Wulkan Myszek i Rybek

Dzieci + eksperymenty = dużo dobrej zabawy i radości. Dziś to stwierdzenie potwierdziły „Myszki”, które zaprosiły do swojej Sali „Rybki” oraz przedszkolnego eksperta od wulkanów Dominika z Żabek i wspólnie stworzyły wulkan, który wybuchł. Erupcja dokonała się na oczach dzieci za sprawą kilku magicznych składników. Do zbudowania wulkanu użyliśmy masy solnej. W pojemniku skonstruowaliśmy stożek wulkaniczny, obudowując dookoła szklankę. Było to doskonałe ćwiczenie dla naszych małych dłoni i paluszków. Barwnik spożywczy, ocet i soda sprawiły, że wulkan zaczął wrzeć, a czerwona lawa wydobywała się na zewnątrz przez dłuższą chwilę. Zachwytom ,Myszek i Rybek nie było końca. Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem. Ekspert Dominik pomógł nam nazwać zachodzące na zewnątrz i wewnątrz wulkanu zjawiska. Już teraz nawet pojęcia: magma i lawa nie są nam obce! Lubimy eksperymentować!