projektyue

 

 

 

 

SUKCESY NASZYCH SZACHISTÓW !!!

szachy 3. runda Edycji Szachowej Białostockiej Ligi szkolnej  22-23 listopada 2014r.
Udział wzięło trzech uczniów klas I-III:
1) Maciej Perkowski klasa II ( wygrane rundy 3 na 7 )
2) Kacper Lis klasa III ( wygrane 3 rundy na 7)
3) Karol Kisiel klasa III (wygrane 4 rundy na 7)

GRATULUJEMY SUKCESÓW!!!

TWORZENIE KANAŁU WYMAGA DUŻEJ KREATYWNOŚCI 

I WIELU PRZYGOTOWAŃ

kuba

Kuba z II gimnazjum opowiada o swoim autorskim kanale na YouTube.

Czytaj więcej…

WSPÓLNE GRANIE Z PRZYJACIÓŁMI Z ZS NR 16

warszaty1W środę (19.11) w naszej szkole gościliśmy naszych przyjaciół z Zespołu Szkół nr 16.Tym razem spotkanie miało charakter muzyczny – wspólnie śpiewaliśmy i graliśmy na bumbumrurkach.
Po zabawach integracyjnych wolontariusze z klas II i III gimnazjum przygotowali naszym gościom słodki poczęstunek.
Dziękujemy serdecznie za wizytę
!!!

PRZYGODA Z NURKOWANIEM

natkaTym razem o swojej pasji opowie nam Natalia z klasy I gim.

Od dwóch lat moim hobby jest nurkowanie. Pewnego dnia mój tata wpadł na pomysł zapisania się na kurs nurkowania. Początkowo myślałam, że to jakiś żart albo spontaniczny i nieprzemyślany pomysł. więcej….

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

miś25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Prosimy, by tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego misia. Na przytulanki i oczywiście dzieci będzie czekało mnóstwo atrakcji.

A dzień później 26 listopada (środa) grupy 4, 5, 6 letnie i grupa Montessori wyjeżdżają do Kina Ton na spektakl „Szewczyk Dratewka” w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Wyjazd o godz. 9:30. Szczegóły na tablicach ogłoszeniowych.

WYWIADÓWKI

wywiadówkaSerdecznie zapraszamy na wywiadówki.

Dnia 25 listopada 2014r.

KLASA PIERWSZA GODZ. 16.45

KLASA DRUGA GODZ. 18.00

KLASA TRZECIA GODZ. 18.00

Konsultacje z nauczycielami innych przedmiotów od godziny 17.30

Dnia 26 listopada 2014r.

KLASA IV, V, IGIM i IIIGIM GODZ. 16.45

KLASA IIGIM GODZ. 17.15

KLASA VIA iVIB GODZ. 17.45

Konsultacje z nauczycielami innych przedmiotów od godziny 17.30

DOGOTERAPIA W LISTOPADZIE

SAM_4062Za nami kolejne, a dla grupy Misiów i Delfinków, pierwsze spotkanie z Baksterem. Nasz przyjaciel Psiak zrobił przedszkolakom ogromną niespodziankę. Przez zabawę pokazał dzieciom, że może być bardzo potrzebny, gdy jest psem pracującym. U nas w przedszkolu Bakster stał się na chwilę psem tropiącym i znalazł wszystkie przysmaki, które zostały ukryte przez nasze dzieci.

ZDJĘCIA aaa_link

W OBJĘCIACH ANIOŁA

20141120_135935Zespół szkół nr 16 w Białymstoku

zaprasza na

III Imprezę charytatywną na rzecz

rodzin osób niepełnosprawnych

W OBJĘCIACH ANIOŁA

20 listopada 2014r.

godz. 16.30

w Teatrze Dramatycznym

PIERWSZY ŚNIEG

SAM_4045Dziś pierwsze, krótkie zabawy na śniegu rozpoczęły Żabki. I choć to tylko 3 centymetry to uśmiechy i śmiechy się nie kończyły. Przedszkolaki musiały również dotknąć tego białego puchu (dziś mokrego). W swoim kalendarzy pogody odnotowały ten stan atmosferyczny i mają nadzieję, że jutro będzie go więcej.

