Prywatne Gimnazjum Nr 9 im. Marii Konopnickiej

Biblioteka on-line

Programy Fizyka

ELEKTA 1.9

Bezpłatny program umożliwiający sprawdzenie takich praw jak Prawo Ohma, I i II Prawo Kirchhoffa i mierzenia mocy. Elekta przydatna jest szczególnie nauczycielom Fizyki, którzy mogą bez konieczności użycia rzeczywistych przyrządów w szybki i łatwy sposób dokonać obliczeń.

FIZYKA - KOMPUTEROWE PPROGRAMY DYDAKTYCZNE

Zestaw kilkunastu bezpłatnych programów ilustrujących wybrane zagadnienia z fizyki i dzięki temu wspomagających naukę podstaw z tej dziedziny. Zakres tematyczny aplikacji obejmuje: ruch jednostajnie zmienny, rzut ukośny, itd.

FIZYKA - RZUTY 1.0

Fizyka - rzuty to bezpłatna aplikacja przeznaczona dla uczniów szkół licealnych, która zawiera wszystkie niezbędne informacje na temat rzutów w polu grawitacyjnym, na poziomie matury. Program posiada rozbudowaną funkcje przeprowadzania...

RYZYK FIZYK 1.0

Programik zawierający wzory fizyczne z zakresu elektrostatyki, fal, grawitacji, hydrostatyki, optyki, pola magnetycznego, prądu przemiennego, prądu stałego, ruchu drgającego, ruchu obrotowego, ruchu po okręgu, ruchu prostoliniowego, sprężystości, termodynamiki i fizyki współczesnej. Program posiada prostą wyszukiwarkę i możliwość wydruku wzorów.

STELLARIUM

Program pełniący rolę symulatora planetarium. W odróżnieniu od innych "komputerowych obserwatoriów astronomicznych", autorzy Stellarium położyli nacisk nie na mnogość dostępnych informacji ale na maksymalną wierność i rzeczywistość

FIDO 1.0

Program do nauki fizyki. Stworzony dla uczniów gimnazjów oraz szkół średnich; aplikacja uczy: kinematyki, dynamiki, termodynamiki, elektrostatyki; program służy także do przeprowadzania różnego rodzaju wirtualnych doświadczeń.

FIZYKA - KOMPUTEROWE PROGRAMY DYDAKTYCZNE

Oprogramowanie nauczy nas najważniejszych zagadnień z zakresu fizyki. Cechy: nauka zagadnień z zakresu fizyki; program nauczy nas materiałów z zakresu: Ruch jednostajnie zmienny, Drgania swobodne, Drgania tłumione, Rozkład Maxwella prędkości cząsteczek, Interferencję światła, Dyfrakcję na pojedynczej szczelinie.