Prywatne Gimnazjum Nr 9 im. Marii Konopnickiej

Biblioteka on-line

Portale wiedzy

ONET.WIEM

Wielka Interaktywna Encyklopedia Multimedialna z około 2 mln haseł oraz tysiącami multimediów: z encyklopedia powszechna, encyklopedie i leksykony tematyczne, słowniki języka polskiego, słowniki dwujęzycznych oraz e-książki znajdujących się w dziale biblioteka.

INTERKLASA

Aktualne informacje, multimedialne pomoce naukowe, animacje edukacyjne, testy egzaminacyjne i porady, serwisy tematyczne, materiały filmowe, setki scenariuszy lekcji i prezentacji dydaktycznych. Do dyspozycji użytkowników oddano m.in. następujące narzędzia: poczta, wirtualna klasa (narzędzie wspomagające nauczanie na odległość), czat, forum, interaktywna mapa szkół, możliwość publikacji stron szkolnych i nauczycielskich na serwerze Interklasa.pl, blogi, biuletyn elektroniczny.

SZKOLA.NET

Rozbudowany serwis edukacyjny, adresowany do uczących się i do nauczycieli.

ŚCIĄGA

Sciaga.pl to najstarszy, a zarazem najczęściej odwiedzany serwis edukacyjno-młodzieżowy w Polsce. W swoich zbiorach posiada największą bazę prac, wypracowań oraz innych pomocy szkolnych (prawie 100 tysięcy materiałów) dla uczniów szkół gimnazjalnych i średnich.

ŻYRAFA

Tagi: rozrywka, zabawy językowe, zabawy słowne, quizy, quiz, quizy dla dzieci, dla rodziców, zabawy edukacyjne, łamigłówki, rebusy, edukacja, szarady, edukacja wczesnoszkolna, nauczanie zintegrowane, sprawdziany z polskiego, szkoła podstawowa, lektury szkolne.