi. ZDJĘCIAaaa_link

WIGILIA PRZEDSZKOLNA

????????22 grudnia w naszym przedszkolu zapanował świąteczny nastrój. Piękne stroje, suto zastawione stoły i dźwięki kolęd dały znać, że Boże Narodzenie jest już naprawdę blisko. Po śniadaniu na sali gimnastycznej pojawiły się anioły, które zaprosiły do obejrzenia świątecznego przedstawienia. Anielicy Agacie, Katarzynie i Monice towarzyszyły małe aniołki. Jak w każdej opowieści musiał pojawić się też „czarny charakter” – Pani Basia i Jej świta diabełków chciała znaleźć jakąś niegrzeczną duszę. Na szczęście czas Bożego Narodzenia sprawił, że każde dziecko miało dobre i czyste serce. Po wigilijnym obiedzie wszystkie grupy odwiedził Święty Mikołaj i wręczył przedszkolakom prezenty. Dziękujemy Pani Basi Kozakiewicz – Kisiel za przygotowanie dzisiejszego przedstawienia. Słowa wdzięczności kierujemy również do Pana Tomasza Witka, który swoją grą na trąbce uświetnił naszą uroczystość. ZDJĘCIAaaa_link

WIZYTA W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W BIAŁYMSTOKU

DSC_1873W poniedziałek „Jagódki” z panią Magdą i panią Justyną wybrały się do Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Świerkowej w Białymstoku. Celem wyprawy było obdarowanie podopiecznych Domu Pomocy Społecznej świątecznymi kartkami, które zostały przygotowane przez dzieci biorące udział w konkursie plastycznym pt.: „Merry Christmas – najpiękniejsza kartka świąteczna z życzeniami w języku angielskim- III edycja”. Wspólne kolędowanie, składanie życzeń świątecznych oraz podarunki wniosły do Domu Pomocy oprócz atmosfery świąt, także wiele wzruszeń, uśmiechu i radości. ZDJĘCIA aaa_link

ŻYCZENIA KRASNALI

Rozpoczął się czas gorących przygotowań do świąt. Krasnale jednak nie zapominają o nauce. Razem z Panią Magdą uczyły się pilnie jak poprawnie składa się życzenia, oczywiście po angielsku :) zobaczcie sami: FILM aaa_link

KINO KRASNALI

IMG_1560Stało się już tradycją, że w grupie Krasnali odbywa się Kino Przedszkolaka. Trochę przygotowań i nasza sala zamieniła się w prawdziwą salę kinową. Żeby wejść na seans trzeba było kupić specjalnie przygotowane na tą okazję bilety. Oczywiście dobry film nie obejdzie się bez popcornu i napojów. Zabawa była przecudowna, bajka okazała się niezwykle piękną i mądra historią. Za przygotowanie tak przepysznej zabawy dziękujemy Hubertowi oraz Państwu Emilii i Marcinowi Jankowskim.

TEATRALNE SPOTKANIE

20151201_094219Zaprosiliśmy uczniów z Zespołu Szkół nr 16 na spotkanie świąteczne. Nasi aktorzy z klasy V pokazali przedstawienie o tematyce związanej z Bożym Narodzeniem. Było wspólne śpiewanie kolęd i oczywiście niespodzianka od Św.  Mikołaja. Wspominaliśmy wspaniałe przedstawienie, które mieliśmy okazję zobaczyć trzy tygodnie temu na scenie zaprzyjaźnionej szkoły. Zostały nam niezapomniane wrażenia, któych namiastkę oddają zdjęcia ze spektaklu.

PIERNICZKOWE SPOTKANIE W ŻABKACH

????????Na kilka dni przez Wigilią Żabki z Rodzicami spotkały się w przedszkolu na wspólnym świętowaniu. Dzień przed spotkanie, dzieci upiekły pierniczki w kształcie choinki, każdy liczył ile udało Mu się wyciąć ciasteczek. Dekorowanie rozpoczęło się od śpiewu świątecznych piosenek „Nie miały Aniołki” oraz „Świeć gwiazdeczko”. A potem słodkości zaczęły zapełniać pierniczki. Lukry, posypki, gwiazdeczki, kuleczki, pisaki poszły w ruch. I tak oto przy wspólnej pracy z Rodzicami powstały przepiękne i przepyszne świąteczne ciasteczka. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie, za wspólnie spędzony świąteczny czas, za kolędowanie, za wizytę Świętego Mikołaja :) Do podziękowań dołączamy najpiękniejsze, płynące z serca życzenia bożonarodzeniowe. ZDJĘCIA aaa_link

ŚWIĄTECZNE KARTKI

indekssPrezentujemy kartki przygotowane… przepraszamy zaprogramowane przez przez uczniów klasy III. EMILIANaaa_link JASIEKaaa_link MACIEK aaa_link MIŁOSZaaa_link

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU!!!