A w piątek śniegu było jeszcze więcej!!!!! I do Żabek dołączyły Misie, Smerfy, Dinusie. Powstał Pan Bałwan, Pani Bałwankowa oraz ich trójka dzieci!!!! Musicie to zobaczyć :)

ZDJĘCIA aaa_link

 

OPIEKA NAD DZIECKIEM Z CUKRZYCĄ-SZKOLENIE

SAM_4015W dniu dzisiejszym (19.11) odbyło się szkolenie prowadzone przez prof. dr hab. Barbarę Głowińska-Olszewską (diabetologa) zorganizowane przez Ministerstwo Zdrowia w porozumieniu z Podlaskim Urzędem Wojewódzkim oraz Kuratorium Oświaty w Białymstoku. Zakres szkolenia objął przekazanie wiedzy na temat cukrzycy oraz pierwszej pomocy, jakiej należy udzielić dziecku choremu na cukrzycę pozostającemu pod opieką placówki oświatowej, jak również omówienie aspektów psychologicznych i społecznych w radzeniu sobie z chorobą przez dziecko i jego rodzinę oraz sposoby wsparcia dziecka. 

TANIEC TO MOJA PASJA

kingaTaniec to nie tylko układ figur, żeby się go nauczyć trzeba go pokochać.

O swojej pasji opowie Kinga, uczennica naszej szkoły.

Wywiad przeprowadziła Maja Łopatecka (I gim)

TUTAJaaa_link

AKADEMIA POMYSŁOWEJ KREDKI

DSC01653Chętne osoby  z klasy II oraz III szkoły podstawowej biorą udział w kole gier planszowych.

Jesteśmy już po pierwszych zajęciach. Ogromne zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania.

Postanowiliśmy też prowadzić miniblog na którym będziemy opisywać nasze spotkania, będziemy dzielić się opiniami gier. BLOGaaa_link

ZAPRASZAMY!!!!

KIERMASZ KSIĄŻEK

ksiązkiW naszej szkole w dniach 17-21 LISTOPADA odbywa się kiermasz książek.

ZAPRASZAMY!!!

MIKOŁAJKOWY KONKURS RECYTATORSKI

SAM_4008W świąteczny nastrój wprowadziła nas dziś p. Ania i p. Agata, które przygotowały przedszkolne eliminacje do konkursu recytatorskiego w MDK w Białymstoku. Przedszkolaki z 4, 5 i 6 latków recytowały wiersze o tematyce świątecznej i zimowej. Poziom był naprawdę bardzo wysoki, a nasze przedszkole w Mikołajkowej Gali Przedszkolaka reprezentować będą:

Kacper De Hann z gr. „Kotki”

Władysław Pańkowski z gr. „Gwiazdki”

Oliwia Łupińska z gr. „Motylki”

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze występy.

Poniżej znajduje się link z występem jednego z naszych dzielnych i zdolnych przedszkolaków:

https://www.facebook.com/video.php?v=756589761042971

ZDJĘCIA aaa_link

JAK SPĘDZAJĄ WOLNY CZAS MISIE?

10754566_10205370891255110_403861066_oW dwulatkach choć nie ma typowych zajęć dydaktycznych to czas wypełniony jest po brzegi wspaniałą i bardzo kształcącą zabawą. Misie wznoszą budowle z klocków rozwijając tym samym swoją kreatywność i sprawność manualną, bawiąc się „w dom” próbują wchodzić w role, a harce w basenie z piłeczkami są świetną okazją do nauki kolorów… więc na nudę i tęsknotę za Rodzicami po prostu nie ma czasu.

ZDJĘCIA aaa_link

LATAWCE ŻABEK

SONY DSCW minionym tygodniu Żabki poznawały zjawisko atmosferyczne, jakim jest wiatr. Była to świetna okazja do wprowadzenia kalendarza pogody. Codziennie przedszkolaki wyglądały rano przez okno i obserwowały niebo. Następnie wybierały odpowiedni magnes przedstawiający pogodę. 3 – latki wykonały również papierowe mini latawce. Ozdobiły je kolorowymi kółkami i oczywiście sprawdzały, w jaki sposób poruszają się ich „ogonki” na wietrze.

