Zakupowo – kulinarny dzień pełen wrażań u Misiów

Podsumowując tydzień dotyczący sklepów i zakupów Misie wybrały się do pobliskiego dyskontu, aby zakupić produkty potrzebne do zrobienia roladek z tortilli. Dzieci zaczęły od sporządzenia listy zakupów (z tym zadaniem wszyscy poradzili sobie znakomicie), następnie przygotowały pieniądze i siatkę na zakupy. Na liście zakupowej znalazło się coś extra, co wybrali wszyscy – malinki.

W sklepie każdy kontrolował listę zakupów, aby nie zabrakło żadnego ze składników. Przy kasie wszyscy chcieli zapłacić za zakupy (ponieważ każdy się przygotował ;)), pani ekspedientka przyjęła pieniądze i wydała resztę.

Po powrocie do przedszkola Misie sprawdziły, czy na pewno wszystko z listy zostało kupione. Następnie przedszkolaki zabrały się za przygotowanie tortilli zgodnie z własnymi preferencjami smakowymi. Gdy tortilla nabierała „smakowitości”, dzieciaki mogły spróbować kupionych malin.

To była wspaniała lekcja samodzielności, którą MISIAKI zaliczyły na 6+.

Serdeczne podziękowania należą się Pani Gabrysi, która zechciała towarzyszyć Miśkom tego dnia :*