projektyue 

 

 

 

 

 

 

ROZKŁAD ZAJĘĆ NA PONIEDZIAŁEK 7.09

poniedziałek

MOTYLKOWY KODEKS GRUPOWY

IMG_20150904_095949Motylki z wielką radością wróciły do przedszkola po wakacjach. Jednak aby ich funkcjonowanie w grupie układało się jak najlepiej dziś poznały zasady, które będą na miarę swoich możliwości stosowały. Na przykładzie codziennych sytuacji Pani Wiola próbowała określić jakich zachowań się od nich oczekuje. Każdy motylek zamoczył palec –kciuk w farbie i odbił go na brystolu a następnie podpisał swoim imieniem. Tak przygotowany kodeks grupowy umieszczony został w naszej sali.

I od teraz każdy Motylek wie, jak w przedszkolu trzeba zachowywać się :)

ŻABKOWY DZIEŃ

IMG_0246Żabki nie są już maluszkami, dlatego razem ze swoimi paniami stworzyły w sali plan dnia. Posłużył im do tego prawdziwy wskazówkowy zegar, pod którym znalazły się kartki z poszczególnymi punktami dnia. 4 latki powoli przyglądają się i oswajają się z godzinami, choć na razie nie potrafią ich odczytać. Mogą za to porównywać narysowane położenie wskazówek ze wskazówkami na zegarze. Dodatkowo Żabkom pomaga czerwona kropeczka, która przesuwa się na aktualne zajęcie zgodne z planem. A jak wygląda dzień z życia przedszkolaka przekonacie się oglądając krótki film:

http://magis.to/Iy5wAlxeHQM_fisBDmEwCXl_?l=vsm&o=i&c=c

PIERWSZE DNI W PRZEDSZKOLU

SAM_7301I zaczęliśmy nowy rok zabawy i pracy. W każdej grupie słychać radosne okrzyki, każdy przedszkolak z uśmiecham wita swoje panie i swoich rówieśników. Wielkim zaskoczeniem są nasze 2 latki Myszki, które chlipią tylko w czasie rozstania z rodzicami. Także wszystkie dzieci, które właśnie rozpoczęły przygodę w naszym przedszkolu radzą sobie bardzo dzielnie. Podejrzyjcie, jak sobie świetnie radzą.

ZDJĘCIA aaa_link

DELIGENTIE – ZA PILNOŚĆ

???????????????????????????????W dniu 2 września w trakcie uroczystości Miejskiej Inauguracji Roku Szkolnego 2015/2016, która odbywała się w Auli Magna Pałacu Branickich nasz uczeń MATEUSZ OLESIEWICZ  został uhonorowany medalem „DELIGENTIE – za pilność”. Wraz z nim medal również otrzymała PANI MAJA PODOBIŃSKA, nauczycielka matematyki oraz informatyki, mistrz Mateusza.

Tego samego dnia w godzinach popołudniowych na uroczystości wręczenia stypendiów naukowych Prezydenta Białegostoku Michał Wawrzeniuk (absolwent naszej szkoły) odebrał przyznane mu stypendium za wyniki w nauce na rok szkolny 2014/15 (zdobywca trzech tytułów laureata w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych). Stypendium artystyczne Prezydenta Białegostoku otrzymała Kinga Rybak (uczennica klasy V).

Serdecznie gratulujemy Kindze, Michałowi oraz Mateuszowi ich sukcesów i cieszy nas, że zostały one zauważone i docenione przez Pana Prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego.

OCZAMI DZIECKA O ADAPTACJI

oczami dziecka o adaptacjiPierwsze dni września są bardzo trudne dla przedszkolaków, ale też dla Rodziców.  I właśnie dla każdej Mamy i każdego Taty mamy przepiękny tekst o adaptacji dzieci. Przeczytasz go TUTAJ aaa_link

NOWY ROK SZKOLNY 2015/2016 CZAS ZACZĄĆ!

 ???????????????????????????????Po wakacyjnej ciszy gwar na sali gimnastycznej, korytarzach i w salach – to znak, że w Akademii Sukcesu zaczął się nowy rok szkolny 2015/2016. Jak co roku oficjalnie rozpoczął go pan dyrektor Marzenek Rysiński, który powitał zebranych, a szczególnie pierwszoklasistów, nowych uczniów, którzy dołączyli do klas starszych oraz nowych nauczycieli. Głos zabrała też pani dyrektor Ewa Suchocka, która życzyła wszystkim zapału do pracy i wielu sukcesów. Z dumą poinformowała też, że nasza szkoła nawiązała szczególną współpracę z Zakładem Dydaktyki i Nowoczesnych Technologii w Kształceniu Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu w Białymstoku, który objął patronatem Akademię Sukcesu. Reprezentantka tego zakładu – pani dr Anna Rybak była szczególnym gościem uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego. Zapoznała nas pokrótce z celami i strategią współpracy. Po części oficjalnej nadszedł czas na powakacyjne spotkania z wychowawcami.

ZDJĘCIAaaa_link

DNI ADAPTACYJNE

????????Przez ostatnie dni sierpnia dzieci 2 letnie spędzały swoje pierwsze chwile w przedszkolu. Zabawom, zachwytom nie było końca. Maluszki nie tylko spędziły czas w sali, ale również miały okazję jeść podwieczorek na stołówce oraz bawić się na placu przedszkolnym. Naszym Myszkom, bo tak się nazywa najmłodsza grupa, życzymy by najbliższe dni upływały spokojnie i radośnie, a za Rodziców trzymamy kciuki. BĘDZIE DOBRZE :)

ZDJĘCIA aaa_link

 WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DO KLAS I-VI PSP8 ORAZ I-III GIM9

Poniżej znajduje się link przekierowujący do spisu podręczników klas I – VI PSP 8

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW PODSTAWÓWKAaaa_link

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW GIMNAZJUMaaa_link

Uczniom klasy IV oraz I GIM podręczniki (poza podręcznikami do języków obcych) zostaną wypożyczone na rok przez bibliotekę szkolną (obowiązkowy ich zwrot do biblioteki po roku korzystania), pewna ilość ćwiczeń zostanie uczniom przekazana w użytkowanie na własność. Koszt otrzymanych przez ucznia podręczników i ćwiczeń (zakupionych przez szkołę w wydawnictwach) ograniczony jest wielkością dotacji ministerialnej, o którą się ubiegamy – otrzymana kwota dotacji na ucznia nie wystarczy na pokrycie kosztów wszystkich podręczników, ćwiczeń i materiałów edukacyjnych.