Prywatne Gimnazjum Nr 9 im. Marii Konopnickiej

Biblioteka on-line

Programy Chemia

CHEMIX .NET

Chemix .NET to aplikacja dostarczająca wszelakich potrzebnych informacji z zakresu chemii wszystkim, którzy ich potrzebują (uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich i wyższych).

CHEMSKETCH

ChemSketch to bezpłatna (do zastosowań niekomercyjnych) alternatywa dla pakietu ChemOffice. Umożliwia między innymi tworzenie dwu i trójwymiarowych wzorów, wyposażony jest również w bardzo bogate bazy wzorów oraz grup funkcyjnych.

PRZYBORNIK CHEMICZNY

Przybornik chemiczny to wirtualna tablica Mendelejewa. Została stworzona właśnie dla osób, które mają styczność z chemią w szkole czy pracy. Aplikacja jest przydatna zarówno dla uczniów za nią nieprzepadających, jak i dla pasjonatów czy miłośników krzyżówek. W programie można znaleźć odnośniki do różnorakich serwisów dotyczących chemii.

UKŁAD OKRESOWY PIERWIASTKÓW 2.5.1

Układ Okresowy Pierwiastków (UOP) to polski program udostępniający użytkownikowi komputera dostęp do informacji o pierwiastkach. Niezastąpione narzędzie dla uczniów, nauczycieli, chemików czy krzyżówkowiczów. Program dostarcza wszystkich niezbędnych informacji: liczba atomowa, masa atomowa, stan skupienia, itd.