Prywatna Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Marii Konopnickiej

Aktualności

niedziela, 10 Gru

Czy wiesz jaki jest stan naszego środowiska ?

T1

Nasi Uczniowie kl. V, którzy odnaleźli się w roli studentów, znają odpowiedz na powyższe pytanie. Uczestnicząc w zajęciach, które odbywają się na Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska Politechniki Białostockiej, dokonują badań laboratoryjnych czystości powietrza, wody i gleby. Ćwiczenia interaktywne prowadzi Pani dr Agnieszka Czubaszek, która ukazuje jakie zagrożenia przyrody istnieją wokół nas i jakie działania podejmuje człowiek, aby zapobiec degradacji środowiska.

Pamiętajcie !!!

,,Takie jest zdrowie człowieka, jaki jest stan jego środowiska‘’. To my kształtujemy środowisko w którym żyjemy i które pozostawimy przyszłym pokoleniom.

Tak pracowaliśmy, popatrzcie …

 

 

niedziela, 26 Lis

„Najlepszy” – mordercza, ale zwycięska walka z nałogiem

helios2

W listopadzie klasy  gimnazjalne przystąpiły (jak i w latach poprzednich) do programu edukacyjnego  „Kino na temat” realizowanego w kinach Helios. Tym razem obejrzeliśmy polski film pt. „Najlepszy” wyreżyserowany przez Łukasza Palkowskiego.

To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły, historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24 h : 47 min : 46 sek.

Nasi gimnazjaliści zgodnie stwierdzili, że to jeden z najlepszych filmów, jakie zobaczyli w ramach projektu. Mocny, „uderzający” i  jednocześnie bardzo wartościowy.

Zdjęcie i plakat, pochodzą ze strony internetowej kina Helios.

niedziela, 26 Lis

„W pustyni i w sieci” i „Projekt „Balladyna””

m2

Uczniowie Naszej Szkoły, doświadczyli zaskakujących spotkań z teatrem dzięki aktorom Teatru Edukacji z Wrocławia.

Klasy IV – VI obejrzały spektakl pt. „W pustyni i w sieci”, pokazujący relacje między rodzeństwem. Siostrę pochłania świat książek, a brata – komputerowa, wirtualna rzeczywistość. Ale nieoczekiwanie zbliża ich wspólna i pełna wrażeń przygoda. Aby przetrwać w wirtualnym świecie, muszą ze sobą współpracować, aby osiągnąć cel. Okazuje się wtedy, że wiedza  z książek i lektur jest niezbędna.

Dzięki wspaniałym kostiumom i efektom specjalnym historia stała się ciekawym i niezapomnianym widowiskiem dla naszych uczniów.

Starsi uczniowie z klas VII – III gimnazjum obejrzeli zaś zaskakującą wersję „Balladyny”. Akcja sztuki została osadzona w czasach współczesnych, dzięki czemu mogliśmy dostrzec ponadczasowość motywów zawartych w „Balladynie”: bezwzględne dążenie do władzy, żądza posiadania, sprawiedliwość, której staje się zadość. Dosyć uboga scenografia i skromne kostiumy aktorów miały zatrzymać naszą uwagę przy problematyce spektaklu. Jednak nie do wszystkich taka współczesna „Balladyna” przemówiła.

 

Zdjęcia pochodzą ze strony: http://www.in-art.wroclaw.pl/

 

 

 

 

1 2 3 28

Wydarzenia