projektyue

 

 

 

ipad logo

KOCHANI!!!!

Zbliżają się ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA i chcemy uszczęśliwić dzieciaki, które zmagają się z chorobami nowotworowymi. One zasługują na szczęście! Większość z nich święta spędza w szpitalu. Na pewno będzie im bardzo smutno, ale my do tego nie dopuścimy!

KOCHANI KTO CHCIAŁBY POMÓC?????      HALO??!!!!        RĘKA W GÓRĘ!!!!

Już raz przekonałyśmy się, jakie macie wielkie serduszka!!!

OTO lista rzeczy, jakich potrzebujemy:
- kocyki dla małych i dużych bohaterów,
– kolorowe miękkie poduszeczki,
– skarpety kolorowe,
– piżamki,
– gry lub zabawki edukacyjne (takie, które rozwijają sprawność rączek),
– klocki wszelkiego rodzaju,
– szlafroczki dla małych i dużych,
Przydadzą się również do użytku codziennego:
– pampersy,
– chusteczki,
– kremy, oliwki, balsamy itd.
Przedział wiekowy 0-18 lat.

Przyniesione rzeczy należy przekazywać wychowawcom klasy lub grupy.

Père Noël dans le ciel

 

MONTESSORIAŃSKIE CIASTECZKA

slimak-2_838Pachnące masłem, chrupiące, słodkie, rozpływające się w ustach – takie były ciasteczka upieczone przez Gwiazdki. I choć nie możecie już ich zjeść (niestety bardzo szybko znikły) to możecie przeczytać TUTAJaaa_link jak powstały.

SALA INTEGRACJI SENSORYCZNEJ

????????Od października w naszym przedszkolu powstawała sala integracji sensorycznej. Jeśli chcecie wiedzieć, czym jest SI (integracja sensoryczna) oraz w jaki sposób i kto korzysta ze zgromadzonych przyrządów dowiecie się TUTAJ aaa_link a obszerną galerię ZDJĘĆ tu aaa_link

JAKA TO MELODIA?

scratchKlasa III bawi się  kodowaniem.

Przygotowała muzyczną zagadkę.

Czy rozpoznajecie tą melodię?

PROGRAMaaa_link

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

pucharZachęcamy do zapoznania się z sukcesami przyrodniczymi naszych uczniów.

TUTAJaaa_link

PASOWANIE 2 LATKÓW

SAM_7863Dziś małe Myszki stały się prawdziwymi przedszkolakami. Piękne ubrane z uśmiechami lub też łzami (na pewno ze szczęścia) uczestniczyły w uroczystości pasowania. I choć chodzą do przedszkola od trzech miesięcy pokazały Rodzicom, co już potrafią. Na koniec Pani Dyrektor Marzena Sacharczuk przy pomocy dużego ołówka pasowała 2 latki na dzielnych, grzecznych i wspaniałych przedszkolaków.

GALERIAaaa_link

PIERWSZE URODZINY MONTESSORIAŃSKIE W ŻABKACH

????????W tym roku Żabki świętują urodziny w sposób montessoriański. Dziś Hania pierwszy raz układała swoje urodzinowe słoneczko. Przedszkolaki osłuchały się z nazwami miesięcy oraz zobaczyły, jak Ziemia krąży wokół Słońca. Nasza Jubilatka opowiedziała o swoich ważnych momentach swojego życia pokazując piękne zdjęcia. Nie zabrakło również pysznego poczęstunku.

Haniu, bądź zawsze uśmiechnięta i radosna, niech się spełnią wszystkie Twoje marzenia.

ZDJĘCIAaaa_link

MOTYLKI BAJKOPISARZAMI

20151126_100625Okazało się, że Motylki są prawdziwymi pisarzami.

Napisały wspaniałe bajki.

Jeśli chcecie przeczytać więcej klikajcie TUTAJ aaa_link

CO SŁYCHAĆ W MONTESSORI?

slimak-2_838Zachęcamy do zapoznania się z nowymi wydarzeniami z życia grupy „Gwiazdki”. Nasi Montessoriańskie przedszkolaki dzielnie sobie radzą, choć w większości są pierwszy rok w przedszkolu. Czytajcie TUTAJ aaa_link o montessoriańskich urodzinach, pracy z materiałem oraz gwiazdkowym święcie pluszowego misia.