ZDJĘCIA aaa_link

APEL Z OKAZJI 11 LISTOPADA

???????????????????????????????      Dziś (13.11.2014r.) w Akademii Sukcesu Nasza Szkoła zapanowała odświętna, podniosła atmosfera, bowiem obchodziliśmy 96. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

O wolności – tej jakże ważnej wartości opowiedział nam wyjątkowy gość – profesor Adam Dobroński, znany nie tylko na Podlasiu, ale i w całej Polsce historyk propagujący wiedzę na temat dziejów Polski północno – wschodniej. więcej

JESIENNY BAL

????????Kończącą się już jesień przedszkolaki pożegnały w bardzo radosnym i kolorowym stylu. Na Sali gimnastycznej zebrały się wszystkie dzieci ubrane na żółto, pomarańczowo, czerwono i zielono. Skoczna muzyka przeróżnych gatunków zachęciła wszystkich do tańca. Nie zabrakło również wspaniałych konkursów, nie tylko dla dzieci, ale także dla naszych pań. Słodki cukierek na koniec sprawił, że jesień okazała się nie być taką smutną i ponurą porą roku. A, jeśli i Wy chcecie się o tym przekonać musicie obejrzeć ZDJĘCIA aaa_link

Z ŻYCIA GRUPY MONTESSORI

slimak-2_838Zachęcamy do zapoznania się z nowymi wydarzeniami z grupy Gwiazdki. Przeczytacie i obejrzycie TUTAJ aaa_linkmiędzy innymi o świętowaniu Dnia Niepodległości oraz o tradycyjnym montessoriańskim słoneczku urodzinowym.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

kotylionyJutro (13.11) w naszej szkole odbędzie się uroczystość z okazji Święta Niepodległości.

Uczniowie klasy III gimnazjum wykonali dzisiaj kotyliony na tę okoliczność
Nie zapomnijcie o strojach galowych

Jeżeli jeszcze ktoś nie wie jak należy wykonać kotylion zapraszamy do fotorelacji na  FACEBOOKaaa_link

TYGODNIOWY ROZKŁAD ZAJĘĆ 

plan lekcjiSZKOŁA PODSTAWOWAaaa_link

GIMNAZJUMaaa_link

11 LISTOPADA

IMAG1457Wychowanie patriotyczne w naszym przedszkolu zajmuje bardzo ważne miejsce. 6 latki w piątek rozmawiały o zbliżającym się Święcie Niepodległości. To świetna okazja do utrwalenie barw narodowych, rozpoznawania i opisywanie godła, nauki Hymnu Państwowego. Dinusie wyrecytowały wspólnie z Panią Anią wiersz Władysława Benzy „Katechizm polskiego dziecka.” Możecie tego posłuchać klikając w poniższy link:

https://www.facebook.com/video.php?v=309161842610842&set=vb.208522526008108&type=2&theater&notif_t=video_processed

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

4(7)W naszym przedszkolu odbyły się dwie uroczystości pasowania na przedszkolaka. Delfinki w obecności Rodziców przyrzekły być wzorowymi zuchami. A w Żabkach do grona przedszkolaków dołączyło czworo przybyłych w tym roku dzieci. Relacje i zdjęcia znajdziecie TUTAJ aaa_link

KONKURS „KIM CHCĘ BYĆ W PRZYSZŁOŚCI?”

SAM_3962Do naszego przedszkola dotarła miła przesyłka. Były to dyplomy i podarunki, dla dzieci, które wiosną wzięły udział w wojewódzkim konkursie plastycznym. Do organizatora wpłynęło ponad 500 pracy, które nawiązały do kampanii społecznej „2014 Rokiem Przedsiębiorczości. Postawmy na siebie.”

Naszym przedszkolakom GRATULUJEMY!!!

KARMNIK

SAM_3958Smerfy wspólnie z Panią Eweliną i Jej Mężem :) wykonali przepiękny i bardzo oryginalny karmnik dla ptaków. W piątek zawisł on w przedszkolnym ogrodzie. Przedszkolaki nie zapomniały o wsypaniu ziarenek dla ptaszków. Teraz pozostaje już nam tylko obserwować, kto będzie odwiedzać tę ptasią stołówkę.