12356668_1014879691867674_5784307626085542001_oZ radością informujemy, że konkurs plastyczny „Merry Christmas” – najpiękniejsza kartka z  życzeniami w języku angielskim został rozstrzygnięty. Zapraszamy do zapoznania się w wynikami TUTAJ aaa_link

INŻYNIER JAGÓDKA VS NAUKOWCY Z POLITECHNIKI BIAŁOSTOCKIEJ

DSC_0136W dniu dzisiejszym „Jagódki” spotkały się z mgr inż. Anną Falkowską doktorantką wydziału Mechaniki Politechniki białostockiej, która zaprezentowała nam sprzęt badawczy, nowe technologie oraz zdradziła nam kilka sekretów pracy naukowca. Mogliśmy dotykać, testować, zadawać 1001 pytań, a przede wszystkim świetnie się bawić w laboratoriach uczelni. ZDJĘCIAaaa_link

EKSPERYMENTY Z OGNIEM

Czy to nie skandal? Powiedzcie sami? Dzieci się bawią tu zapałkami!!! W dodatku mówią: -To nie zabawa, lecz doświadczalna poważna sprawa. Ogień wzniecają, gaszą, sprawdzają Tę wiedzę w życiu wykorzystają. FILM aaa_link

KOLEJNE SUKCESY PRZEDSZKOLAKÓW

wydarzenia_2528Nasze serca się ogromnie radują, bo kolejna dwójka naszych przedszkolaków odniosła sukcesy. Tym razem w konkursie piosenki w MDK w Białymstoku nagrodę zdobyła Maja Chodorowska z grupy „Jagódki” za piosenkę „Kolędowanie”, a Michał Truszkowski z „Krasnali” za wykonanie kolędy „Gdy śliczna Panna” zdobył wyróżnienie. Michał zdobył też nagrodę w konkursie kolęd i pastorałek „Kolęda przedszkolaka” zorganizowanym również przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku. GRATULUJEMY!!!!!! 12380014_863246253794585_826407272_n12366865_863245793794631_1278075954_n

KOCHANI!!!!

SAM_8045Serdecznie dziękujemy za okazaną dobroć w postaci tych wszystkich rzeczy, które zostały przyniesione do naszej placówki. Dzieci z oddziału onkologii UDSK w Białymstoku będą miały cudowne prezenty na święta. Pamiętajcie, że dobro zawsze powraca!!!

TAK, POMAGAM!!!

20151211_151209 20151211_151215W piątek w godzinach od 12-18 nasi wolontariusze z III gim. uczestniczyli w zbiórce żywności Caritas.  Dzięki ich zaangażowaniu wiele potrzebujących rodzin uzyska wsparcie. Dziękujemy i życzymy radosnego świętowania!

MIKOŁAJKOWA GALA PRZEDSZKOLAKA

SAM_803810 grudnia w MDK w Białymstoku trójka naszych przedszkolaków: Ewa, Olga i Karol reprezentowali naszą placówkę na konkursie recytatorskim. Z radością zawiadamiamy, że Ewa Beszterda z grupy „Misie” i Olga Walędziak z grupy „Delfinki” zdobyły wyróżnienie w konkursie recytatorskim. Gratulujemy!!!!!