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

SAM_782925 listopada pluszowy miś ma swoje święto. Nasze przedszkolaki również uczciły swoje przytulanki. Na wspólną zabawę na świetlicy zaprosiły Panie – Kasia i Wiola. Podczas świętowanie nie zabrakło wspólnych tańców, konkurencji w najszybszym zlizywaniu miodu oraz wspólnych pamiątkowych zdjęć. Na koniec wszystkie przedszkolaki zaśpiewały misiom „Sto lat”, zdmuchnęły urodzinową świeczkę na torcie oraz złożyły przyrzecznie, w którym obiecały szanować i kochać swoje przytulanki.

ZDJĘCIAaaa_link

SUKCES NASZEGO UCZNIA

łukaszaŁukasz Niemotko (kl. VI) wywalczył III miejsce w OTWARTYCH MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO W JUDO.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

WYWIADÓWKA

wywiadówki

 

KONKURS „RODZINNE CZYTANIE”

??????????????Rozpoczęło się głosowanie na najlepsze zdjęcie w konkursie fotograficznym „Rodzinne czytanie”. Głosy trzeba oddawać na funpage’u przedszkola poprzez oddanie „lajka” https://www.facebook.com/Przedszkole-Niepubliczne-NR-1-im-Marii-Konopnickiej-208522526008108/ 

A nadesłane zdjęcia można obejrzeć w galerii ZDJĘCIAaaa_link

UWAGA!!!

jestem smartUczniowie klasy VI nakręcili film, który został zgłoszony do konkursu JESTEM SMART.

Kapituła konkursu wyłoni zwycięzcę na podstawie m.in ilości odsłon, polubień i waszych komentarzy!

Dzielcie się i komentujcie!

FILMaaa_link

ROZPOCZYNAJĄ SIĘ KONKURSY PRZEDMIOTOWE

19.11 CZWARTEK

Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego GIM

24.11 WTOREK

Wojewódzki Konkurs Informatyczny GIM

25.11 ŚRODA

Wojewódzki Konkurs Języka Hiszpańskiego GIM

KONKURS PRZEDSZKOLNY „RODZINNE CZYTANIE”

??????????????Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym

wszystkie przedszkolaki wraz z Rodzicami.

Szczegóły konkursu znajdują się TUTAJ aaa_link

zdjęcie pochodzi ze strony: www.biblioteka -buczkowice.pl

ŻABKI ZWYCIĘŻAJĄ STRACHY

zdjecieW minionym tygodniu Żabki rozmawiały na temat swoich lęków. Każdy przedszkolak powiedział, czego się boi. Były również opowiadania i wiersze, które mówiły, że czasami to nasza wyobraźnia sprawia, że coś co jest małe i przyjazne, a w naszej głowie staję się ogromne i przerażające. Pani zwróciła również uwagę na to, że każde emocje są potrzebne, strach również. W piątek odbyło się niszczenie strachów, które każde dziecko wkładało do niszczarki papieru. A mądre Żabki udzielały sobie rad, co zrobić by nie bać się złodziei („trzeba zamknąć drzwi i okna”), pająków („można uciec do mamy lub rozdeptać pająka”), samemu spać („włączyć światło, przytulić się do misia”).

FILMaaa_link

MOTYLKI CZYŚCIOSZKAMI

20151119_100224Dziś Motylki rozwijały umiejętność klasyfikowania i definiowania zbiorów. Zabawa matematyczna pt.,, Czystość to zdrowie” pozwoliła na stworzenie sytuacji edukacyjnych sprzyjających liczeniu oraz przygotowaniu do dodawania poprzez wymianę artykułów na pieniądze.

LICZYMY I PRZELICZAMY „NIEPOLICZALNE”

IMG_2309 Umiejętność szacowania wykorzystywana jest w wielu dziedzinach nauki, np. ornitolodzy wykorzystują ją do oszacowania przybliżonej liczby gatunków ptaków występujących na danym obszarze. Metody szacowania naukowcy wykorzystują w ekonomii, statystyce, a nawet w medycynie i historii. W jaki sposób jednak oszacować ile jest kropel wody w jeziorze albo ziaren piasku na plaży w Kołobrzegu? …więcejaaa_link

WARSZTATY CUKIERNICZE

 

