Prywatne Gimnazjum Nr 9 im. Marii Konopnickiej

Aktualności

czwartek, 13 gru 2018

Zajęcia z doradztwa zawodowego

6 grudnia uczniowie klasy III gimnazjum wybrali się w ramach zajęć z doradztwa zawodowego do Zespołu Szkół Handlowo – Ekonomicznych, gdzie dowiedzieli się, jak można zdobyć zawód: technika ekonomisty, handlowca i hotelarstwa.
Następnie zwiedzali fabrykę „Samasz” pod Zambrowem, poznali jej historię i dowiedzieli się, jakie działania handlowe i marketingowe wpływają na rozwój firmy.

czwartek, 7 cze 2018

Goździk” i „Lola” … czyli przygoda z końmi klasy II gimnazjum

Na tegoroczny wyjazd klasowy wybraliśmy Gospodarstwo Agroturystyczne „Pieńki” położone nieopodal Michałowa, w Puszczy Knyszyńskiej. Wspaniałe miejsce, wspaniali ludzie, cudowna atmosfera. Z dala od zgiełku ulic, hałasu.
Codziennie mogliśmy uczyć się podstaw jazdy konno na „Goździku” i „Loli”, niektórzy nawet samodzielnie trzymali wodze. Ale zanim wsiadaliśmy na konie, najpierw je szczotkowaliśmy, czyściliśmy kopyta i siodłaliśmy – to świetny sposób na zdobycie zaufania zwierzęcia, „złapania” z nim kontaktu.
A poza tym: długi spacer polnymi drogami do Michałowa, ognisko, gra w chowanego, we flagi, planszówki, strzelanie z łuku.
Po prostu – cudownie spędzony czas!

środa, 25 kw. 2018

Pokaz projektów

24 kwietnia klasa II gimnazjum prezentowała swoje projekty gimnazjalne, a ich występy obserwowali, oprócz dyrekcji i nauczycieli, uczniowie kl. VII i III gimnazjum.

Gimnazjaliści wzięli pod lupę zagadnienia z historii, języka angielskiego i języka polskiego. Projekt z historii (opiekun – p. Wojciech Filipowicz) nosił tytuł „Słowiańszczyzna” i w niezwykle ciekawy sposób przedstawiał bogów mitologii słowiańskiej, najważniejszych, jednak mało nam znanych władców Słowian, słowiańskie stwory czy tradycje, które kultywujemy, a które mają swoje korzenie w kulturze słowiańskiej, np. topienie Marzanny, śmigus – dyngus.

Kolejny projekt z języka angielskiego (opiekun – p. Anna Kuptel) zatytułowany był „Typical American and British food and drinks”. Jak sam tytuł wskazuje, dotyczył najpopularniejszych potraw i napojów w Ameryce i Wielkiej Brytanii. Mogliśmy je nie tylko zobaczyć w prezentacji i poznać składniki, ale też spróbować pysznych słodkości.

Ostatni projekt ( opiekun – p. Magdalena Mroczko) to „Język polski w pigułce”, w którym uczniowie poruszyli zagadnienia historii języka ojczystego, najczęstszych błędów popełnianych przez Polaków  oraz zaprezentowali  najdłuższe polskie słowa i naszych noblistów w dziedzinie literatury. Na koniec przeprowadzili quiz, który wygrała kl. VII.

Dziękujemy gimnazjalistom i ich opiekunom za przygotowanie!

M.M.

wtorek, 24 kw. 2018

Lekcja o Funduszach Europejskich

W marcu i kwietniu 2018 roku w Akademii Sukcesu. Naszej Szkole odbyły się, w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie, Lekcje o Funduszach Europejskich. Projekt, w którym uczestniczyli uczniowie gimnazjum, był zainicjowany przez Unię Europejską. Młodzież poznała kulisy działalności gospodarczej, narzędzia i środki pomocowe, udostępnione przez UE w ramach wspierania prywatnej działalności gospodarczej. Opiekunem merytorycznym projektu był Wojciech Filipowicz.

1 2 3 12

Wydarzenia