Prywatna Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Marii Konopnickiej

Artykuł

niedziela, 26 Lis

„Najlepszy” – mordercza, ale zwycięska walka z nałogiem

helios2

W listopadzie klasy  gimnazjalne przystąpiły (jak i w latach poprzednich) do programu edukacyjnego  „Kino na temat” realizowanego w kinach Helios. Tym razem obejrzeliśmy polski film pt. „Najlepszy” wyreżyserowany przez Łukasza Palkowskiego.

To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły, historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24 h : 47 min : 46 sek.

Nasi gimnazjaliści zgodnie stwierdzili, że to jeden z najlepszych filmów, jakie zobaczyli w ramach projektu. Mocny, „uderzający” i  jednocześnie bardzo wartościowy.

Zdjęcie i plakat, pochodzą ze strony internetowej kina Helios.

Wydarzenia