AUTOCHODZIK W STARSZAKACH

SAM_3872Dziś odbyła się druga tura zajęć prowadzonych przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej.

Dużo zdjęć znajdziecie TUTAJ aaa_link

NOWE WYDARZENIA W GRUPIE MONTESSORI

slimak-2_838Zachęcamy do zapoznania się z ostatnimi wydarzeniami z grupy Gwiazdki. Przeczytacie TUTAJ aaa_linkmiędzy innymi o zajęciach ze strażą miejską, pierwszych urodzinach oraz wspomnieniu uroczystości Wszystkich Świętych.

KONKURSY PRZEDMIOTOWE

egzaminRozpoczęły się konkursy przedmiotowe. Nasi uczniowie chętnie biorą udział w tych zmaganiach. Trud włożony w przygotowania do konkursu może zaowocować tytułem LAUREATA, który zwalnia z odpowiedniej części egzaminu  w podstawówce na koniec szóstej klasy oraz gimnazjum na koniec trzeciej klasy. Oto terminy konkursów TERMINARZ KONKURSÓW RAZEM

CZAS ZADUMY

DSC_0757„Ciszą cmentarną ukołysani, z dala od życia i znoju, dobiwszy wreszcie cichej przystani, odpoczywają w pokoju”
W piątek 31 października kl. 1-2 wybrały się na Cmentarz Wojskowy przy ul. 11 listopada, aby uczcić pamięć tych, którzy oddali życie za wolną Ojczyznę. Dzieci zapaliły świece, poznały historie niektórych grobów i pomników. W ciszy i zadumie miały możliwość poznawania cząstki historii naszego kraju i regionu.

WYCIECZKA DO WARSZAWY KLAS I–III

DSC_0721[1]23 października wcześnie rano, bo już o godz.6:30 wyruszyliśmy na wycieczkę do Warszawy.

Pierwszym punktem programu było Muzeum Fryderyka Chopina. Tutaj wzięliśmy udział w zajęciach interaktywnych. więcejaaa_link

„PINOKIO”

SAM_37354, 5, 6 latki i grupa Montessori obejrzały dziś w kinie Helios bajkę „Pinokio”. Przedszkolaki nie mogły doczekać się wyjazdu. Już sama podróż autokarem sprawiła im wiele radości. Pyszny popcorn i naprawdę fantastyczna bajka sprawiły, że wszyscy wrócili zadowoleni.

PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

First aid. Artificial breath. Isolated 3D imageNa początku listopada panie pracujące w przedszkolu uczestniczyły w kursie pierwszej pomocy przedmedycznej. Klikając TUTAJ aaa_link dowiecie się szczegółów.

MISIE I KOLOR ZIELONY

031198_4662 latki „Misie” uczyły się rozróżniać i nazywać kolor zielony. Najpierw wybierały zielone piłeczki, potem stemplowały ziemniakiem zamoczonym w zielonej farbie. Powstawały też zielone korale. A oto efekty ich pracy.

ZDJĘCIA aaa_link

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

dziennikProsimy o zapoznanie się z instrukcją pierwszego logowania do dziennika elektronicznego.

pierwsze logowanie (kliknij, aby zapoznać się z instrukcją) 

PRZYRODA WOKÓŁ NAS – ZAJĘCIA PRZYRODY W TERENIE

Zdjęcie0601Poznając środowisko naturalne uczymy się przyrody nie tylko w szkole. Zajęcia w terenie mogą być dużo ciekawsze i bardziej interesujące niż te w szkolnej ławce.

Dnia 29.10.2014r uczniowie kl. IV korzystając z planu Białegostoku odbyli takie zajęcia w Parku Zwierzynieckim i ZOO. Mogli przećwiczyć orientacje na planie, wyznaczanie trasy wycieczki, określanie kierunków geograficznych, ale również rozpoznanie gatunków drzew znajdujących się w parku, a to praktyczne umiejętności każdego przyrodnika. Celem naszej wyprawy były też obserwacje zwierząt znajdujących się w ZOO, ich różnorodność gatunkowa, warunki i przystosowania do życia. Pogoda sprzyjała też aktywności fizycznej i obserwacjom zmian jakie zachodzą w przyrodzie jesienią.

