Prywatne Gimnazjum Nr 9 im. Marii Konopnickiej

Biblioteka on-line

Nauczanie początkowe

TUX OF MATH COMMAND

Tuxmath to przeznaczona dla dzieci gra edukacyjna, w której można wykazać się umiejętnościami szybkiego liczenia. Program bazuje na czterech podstawowych działaniach matematycznych.

MINISEBRAN 1.1

Program do nauki liczenia dla małych dzieci. Cechy: nauka liczenia; program został stworzony dla dzieci od 2 do 6 lat; uczy rozpoznawać kolory; program uczy nazywać literki; aplikacja jest prosta w obsłudze nawet dla dziecka.

LOGUŚ - KOMPUTEROWE GRY LOGOPEDYCZNE

Zbiór gier edukacyjnych dla dzieci. Cechy: aplikacja zawiera w sobie kilka gier edukacyjnych dla dzieci; służy do nauki wymowy głosek; nauka poprawnej wymowy wyrazów; aplikację można wykorzystać do pracy z dziećmi autystycznymi.

TUX OF MATH COMMAND 2.0

Tux of Math Command to gra edukacyjna dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat wspomagająca naukę liczenia. Obejmuje takie działania jak dodawanie, odejmowanie, dzielenie oraz mnożenie liczb dodatnich i ujemnych, w zakresie liczb od 1 do 100.

TABLICZKA MNOŻENIA 1.0

Celem programu jest pomoc w nauce tabliczki mnożenia (do 100). Po uruchomieniu aplikacji należy wybrać poziom trudności: 1,2 lub 3 (gdzie 1 - najwięcej czasu na udzielenie odpowiedzi). Oprogramowanie zadaje 50 pytań. Jeśli odpowiedź jest nieprawidłowa lub nie została udzielona, to wyświetlane jest właściwe rozwiązanie.

EDUGAMES

Mnóstwo gier Edukacyjnych dla starszych i młodszych dzieci. Edutainment - Zbieraj punkty wygrywaj nagrody. Pierwsza internetowa platforma edukacji poprzez inteligentne gry komputerowe.

MATEMATYKA NA WESOŁO

Program poznaczony dla najmłodszych użytkowników komputera, a służy do nauki tabliczki mnożenia. Kolorowa oprawa graficzna przyciąga uwagę dziecka, a dzięki temu nauka kojarzy się z czymś przyjemnym. Program wyświetla wybrane równania, a dziecko musi wskazać wynik - można wybrać poziom trudności.

GRY MATEMATYCZNE DLA DZIECI

2+2 gry matematyczne dla dzieci to bezpłatny program wspomagający naukę dzieci z zakresu podstawowych zagadnień matematycznych takich jak liczenie, dodawanie, odejmowanie, porówynywanie liczb oraz tabliczka mnożenia.

GRY MAGDALENKI 1.0.0

Gry Magdalenki - program do nauki matematyki i ortografii dla najmłodszych dzieci oparty na puzzlach. Ortograficzna Odkrywanka - pierwsza cześć programu składa się z odrębnych działów poświęconych nauce: - u czy ó, - rz czy ż, - h czy ch, - razem czy osobno.

BOLEK I LOLEK - OLIMPIADA LETNIA

Świetna gra edukacyjna dla dzieci. Cechy: gra sprawdza umiejętności sportowe małych dzieci; gierka poprawia szybkość i zręczność dzieci; gra posiada w sobie kilkanaście konkurencji sportowych, np. skok wzwyż, bieg na 100 m, trójskok, rzut oszczepem, rzut młotem.

BOLEK I LOLEK. Angielski dla najmłodszych

Program do nauki angielskiego dla małych dzieci. Cechy: aplikacja służy do nauki języka angielskiego dzieci od 3 do 6 lat; dziecko poznaje świat kosmity, musi przechodzić kolejne etapy - do przejścia każdego etapu potrzebna jest znajomość odpowiedniego słownictwa.

BOLEK I LOLEK. Język angielski dla dzieci

Ciekawy program do nauki języka angielskiego dla dzieci powyżej 5 lat. Cechy programu: program stworzony dla dzieci od lat 5; dziecko wciela się w kosmitę, musi pokonywać kolejne etapy gry - żeby przejść kolejne etapy potrzebna jest znajomość coraz to nowych słówek.

BOLEK I LOLEK. Niemiecki dla najmłodszych

Darmowy program do nauki niemieckiego dla małych dzieci. Cechy: służy do nauki niemieckiego dla najmłodszych; dziecko wcielając się w kosmitę pokonuje kolejne etapy gry, do przejścia każdego z etapów potrzebna jest znajomość słownictwa.

KRÓL MACIUŚ PIERWSZY - WESOŁE MIASTECZKO

Bardzo fajna i ciekawa gra rodzinna. Cechy: świetna zabawa dla najmłodszych; gra skierowana dla małych dzieci; aplikacja ma w sobie 10 różnego rodzaju fajnych gierek dla naszych pociech.

KRÓL MACIUŚ PIERWSZY. PRZEDSZKOLE, ZABAWY Z PRZYJACIÓŁMI

Sympatyczna gra edukacyjna dla dzieci od 3 do 6 lat. Cechy: gra skierowana dla dzieci, które nie chodzą jeszcze do szkoły; aplikacja ma w sobie 7 gierek np. kolorowanka, klocki które znikają, kropki oraz warsztat Antka.

KRÓLEWNA ŚNIEŻKA

Bardzo ciekawa gra dla małych dzieci. Cechy: rewelacyjna gierka dla małych dzieci; gra zawiera fajne quizy; wiele ciekawych zagadek dla najmłodszych; nauka pamięci oraz spostrzegawczości.

REKSIO I KAPITAN NEMO

Fajna gra dla dzieci - przygody Reksia. Cechy: wiele ciekawych łamigłówek; aplikacja zawiera gry zręcznościowe; gra posiada kilka poziomów trudności; aplikacja zawiera także w sobie bardzo ciekawe sekwencje wideo.

REKSIO I CZARODZIEJE

Rewelacyjna gra dla dzieci. Cechy: aplikacja zawiera gry logiczne, gry zręcznościowe; ciekawe zagadki; wiele ciekawych łamigłówek; wszystkie gry zawarte w tej aplikacji posiadają ciekawą oprawę graficzną.