Prywatna Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Marii Konopnickiej

Artykuł

czwartek, 7 Gru

Mikołajki w Naszej Szkole z TechnoSową

Releve

45 minut tyle mieli czasu uczniowie aby rozwiązać zagadki programistyczne i nie tylko, aby skompletować pakiet wskazówek i wydostać się z klasy. 
Wskazówki ukryte były w zadaniach, które uczniowie rozwiązywali na iPadach z wykorzystaniem robotów oraz różnego rodzaju aplikacji. Wskazówki nie były podane na tacy i uczniowie musieli wykazać się kreatywnością, aby osiągnąć zmierzony cel.
Rozwiązywanie problemów pod presją upływającego czasu to jedno z wyzwań, równie ważna była także komunikacja i praca w grupie. Bez tych elementów nie udało się w określonym czasie uzyskać kodu dostępu do ukrytego w skrzynce klucza do drzwi od klasy.
Uczniowie podczas zmagań korzystali z rozwiązań takich jak Swift Playgrounds od Apple czy m.in. robotów firmy Photon, klocków OSMO.

 

Wydarzenia