12Wczoraj w naszej szkole odbyły się warsztaty cukiernicze, które poprowadziła Pani Paulina Potoczek :) Nasze pierwszaki miały ogromną frajdę podczas tych niezwykle ciekawych zajęć kulinarnych :)

Dziękujemy bardzo Pani Paulinie za słodki czas !
Tu znajdziecie dzieła sztuki zrobione przez naszego gościa :)
FACEBOOK

WYSTAWA KLIMATYCZNA

2012_01_13_a13 listopada we wszystkich sklepach Auchan, w całej Polsce rozpoczęła się Wystawa Klimatyczna, poświęcona problemowi globalnego ocieplenia. Jest to edukacyjny projekt  wyjaśniający co to jest globalne ocieplenie i wskazujący jak  można mu przeciwdziałać poprzez proste, codzienne działania.  Wystawa została objęta Honorowym Patronatem Inicjatywy Sekretarza Generalnego ONZ – UN Global Compact w Polsce.

Podczas uroczystego jej otwarcia naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy I Gimnazjum. Obejrzeliśmy wystawę, braliśmy udział w konkursach z nagrodami, a na koniec spotkania poczęstowaliśmy się owocami i słodkościami. Organizatorzy przygotowali także materiały edukacyjne dotyczące kwestii związanych ze zmianami klimatycznymi, które nasi nauczyciele wykorzystają na lekcjach w szkole.

iSMERFY

IMG_1401Grupa Smerfów miała dzisiaj pierwsze zajęcia z iPadami. Każdy miał za zadanie wykonać zdjęcia ciekawych rzeczy. Efekty swojej pracy można było oglądać na multimedialnej tablicy, z którą każdy próbował samodzielnie  połączyć się swoim iPadem.

Przekonajcie się sami jakie niesamowite prace powstały….TUTAJaaa_link

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W JAGÓDKACH

DSC_1767Z okazji obchodów Święta 11 listopada, mali patrioci z grupy Jagódki upamiętnili rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Złożyli hołd Józefowi Piłsudskiemu zapalając symboliczny znicz pod pomnikiem. Gościli również przedstawiciela służb mundurowych, który opowiedział im o listopadowych wydarzeniach. Pytaniom nie było końca… a za postawę patriotyczną i wiedzę o Polsce 6-latki otrzymały dyplomy.

ZDJĘCIAaaa_link

97. ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

IMG_0723Dzisiaj w Akademii Sukcesu „Nasza Szkoła” obchodziliśmy 97. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

W patriotyczny nastrój wprowadziły nas: symboliczna, a jakże wymowna dekoracja wykonana przez p. Barbarę Szutko, „Mazurek Dąbrowskiego” i „Rota” odśpiewane z należną czcią i postawą przez zgromadzonych na sali gimnastycznej, nakreślenie okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. przez p. Sławomira Radeckiego, pieśni patriotyczne w wykonaniu uczennic klasy V (przygotowanie: p. Barbara Kozakiewicz – Kisiel) oraz inscenizacja przedstawiona przez uczniów gimnazjum przygotowanych przez p. Bohdana Marciuka. Młodzi patrioci przypomnieli nam, że współczesny patriotyzm powinien przejawiać się na co dzień przede wszystkim we wrażliwości na los rodaków i niesieniu im pomocy.

ZDJĘCIAaaa_link

TENIS STOŁOWY

imageUczniowie naszej szkoły godnie zaprezentowali się na igrzyskach miasta Białegostoku w tenisie stołowym drużyn. Zajęli 3 miejsce na 16 szkół. Świetny wynik!!! Zabrakło jednego miejsca aby zagrać w turnieju wojewódzkim.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów.

Skład reprezentacyjny szkoły to: Szymon Kiss, Filip Perkowski, Maciej Perkowski oraz Szymon Szutko.

ZAJĘCIA INTEGRACYJNE MOTYLKÓW I MYSZEK

20151112_104200Myszki już coraz lepiej czują się w naszym przedszkolu. Przede wszystkim nie płaczą :) Chcąc ośmielić nasze 2- latki i zachęcić ich do wyjścia poza ,,obszar” własnej sali postanowiłyśmy w rozkład zabaw wprowadzić zabawy integracyjne ze starszakami (Motylkami). Dzieci starsze są dla maluszka wzorem do naśladowania typu ,,Uczył Marcin Marcina”, a maluszek ma poczucie bezpieczeństwa będąc pod opieką starszaka. Dzieci wzajemnie obdarzają się uwagą, uczą się porozumiewać niewerbalnie oraz osłuchują się z komunikatami werbalnymi. O to pierwsza foto relacja z naszej wspólnej zabawy.