PIĄTKOWE SZALEŃSTWA KLASY VI

IMG_0759W piątek postanowiliśmy odpocząć od codziennych, szkolnych obowiązków, nauki, przygotowań do sprawdzianu szóstoklasisty i trochę poszaleć. Po obejrzeniu filmu „Listy do M.” z radością udaliśmy się do otwartego niedawno w Białymstoku parku trampolin „Jumper”. I tu zaczęło się szaleństwo. Podskoki, fikołki, salta, skoki do basenu z gąbczastymi klockami – sama frajda! Zobaczcie sami ZDJĘCIAaaa_link JUMPER cz.1aaa_link JUMPER cz.2aaa_link

JAGODOWA PRZYCHODNIA

DSC_0071Szanowni Państwo! W związku z dużą ilością zachorowań na katar, kaszel, brak apetytu i zły humor w dniu 09.12.2015r. w naszym przedszkolu odbyły się konsultacje lekarskie. Dr Jagoda wraz z wykwalifikowanym personelem medycznym przeprowadził badania. W „Jagodowej” przychodni chorzy mogli liczyć na poradę lekarską i odpowiednie leczenie. Zastosowano również innowacyjną metodę leczenia grypy poprzez śmiechoterapię. Przy okazji pacjenci dowiedzieli się, jak należy się zachować na wypadek grypy i jak jej zapobiegać. ZDJĘCIA aaa_link

WYNIKI WYBORU DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

1 Natalia Sokołowska kl. II gim
2 Katarzyna Rudzińska kl. III gim
3 Kacper Lis kl. IV 
Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Natalia Sokołowska!!!!  Gratulujemy Natalce i jej sztabowi wyborczemu! :) Życzymy powodzenia w realizacji zamierzonych celów. Pozostałym kandydatom dziękujemy za zaangażowanie i uczciwą kampanię ! Politycy mogą brać z Was przykład!  RELACJA Z DEBATYaaa_link

GODZINA KODOWANIA W PRZEDSZKOLU

scratchNasze przedszkole po raz pierwszy wzięło udział w Tygodniu Edukacji Informatycznej. Przedszkolaki sumiennie uczyły się podstaw kodowania. Prezentujemy efekty ich pracy. FILMaaa_link

MIKOŁAJKI

SAM_8015Dziś po imieninach Świętego Mikołaja w naszym przedszkolu rozległ się dźwięk dzwoneczka. Okazało się, że to dzwonek samego Mikołaja, który przyniósł przedszkolakom upominki. Gość pokazał też dzieciom swój bacik, który służy do …. poganiania reniferów J A Mikołaj z grupy „Żabek” obdarował swoich kolegów i koleżanki imieninową słodkością. ZDJĘCIAaaa_link

GODZINA KODOWANIA

hour-of-code-logo-1-680x365Godziny Kodowania, organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week), jest powszechnie uważana za największą inicjatywę edukacyjną w historii. Wzięło w niej dotychczas udział ponad 140 milionów uczestników, głównie uczniów, z całego świata.

W 2015 roku Tydzień Edukacji Informatycznej przypada na 7-13 Grudnia, 2015.

FILMaaa_link

MERRY CHRISTMAS – KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTĘ ŚWIĄTECZNĄ

indeksZapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Regulamin konkursu jest dostępny  TUTAJ aaa_link

JAGÓDKOWY ŚWIAT LITEREK

12346841_1521145204844775_808759273_nRyż, mąka, czy kasza świat literek nas zaprasza, bo pisanie ważna sprawa i to wcale (nie)zabawa! Co się przy tym namęczymy, ręce, buzię ubrudzimy… Ktoś nasypał na dywanik, ale się nie gniewa pani. Chwali nas jak się da, bo Jagódki to pisarze na 102! ZDJĘCIA aaa_link

ZAGROŻENIA I SZANSE PRZYRODY

Zdjęcie1053To projekt realizowany w  kl. V na lekcjach przyrody z wykorzystaniem iPadów, a także zajęcia praktyczne, które odbyły się dnia 03.12.2015r na Politechnice Białostockiej . Uczniowie realizując treści przyrodnicze poznawali …więcejaaa_link  

POTWORKI Z KLASY IB

IMG_1011Czy potworki mogą być słodkie? Czy mogą być one pomocne w nauce języka angielskiego? Czy można znaleźć takie potworki w klasie IB? Oczywiście tak, tak i tak. …więcejaaa_link

