Prywatna Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Marii Konopnickiej

Artykuł

piątek, 9 Gru 2016

Ogólnopolski program edukacyjny ,,Wybieram Wodę”

img_0676

Prywatna Szkoła Podstawowa nr 8 w Białymstoku w roku szkolnym 2016/2017 przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego ,, Wybieram Wodę ”.

Działania programu będą zwracać szczególną uwagę na to, jak ważną rolę w zachowaniu zdrowia odgrywa prawidłowe nawodnienie organizmu. Istotnym elementem projektu jest też promocja ochrony naturalnych zasobów wodnych.

Program ,,wybieram wodę” ma na celu promocję korzyści płynących z picia wody.

W dniach 5-9 grudnia 2016 w szkole została przeprowadzona akcja edukacyjna , w ramach konkursu ,,Wybieram Wodę”, której głównym celem było dotarcie do jak największej grupy uczniów, pracowników szkoły, a także rodziców. W klasach i na korytarzach pojawiły się plakaty i prace plastyczne dotyczące roli wody w życiu człowieka, konieczności jej picia oraz znaczeniu wody w przyrodzie. Uczniowie wymyślali hasła promujące wodę. Liderem akcji była klasa I, która w swojej sali zorganizowała laboratorium i przez cały tydzień prowadziła prace badawcze. Klasy obejrzały też prezentację ,, Wpływ wody na życie człowieka’’ wykonaną przez koordynatora akcji w szkole.

Barbara Łobaczewska

 

Wydarzenia