A oto fotki…

KONKURS NA SUPER KLASĘ – PODSUMOWANIE PAŹDZIERNIKA

wynikiZ przyjemnością prezentujemy wyniki wrześniowe w konkursie na SUPER KLASĘ mundurki i gazetki w Super klasie

 NADUŻYCIA KOMPUTERA I INTERNETU – WARSZTATY W GIMNAZJUM

naduzycieNadmierne korzystanie z Internetu jest coraz bardziej powszechnym zjawiskiem. W sytuacji, kiedy Internet zdominował komunikację i dostęp do informacji, trudno wyznaczyć jednoznaczne kryteria pozwalające na odróżnienie „normalnego” od „patologicznego” korzystania z sieci i komputera. Miarą nie może być jedynie czas spędzany w Internecie, bo większe znaczenie ma jego jakość – to, na co dziecko przeznacza ten czas. Jednak właśnie długie godziny spędzone przed komputerem mogą być pierwszym sygnałem alarmowym.

Uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w warsztatach związanych z tematyką „nadużycia”. Poniżej zostały wymienione cele warsztatów.

Cele:

dostarczenie rzetelnej wiedzy na temat nadużywania komputera czy Internetu

omówienie przyczyn nadużywania komputera czy Internetu

wyjaśnienie definicji i rodzajów uzależnień behawioralnych oraz od Internetu czy komputera

posiadanie wiedzy o poszczególnych fazach uzależnienia

uświadomienie przyczyn i skutków nadużywania Internetu

zapoznanie z faktami i mitami na przykładzie uzależnienia od Internetu

uwrażliwienie młodzieży na specyfikę problemu, związaną przede wszystkim z konsekwencjami

promowanie reguł bezpiecznego i kulturalnego korzystania z sieci,

wiedza na czym polega pomoc osobom uzależnionym

AUTOCHODZIK – CZYLI ZAJĘCIA ZE STRAŻNIKAMI MIEJSKIMI

7addb3f4a24245b96bde7de41dca4d2dd8cd8311Wspaniałe zajęcia z jeszcze wspanialszymi gośćmi miały miejsce dziś w naszym przedszkolu. Motylki, Krasnale, Smerfy i Gwiazdki poznały najważniejsze zasady dotyczące szeroko pojętego ruchu drogowego. W zbudowanym przez dzieci miasteczku pojawiło się przejście dla pieszych, jeżdżące samochody, autobus a nawet stacja benzynowa. Przedszkolaki ćwiczyły przechodzenie po pasach, poruszanie się po chodniku. Nie zabrakło również bliższego poznania pracy straży miejskiej. Dzieci były zachwycone!!!!

Bardzo dziękujemy funkcjonariuszom białostockiej straży miejskiej za przybycie do naszego przedszkola, poświęcony nam czas, każdy uśmiech i ogrom cierpliwość oraz przekazaną dzieciom wiedzę w bardzo przystępny im sposób.

ZDJĘCIA aaa_link

JESIENNA MANDALA ŻABEK

SAM_3688Jesień w pełni… dlatego pani Monika zaproponowała przedszkolakom ułożenie wspólnej mandali zgodnie z założeniami pedagogiki M. Montessori. W ciszy i skupieniu każde dziecko dokładało swój element, z których powstała mandala na kształt jesiennego liścia. Na koniec została zapalona świeczka, która była znakiem zakończenia pracy.

ZDJĘCIA aaa_link

ZŁOTA JESIEŃ

zlota-jesienJuż wiemy, kto wykonał najpiękniejsze prace plastyczne w naszym konkursie. Dziś w obecności wszystkich grup Pani Dyrektor wraz z Panią Pauliną i Panią Gabrysią wręczyła nagrody i dyplomy. A nagrodzone prace wyłoniło jury w składzie Pani Basia Kozakiewicz – Kisiel oraz Pani Basia Białowieżec.

Wszystkim dzieciom gratulujemy i mamy nadzieję, że nadal będą rozwijać swoje zdolności plastyczne.

WYNIKI aaa_link

ZDJĘCIA aaa_link