ZDJĘCIAaaa_link

DZISIAJ OBCHODZIMY NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

„Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć” Oskar Kolberg


Dzisiaj cieszymy się odzyskanym przed 97 laty darem wolności. Teraz żyjemy w wolnym kraju, kraju bogatym swą historią, mową i sztuką. Po co więc śpiewamy dziś pieśni patriotyczne? Śpiewając umacniamy w sobie polskiego ducha, wsłuchujemy się w głos własnego sumienia, by móc tworzyć dumną przyszłość, zakorzenioną w trudnych doświadczeniach naszych przodków. W naszej szkole podtrzymujemy narodową tradycję, śpiewając na lekcjach muzyki pieśni patriotyczne :) A oto „Pierwsza Brygada” w wykonaniu uczniów klas IV-VI :) 

FILMaaa_link

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE MISIE

SAM_775210 listopada 3 – latki Misie miały swoją ważną uroczystość. Od tego dnia dzieci stały się prawdziwymi przedszkolakami. Na te ekscytujące wydarzenie zostali zaproszeni Rodzice oraz Pani Dyrektor Marzena Sacharczuk, która po części artystycznej pasowała Misie na przedszkolaka. Po uroczystości przyszedł czas na słodki poczęstunek i wspólne świętowanie tego ważnego dnia.

ZDJĘCIA aaa_link

„3 x KRÓLEWNA 3 x SMOK”

SAM_7724Przedszkolaki obejrzały dziś wspaniałą opowieść w wykonaniu Teatru Pod Orzełkiem. Aktorzy przenieśli nas na zamek, gdzie dzieci poznały dwie kapryśne, złośliwe i płaczące królewny. Z takimi postaciami bajka niestety nie mogła się dobrze zakończyć. Na szczęście powiedzenie „do trzech razy sztuka” sprawdziło się znakomicie. Ostatnia królewna okazało się być mądrą, grzeczną i dobrze wychowaną dziewczynką, dlatego trzecia opowieść skończyła się dobrze, a przedszkolaki przypomniały sobie, jak należy się zachowywać na co dzień.

Podczas przedstawienie pierwszy raz były obecne najmłodsze przedszkolaki Myszki, które bardzo dzielnie oglądały bajkę. Gratulujemy im serdecznie.

ZDJĘCIA aaa_link

MOTYLKI I PORY ROKU

20151109_111829Dziś Motylki układały kalendarze pór roku. Celem tej zabawy matematycznej było dostrzeganie regularności typu: jesień – zima – wiosna – lato. Na samym początku zajęć wymieniliśmy charakterystyczne cechy dla każdej pory roku oraz dopasowywaliśmy do niej odpowiedni kolor. Następnie, aby nawiązać do powtarzalności pór roku bawiliśmy się z wykorzystaniem szarf w czterech kolorach. Kolejnym etapem naszych zajęć było umieszczenie kół w kolorach pór roku na kartce z narysowaną obręczą. I w ten sposób powstały kolorowe kalendarze pór roku.

ZDJĘCIA aaa_link

GALERIA PRAC

IMG_2234Zapraszamy do oglądania galerii prac plastycznych uczniów klas IV-VI

BIAŁE SZALEŃSTWO

IMG_2391Pierwsze zajęcia  Koła Plastycznego dały nam dużo radości i wspaniałej zabawy. Powstały piękne kwiaty zimowe, chociaż śniegu jeszcze ani nie widać ani nawet nie słychać zapowiedzi o nim. Pomimo pogodowych przeciwności, tworząc małe arcydzieła sztuki, mieliśmy radości „po pachy” – jakbyśmy brali udział w prawdziwym „białym szaleństwie”.

ZDJĘCIAaaa_link

LIGRETTO ORAZ SABOTAŻYSTA

IMG_1275Koło gier planszowych Pomysłowej Kredki w tym roku rozpoczęło od gier które dobrze zna.

