Pokaz projektów

24 kwietnia klasa II gimnazjum prezentowała swoje projekty gimnazjalne, a ich występy obserwowali, oprócz dyrekcji i nauczycieli, uczniowie kl. VII i III gimnazjum.

Gimnazjaliści wzięli pod lupę zagadnienia z historii, języka angielskiego i języka polskiego. Projekt z historii (opiekun - p. Wojciech Filipowicz) nosił tytuł „Słowiańszczyzna” i w niezwykle ciekawy sposób przedstawiał bogów mitologii słowiańskiej, najważniejszych, jednak mało nam znanych władców Słowian, słowiańskie stwory czy tradycje, które kultywujemy, a które mają swoje korzenie w kulturze słowiańskiej, np. topienie Marzanny, śmigus - dyngus.

Kolejny projekt z języka angielskiego (opiekun - p. Anna Kuptel) zatytułowany był „Typical American and British food and drinks”. Jak sam tytuł wskazuje, dotyczył najpopularniejszych potraw i napojów w Ameryce i Wielkiej Brytanii. Mogliśmy je nie tylko zobaczyć w prezentacji i poznać składniki, ale też spróbować pysznych słodkości.

Ostatni projekt ( opiekun - p. Magdalena Mroczko) to „Język polski w pigułce”, w którym uczniowie poruszyli zagadnienia historii języka ojczystego, najczęstszych błędów popełnianych przez Polaków  oraz zaprezentowali  najdłuższe polskie słowa i naszych noblistów w dziedzinie literatury. Na koniec przeprowadzili quiz, który wygrała kl. VII.

Dziękujemy gimnazjalistom i ich opiekunom za przygotowanie!

Opublikowano: