Prywatne Gimnazjum Nr 9 im. Marii Konopnickiej

Biblioteka on-line

Programy J. Polski

WIELKI SLOWNIK ORTOGRAFICZNY PWN

Słownik zawiera około 140 000 haseł – zarówno wyrazów polskich, jak i wyrazów obcych używanych w polszczyźnie, w tym znaczną liczbę nazw własnych, ...
Przejdź na stronę
 

POLSKI SŁOWNIK SYNONIMÓW

System TL Lite - Słownik synonimów (polski) - program ten to wielki słownik synonimów polskich, posiada bardzo bogatą bazę słów i zwrotów, razem około 32 tys. pozycji. Wpisując w odpowiednie pole wyszukiwania fragment lub cały interesujący nas wyraz. Program automatycznie przesunie listę z wyrazami w odpowiednie miejsce i wyświetli synonimy dla danego wyrazu lub przesunie się na liście do miejsca od którego zaczynają się wyrazy na wpisany fragment.
Przejdź na stronę
   

ORTOGRAFIA 2

Program wspomagający naukę ortografii. Blisko 1000 wyrazów sprawiających trudność, możliwość dopisywania kolejnych, prostota obsługi i dobór ustawień, to główne atuty programu.
Przejdź na stronę
 

ZASADY PISOWNI

Jeżeli zdarza Ci się robić błędy ortograficzne to umieszczone tu informacje z pewnością okażą się dla Ciebie przydatne. Zebrane w jedno miejsce zasady ortograficzne pozwolą na szybką i skuteczną naukę.
Przejdź na stronę
 

SŁOWA RYMOWANE 1.5

Słowa Rymowane - do słowa, które wpiszemy program wyszuka inne rymujące się słowa.
Przejdź na stronę
 

MISZCZ ORTOGRAFII

Miszcz Ortografii - program, gra wspierająca naukę ortografii. Program wyświetla wyrazy pozbawione liter. Nasze zadanie polega na wciskaniu odpowiednich przycisków z literami rz, ż, u, ó, h, ch oraz z pisownią łączną i rozdzielną. Gra posada 9 poziomów, ponad 700 słów i jest na czas. Mamy 5 sekund na wybranie poprawnej litery, w zależności od tego jak szybko wybierzemy otrzymujemy określoną ilość punktów.
Przejdź na stronę
 

SŁOWNIK SYNONIMÓW 2.0

Słownik synonimów to prosta, ale bardzo przydatna podczas redagowania różnego typu tekstów aplikacja. Program stworzony został z myślą o osobach, które podczas pisania wypracowań, recenzji, opisów itp. Chcą korzystać z większego zasobu słów.
Przejdź na stronę
 

CyTaT 5.2

Program CyTaT to jeden z największych komputerowych zbiorów cytatów i złotych myśli - mający formę małego i przystępnego programiku. Baza cytatów programu zawiera ponad 20 tys. cytatów i sentencji. Program zawiera narzędzie aktualizacji...
Przejdź na stronę
 

RYMÓWKA 1.0

Rymówka to dość nietypowa aplikacja dla wszystkich literatów i nie tylko. Pozwala ona łatwo znaleźć rymy do podanego słowa - korzystając z rozbudowanego słownika języka polskiego - nie pozwoli przeoczyć żadnej możliwości.
Przejdź na stronę
 

ORTOGRAFIA

Znajdziesz tutaj mnóstwo materiałów do utrwalania zasad ortografii, ćwiczeń ortograficznych online i do wydruku, wierszyki ortograficzne wykorzystujące metody mnemotechniczne, zagadki, szyfry i uzupełnianki ortograficzne oraz wiele innych różnorodnych ćwiczeń i zabaw.
Przejdź na stronę

Wydarzenia