Ligretto to przewrotna gra karciana. Fascynująca, zabawna i zdumiewająco prosta! Wszyscy gracze jednocześnie próbują wyrzucić tyle kart tego samego koloru, ile tylko się da, od 1 do 10. Aby wygrać, musisz być szybki, zręczny i sprytny.

Sabotażysta to gra w której wcielamy się w rolę kopaczy poszukujących bryłek złota w głębokich tunelach wijących się 
w trzewiach góry lub w sabotażystów, którzy na każdym kroku utrudniają pracę kopaczom. Członkowie obu grup powinni wspierać się wzajemnie, kiedy już odkryją, kto jest po ich stronie. Czy kopacze zdołają przebić tunel do skarbu i otrzymują nagrodę w postaci bryłek złota? Czy sabotażyści przeszkodzą w poszukiwaniach?  Żeby móc odpowiedzieć na te pytania musicie koniecznie zagrać!

MIERZYMY I WAŻYMY

IMG_1269Na ostatnich lekcjach matematyki klasa czwarta uczyła się o jednostkach długości oraz masy. Uczniowie w praktycznych zadaniach mogli przekonać się np. ile sznurka potrzeba aby odmierzyć 1 dm oraz ile cukru należy odmierzyć by mieć 1 dag. W ten sposób czwartoklasiści zdobywają matematyczne doświadczenie.

ZDJECIAaaa_link

IT W EDUKACJI

it w edukacjiW dzisiejszym dniu (6.11) odbył się regionalny zjazd IT w Edukacji. Spotkanie umożliwiło wymianę doświadczeń w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych w edukacji. Przedstawione zostały także przykłady wykorzystania nowoczesnych narzędzi dydaktycznych i internetu w trakcie nauczania.

zdjęcie pochodzi ze strony www.itwedukacji.pl

TYGODNIOWY ROZKŁAD ZAJĘĆ

plan-lekcjiSZKOŁA PODSTAWOWAaaa_link

GIMNAZJUMaaa_link

 OBCE NIEBO

obce nieboNasi gimnazjaliści uczestniczyli w kolejnym spotkaniu Kina na Temat,. Obejrzeli film „Obce Niebo” w  reżyserii Dariusza Gajewskiego. Po seansie zgodnie z formułą Kina na Temat odbyła  się dyskusja. Tym razem na spotkanie z młodzieżą zaproszono eksperta – dr Iwonę Wrońską z wydziału prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Jej specjalność naukowa to międzynarodowa ochrona praw człowieka i prawo międzynarodowe publiczne.

NOWE PODEJŚCIE DO JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Telefony, tablety oraz iPady to nowe oblicze nauczania, które  wkroczyło do naszej szkoły. Sala klasy IV oblepiona w kody QR (ang. Quick Response) była pierwszym krokiem do zainteresowania uczniów nowym podejściem do nauczania języka angielskiego. Zajęcia pełne entuzjazmu, ekscytacji i wykazaniem się swoją wiedzą były bardzo trafione. Wprowadzenie kartkówki za pomocą TIK skutkowało późniejszym pytaniem uczniów: „Pani Kasiu, kiedy znowu będzie kartkówka?” Szok i zaskoczenie, a jednak czy nie tego oczekujemy od uczniów: zapału i zaciekawienia zajęciami?

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

kocham książkiPONIEDZIAŁEK 14.00-17.00

WTOREK  14.00-17.00

CZWARTEK 14.15-16.15

PIĄTEK 12.30-13.00 oraz 14.45-17.00

WSPOMINKI BIAŁOSTOCKIE

IMG_388830 października przed zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych klasy 1-3 wybrały się na cmentarze. Klasy pierwsze odwiedziły cmentarz wojskowy przy ul. 11 Listopada, a klasa 2 i 3 wzięły udział w spotkaniu na białostockim Cmentarzu Farnym zorganizowanym przez Muzeum Historyczne. Dzieci poznały historię cmentarza i miejsca pochówków zasłużonych i ważnych białostoczan, na których zapaliły znicze.

AKTYWNA SZKOŁA- AKTYWNY UCZEŃ

IMG_0867W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła zorganizowała cykl imprez sportowych. zaowocowało to zdobyciem w ogólnopolskim konkursie tytułu AKTYWNA SZKOŁA-AKTYWNY UCZEŃ.

Serdecznie gratulujemy osobom, które przyczyniły się do tego sukcesu!

