Prywatne Gimnazjum Nr 9 im. Marii Konopnickiej

Biblioteka on-line

Programy Matematyka

MATEMATYKA 1+2

Zestaw dwóch programików pomocnych przy nauce matematyki na podstawowym poziomie. Pierwszy z nich - Matematyka 1 umożliwia działania na liczbach naturalnych m.in. rozkład liczb naturalnych na czynniki pierwsze, obliczanie potęg, silni, liczb...
Przejdź na stronę
 

EUKLIDES 2.0

Program matematyczny umożliwiający rozwiązywanie działań z zachowaniem kolejności ich wykonywania. Dodatkowo program posiada wiele użytecznych funkcji, takich jak: rozwiązywanie równań, konwersje systemów liczbowych, rysowanie wykresów funkcji, poszukiwanie największego wspólnego dzielnika, funkcje statystyczne itp.
Przejdź na stronę
 

PITAGORAS

Darmowy program do nauki matematyki. Cechy: program jest skierowany dla: uczniów podstawówki, gimnazjów oraz uczniów szkół licealnych czy techników; program posiada w sobie około 700 bardzo interesujących zadań.
Przejdź na stronę
 

DEADLINE 2.36

Program pomagający w rozwiązywaniu równań matematycznych i rysowaniu wykresów funkcji. Rysuje m.in. funkcje trygonometryczne, wykładnicze i hiperboliczne. Radzi też sobie doskonale z logarytmami naturalnymi, pierwiastkami...
Przejdź na stronę
 

GEOMETRIA 2.1

Bezpłatny program umożliwiający rysowanie figur geometrycznych. Przeznaczony jest zarówno do samodzielnego wykorzystania, jak i do pomocy dla nauczycieli podczas lekcji matematyki. Geometria umożliwia rysowanie wszystkich podstawowych figur...
Przejdź na stronę
 

GEOMETRY CALCULATOR 1.2

Bardzo prosty ale pomocny program umożliwiający wykonanie podstawowych obliczeń geometrycznych. Za pomocą Geometry Calculatora możemy w łatwy sposób obliczyć obwód koła, pole różnych figur geometrycznych (m.in. koło, elipsa, trapez, równoległobok...
Przejdź na stronę
 

UŁAMKOWIEC 1

Ułamkowiec jest programem pozwalającym przeprowadzać cztery podstawowe działania na ułamkach zwykłych. Po co komu taki program? Choćby po to aby szybko dokonać skomplikowanych obliczeń (sprowadzanie do wspólnego mianownika liczb 3 cyfrowych… itd.
Przejdź na stronę
 

PRZELICZNIK JEDNOSTEK

Niewielki, bezpłatny programik pozwalający na przeliczanie jednostek miar długości, masy, energii, powierzchnii, ciśnienia, czasu, prędkości, mocy, objętości i komputerowych. Pomocny nie tylko uczniom przy odrabianiu zadań z matematyki czy z fizyki.
Przejdź na stronę
 

MATEMATYKA 4 1.0

Matematyka - program do nauki matematyki na poziomie czwartej klasy szkoły podstawowej, może okazać się wspaniałym rozszerzeniem tradycyjnej nauki matematyki w szkole. Program został sprawdzony w działaniu i jest skuteczny, szczególnie w przypadku utrwalania wiadomości.
Przejdź na stronę
 

MATEMATYKA IV - 1.0

Aplikacja do nauki matematyki na poziomie klasy czwartej szkoły podstawowej; program jest skierowany do uczniów: słabych i przeciętnych; program zawiera w sobie zestaw wielu bardzo ciekawych ćwiczeń.
Przejdź na stronę

Wydarzenia