PORADNIKI DLA RODZICÓW

poradnikTelefony komórkowe, telewizja, tablety, komputery, Internet to narzędzia umożliwiające rozrywkę, edukację i kontakt z bliskimi. Jest to również przestrzeń, w której dochodzi do wielu niepokojących zjawisk np. łatwego dostępu do pornografii i innych niebezpiecznych treści (przemoc, drastyczne obrazy, promocja niebezpiecznych ideologii, hazard, narkotyki). Wychodząc naprzeciw trudnościom z jakimi przychodzi mierzyć się rodzicom podczas wychowania dzieci, Ministerstwo Zdrowia zachęca do wykorzystania upowszechnienia wśród rodziców treści zawartych w poniższych publikacjach.   Znajduje się w nich wiele praktycznych wskazówek, które pozwolą chronić dziecko, aż do momentu gdy samo będzie w stanie radzić sobie z napotkanymi zagrożeniami. Bezpieczne-technologie-Poradnik-STS-ver1 Chronmy-dzieci-przed-pornobiznesem-wezwanie-do-działania-v.1

WRÓŻBY ANDRZEJKOWE

andrzejkiAndrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych :) Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji :) Tak właśnie bawili się nasi najmłodsi uczniowie w świetlicy :)

MIKOŁAJKOWA GALA PRZEDSZKOLAKA – ETAP PRZEDSZKOLNY

SAM_7983Dziś w naszym przedszkolu odbyły się eliminacje do Mikołajkowej Gali Przedszkolaka w MDK w Białymstoku. Listę zwycięzców w konkursie plastycznym i recytatorskim znajdziecie TUTAJ aaa_link  a zdjęcia TUTAJ aaa_link Wszystkim Zwycięzcom gratulujemy i trzymamy kciuki za etap w Młodzieżowym Domu Kultury.

WRĘCZENIE NAGRÓD W KONKURSIE „RODZINNE CZYTANIE”

SAM_79271 grudnia zostały wręczone nagrody za najlepsze zdjęcie w konkursie „Rodzinne czytanie”. To internauci poprzez lajkowanie wyłonili zwycięzców. A zostali Nimi: I miejsce – Dawid i Patrycja Tekień z grupy „Myszki” i „Motylki” (783 lajki) II miejsce – Maciej Wnorowski z grupy „Motylki” (485 lajków) III miejsce – Wojciech Jabłonowski z grupy „Motylki” (473 lajki) wyróżnienie – Dominik Sztulc z grupy „Żabki” (139 lajków) wyróżnienie – Hubert Jankowski z grupy „Krasnale” (135 lajków) wyróżnienie – Dominika Rogowska z grupy „Krasnale” (105 lajków) wyróżnienie – Dorota Sokólska z grupy „Smerfy” (94 lajki) wyróżnienie – Kaja Tymoszuk z grupy „Krasnale” (76 lajków) Wszystkim serdecznie gratulujemy! Konkurs przerósł nasze oczekiwania. Dziękujemy szczególnie Rodzicom, którzy zaangażowali się w akcję, którzy propagują zwyczaj głośnego czytania swoim dzieciom. Słowa wdzięczności kierujemy też do każdej osoby, która kliknęła „Lubię to”. Dzięki! ZDJĘCIA aaa_link

PRODUKCJA LIZAKÓW

DSC_1799Jagódki poznały SŁODKĄ tajemnicę! Od początku do końca były świadkami i uczestnikami procesu ręcznej produkcji lizaków. Było bardzo słodko, bardzo ciekawie, bardzo zabawnie… Od teraz tajniki produkcji słodyczy na patyku zagoszczą z pewnością w rodzinnych przepisach. ZDJĘCIA aaa_link

ANDRZEJKI

SAM_7905W ostatni dzień listopada Panie: Kasia, Ela, Paulina, Beata i Gabrysia poprowadziły w naszym przedszkolu dzień wróżb i zabaw Andrzejkowych. Dzieci miały okazję lać wosk i odczytywać powstałe rzeźby. Interpretacji było tyle, ile zdołały wymyślić Panie… Nie zabrakło również tańców, wróżb przepowiadających przyszłego męża lub żonę oraz odpowiedzi na pytanie „Kim zostanę w przyszłości?” ZDJĘCIA aaa_link

MONTESSORIAŃSKIE CIASTECZKA

slimak-2_838Pachnące masłem, chrupiące, słodkie, rozpływające się w ustach – takie były ciasteczka upieczone przez Gwiazdki. I choć nie możecie już ich zjeść (niestety bardzo szybko znikły) to możecie przeczytać TUTAJaaa_link jak powstały.