„ZŁOTA JESIEŃ” – WEWNĄTRZPRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

SAM_7714W dniu dzisiejszym odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Złota Jesień”. Jury w składnie p. Basi Puciłowskiej, p. Doroty Gryncewicz oraz p. Basia Szutko wyłoniło zwycięzców konkursu. Jury przy wyborze laureatów kierowało się: samodzielnością podczas wykonywania pracy, starannością oraz kolorystyką prac. Z listą zwycięzców zapoznamy się TUTAJaaa_link, a ZDJĘCIAaaa_link tu.

EKSPERYMENTY Z WIATREM

SAM_7677Żabki zamieniły dziś swoją salę w małe laboratorium. Chciały zobaczyć wiatr. Z pomocą przybyła suszarka i piłeczka pimpongowa, która poruszała się dzięki podmuchowi. Potem każdy mógł napompować swój balon, by zobaczyć, jak powietrze wypełnia jego wnętrze. Żabki dostały też zadanie do domu, by wspólnie z Rodzicami pobawić się w małe eksperymenty z powietrzem.

ZDJĘCIAaaa_link

POMOCE MONTESORIAŃSKIE W MOTYLKACH

20151103_110721Dziś Motylki zapoznawały się z mapą i globusem. Jednak, aby jak najlepiej przybliżyć to dzieciom wykorzystaliśmy do tego pomoce z oddziału M. Montesorii. Pojawił się mały globus, globus z warstwą szorstką i gładką do oznaczania lądów i wód, globus z oznaczeniem kolorów dla danego kontynentu oraz barwne płytki układane od jaśniejszego do ciemniejszego koloru, tworzące jak to nasze 5 – latki oznajmiły słoneczko dookoła globusa.

Dziękujemy P. Beatce za wypożyczenie nam pomocy do zajęć.

CERTYFIKAT KRASNALI

001Miło nam poinformować, że grupa KRASNALI została wyróżniona JESIENNYM CERTYFIKATEM przyznawanym przez czasopismo BLIŻEJ PRZEDSZKOLA.

Serdecznie gratulujemy KRASNALOM oraz życzymy kolejnych sukcesów!

 LEKCJA W TERENIE

Zdjęcie1008Lekcje w terenie dają uczniom (kl. IV) wiele radości, ale także pozwalają pozyskać nowe umiejętności takich jak :

-korzystanie z planu Białegostoku

-określanie kierunków geograficznych

-dokonać obserwacji  pogodowej danej pory roku

-rozpoznawanie gatunków drzew

-zapoznanie z różnorodnością zwierząt w ZOO, ich budową oraz przystosowaniem do życia

Czas spędzony na łonie natury aktywnie i bezpiecznie to edukacja przyrodnicza, ekologiczna i prozdrowotna. Popatrzcie sami !

ZDJĘCIAaaa_link

JESIENNY LAS JAGÓDEK

DSC_1710W związku z tematyką tygodnia Jagody zabrały swoje panie na wycieczkę do lasu jesiennej wyobraźni. I tak powstała pełna niezwykłych stworzeń i roślin makieta. Poniżej prezentujemy efekty naszej pracy. Spostrzegawcze osoby poczują powiew jesiennego wiatru, dotyk spadających liści i smak jesiennych darów lasu.

ZDJĘCIAaaa_link

PTASIA STOŁÓWKA KRASNALI

indeksKrasnale otworzyły zimową stołówkę dla ptaszków. Wszystko za sprawą Dziadka Huberta, który wspólnie ze swoim wnukiem zbudował przepiękny karmin. Jak się przekonacie oglądając poniższy film, sikorkom bardzo spodobał się karmnik i pyszne jedzonko w nim.

FILM aaa_link

PIERWSZA GRA PLANSZOWA ŻABEK

SAM_7664Żabki, jako 4 latki stały się bardzo dociekliwe i mądre, dlatego bez większego namawiania przystąpiły do tworzenia swojej pierwszej gry planszowej. Zajęcia według pomysły prof. Edyty Gruszczyk – Kolczyńskiej okazały się niezwykłą przygodą. A, że tematem tygodnia były zwierzęta domowe, powstała gra „Wyścig piesków.” Wspólnie została stworzona plansza, a pionkami stały się miniaturki psów z kolekcji jednego przedszkolaka. Potem została już tylko sama przyjemność, czyli gra. Dwa zespoły rzucały kostką i przesuwały swoje pionki. Ku zdziwieniu nauczyciela porażka wcale nie skończyła się płaczem, a rewanżem. Bo przecież w grach planszowych nie chodzi o zdobywanie tryumfów, a wspólnie spędzony czas i wspaniała nauka przez zabawę.

