Bijemy rekord dla Niepodległej

,,11 listopada 1918 roku spełnił się sen pokoleń Polaków. Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach wolna Polska powróciła na mapę Świata”

Nasze Przedszkole w dniu 9 listopada godnie włączyło się do świętowania 100 – lecia odzyskania Niepodległości. O godz. 11.11 cała społeczność naszej placówki połączyła się we wspólnym śpiewaniu Hymnu Narodowego. Następnie pod hasłem „Patriotyczne śpiewanie” dzieci przedszkolne rozpoczęły część artystyczną. Z ust najmłodszych popłynęły pieśni żołnierskie: „Bagnet na broń”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Pierwsza Brygada”. W piosenkach „Wolność” i „Zawsze niech będzie słońce” zaprezentował się zespół „Montessori Big Band” złożony z rodziców i dzieci grupy „Gwiazdki”. Dzieci wraz z Panią dyrektor zaprezentowały wiersz „Kto ty jesteś?”. Okazuje się że rośnie nam wspaniałe pokolenie patriotów. Wszystkim przybyłym gościom serdecznie dziękujemy za wspólne świętowanie w tym Panu Józefowi Waczyńskiemu – kustoszowi Muzeum Wojska Polskiego oraz komendantowi Straży Pożarnej – Sebastianowi Zdanowiczowi.

#RekordDlaNiepodleglej