SALA INTEGRACJI SENSORYCZNEJ

????????Od października w naszym przedszkolu powstawała sala integracji sensorycznej. Jeśli chcecie wiedzieć, czym jest SI (integracja sensoryczna) oraz w jaki sposób i kto korzysta ze zgromadzonych przyrządów dowiecie się TUTAJ aaa_link a obszerną galerię ZDJĘĆ tu aaa_link

PASOWANIE 2 LATKÓW

SAM_7863Dziś małe Myszki stały się prawdziwymi przedszkolakami. Piękne ubrane z uśmiechami lub też łzami (na pewno ze szczęścia) uczestniczyły w uroczystości pasowania. I choć chodzą do przedszkola od trzech miesięcy pokazały Rodzicom, co już potrafią. Na koniec Pani Dyrektor Marzena Sacharczuk przy pomocy dużego ołówka pasowała 2 latki na dzielnych, grzecznych i wspaniałych przedszkolaków. GALERIAaaa_link

CO SŁYCHAĆ W MONTESSORI?

slimak-2_838Zachęcamy do zapoznania się z nowymi wydarzeniami z życia grupy „Gwiazdki”. Nasi Montessoriańskie przedszkolaki dzielnie sobie radzą, choć w większości są pierwszy rok w przedszkolu. Czytajcie TUTAJ aaa_link o montessoriańskich urodzinach, pracy z materiałem oraz gwiazdkowym święcie pluszowego misia.

TYGODNIOWY ROZKŁAD ZAJĘĆ

plan-lekcjiSZKOŁA PODSTAWOWAaaa_link GIMNAZJUMaaa_link

 GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

kocham książkiPONIEDZIAŁEK 14.00-17.00 WTOREK  14.00-17.00 CZWARTEK 14.15-16.15 PIĄTEK 12.30-13.00 oraz 14.45-17.00

AKTYWNA SZKOŁA- AKTYWNY UCZEŃ

IMG_0867W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła zorganizowała cykl imprez sportowych. zaowocowało to zdobyciem w ogólnopolskim konkursie tytułu AKTYWNA SZKOŁA-AKTYWNY UCZEŃ. Serdecznie gratulujemy osobom, które przyczyniły się do tego sukcesu!

ZNAJDŹ WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE

unnamedW naszym gimnazjum realizujemy Program Profilaktyczny „Znajdź właściwe rozwiązanie”

Cele szczegółowe programu:

-  zwiększenie wiedzy w zakresie szkodliwości dymu tytoniowego,

- kształtowanie umiejętności dbania o zdrowie własne i swoich bliskich,

- kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia tytoniu, zażywania dopalaczy .

 Strategie i metody programu:

- zapoznanie rodziców z założeniami programu,

- edukacja uczniów dotycząca profilaktyki palenia tytoniu,

- przeprowadzenie pięciu zajęć warsztatowych – wg scenariuszy, które mogą być rozwijane i doskonalone wg własnych potrzeb i możliwości.

Nasz program ukierunkowany jest na: – uczenie dzieci umiejętności odmawiania – co powinno wpłynąć na wzrost odporności na wpływy rówieśników; – uświadamianie odpowiedzialności za własny rozwój i zdrowie; – kształtowanie szacunku do siebie; zdobywanie umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach.   Drogi Rodzicu! Wspaniale, jeżeli Twoje dziecko posiada tego typu umiejętności. A jeżeli sobie nie radzi albo nie zawsze sobie radzi właściwie? Nasz wysiłek, bez Twojej pomocy i wsparcia, przyniesie niewielkie efekty.Spróbuj dokonać zmian również w swoich zachowaniach.

Przykład jest najbardziej zaraźliwy.

GODZINKI DLA MALUCHA I RODZINKI

Serdecznie zapraszamy na wspólną zabawę!!!

Tak, jak w tamtym roku wracają do naszego przedszkola spotkania, podczas których będziecie mogli poznać bliżej naszą placówkę, wspólnie z dzieckiem spędzić miło czas, razem się bawić, rysować, skakać.

MTAyNHg3Njg,11529456_11529452

DLA KOGO? Zapraszamy dzieci w wieku od 1 do 3 r. ż. spoza przedszkola.

 Czekamy jeszcze na Ciebie i Twojego Maluszka.

TERMINARZ WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH 2015/2016 

konkursy_przedmiotowe2Terminarz Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych szkoła podstawowa oraz gimnazjum pdf_1 Regulaminy poszczególnych konkursów oraz zakresy wymagań dostępne są na stronie WWW