ZDJĘCIAaaa_link

ŻABKI POMAGAJĄ MYSZKOM

SAM_7645Małe Myszki potrzebują często pomocy. Z pomocą zawsze przychodzą starsze Żabki. Dziś pomagały 2 latkom przebrać się do spania. Oprócz zdejmowania ubranek i nakładania piżamki Żabki okrywały również swoich kolegów ciepłą kołderką.

A przed pójściem spać małe Myszki bawią się tak FILMaaa_link

ZDJĘCIAaaa_link

DELFINKOWA SPIŻARNIA WIEWIÓRKI

SAM_7636Delfinki prowadziły dziś rachunki dla wiewiórki. Liczyły ile, zapasów zgromadziły leśne zwierzęta.

Przedszkolaki zakończyły swoją pracę wyścigiem przez tor przeszkód.

PIŁKA NOŻNA 4 LATKÓW

SAM_7625Pan Dawid już od miesiąca wprowadza 4 latki w świat piłki nożnej. Chłopcy zafascynowani są nowymi zajęciami do tego stopnia, że samodzielnie są w stanie przebrać się na trening w kilka minut. A same zmagania sportowe wychodzą im znakomicie, bo przecież w przedszkolnej piłce nożnej nie ma ani spalonych, ani żółtych i czerwonych kartek, ani faulów czy rzutów karnych. To po prostu i zwyczajnie można nazwać bieganiem za piłką, ale ile z tego radości i poklepywanie na plecach ze słowami: „Jesteś wspaniały i świetnie sobie radzisz”… i to jest właśnie NAJWAŻNIEJSZE!

ZDJĘCIAaaa_link

ZNAJDŹ WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE

unnamedW naszym gimnazjum realizujemy Program Profilaktyczny „Znajdź właściwe rozwiązanie”

Cele szczegółowe programu:

-  zwiększenie wiedzy w zakresie szkodliwości dymu tytoniowego,

- kształtowanie umiejętności dbania o zdrowie własne i swoich bliskich,

- kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia tytoniu, zażywania dopalaczy .

 Strategie i metody programu:

- zapoznanie rodziców z założeniami programu,

- edukacja uczniów dotycząca profilaktyki palenia tytoniu,

- przeprowadzenie pięciu zajęć warsztatowych – wg scenariuszy, które mogą być rozwijane i doskonalone wg własnych potrzeb i możliwości.

Nasz program ukierunkowany jest na:

- uczenie dzieci umiejętności odmawiania – co powinno wpłynąć na wzrost odporności na wpływy rówieśników;
- uświadamianie odpowiedzialności za własny rozwój i zdrowie;
- kształtowanie szacunku do siebie; zdobywanie umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach.

 

Drogi Rodzicu!

Wspaniale, jeżeli Twoje dziecko posiada tego typu umiejętności.
A jeżeli sobie nie radzi albo nie zawsze sobie radzi właściwie?
Nasz wysiłek, bez Twojej pomocy i wsparcia, przyniesie niewielkie efekty.Spróbuj dokonać zmian

również w swoich zachowaniach.

Przykład jest najbardziej zaraźliwy.

GODZINKI DLA MALUCHA I RODZINKI

Serdecznie zapraszamy na wspólną zabawę!!!

Tak, jak w tamtym roku wracają do naszego przedszkola spotkania, podczas których będziecie mogli poznać bliżej naszą placówkę, wspólnie z dzieckiem spędzić miło czas, razem się bawić, rysować, skakać.

MTAyNHg3Njg,11529456_11529452

DLA KOGO? Zapraszamy dzieci w wieku od 1 do 3 r. ż. spoza przedszkola.

 Czekamy jeszcze na Ciebie i Twojego Maluszka.

TERMINARZ WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH 2015/2016 

konkursy_przedmiotowe2Terminarz Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych szkoła podstawowa oraz gimnazjum pdf_1 Regulaminy poszczególnych konkursów oraz zakresy wymagań dostępne są na stronie WWW