Tydzień zakupów w Myszkach

W ramach tematyki tygodnia dotyczącej zakupów „Myszki” codziennie spacerowały po niedalekiej okolicy i odwiedzały pobliskie sklepy. Były w: kwiaciarni, cukierni, sklepie piekarniczym, owocowo-warzywnym, ogólnospożywczym oraz w sklepie z artykułami dla zwierząt i kiosku prasowym. Znacznie wzbogaciły swoją wiedzę teoretyczną, dotyczącą tej kwestii, dzięki temu, że mogły lepiej przyjrzeć się pracy sprzedawcy. „Myszki” zapoznały się z asortymentem, jaki można kupić w każdym z tych sklepów. Wszyscy sprzedawcy byli bardzo życzliwi, z uśmiechem witali dzieci, jak również cierpliwie odpowiadali na pytania, za co serdecznie im dziękujemy. Po powrocie do przedszkola przyszedł czas na działania praktyczne. Sala „Myszek” zmieniała się w sklep. Dzieci wcielały się w rolę sprzedawców lub kupujących. Nie zabrakło również okazji do przypomnienia sobie wszystkich zwrotów grzecznościowych. Tydzień był bardzo pracowity i pełen wrażeń, ale śmiało możemy stwierdzić, że na temat sklepów wiemy już prawie wszystko.