Prywatne Gimnazjum Nr 9 im. Marii Konopnickiej

O szkole

bud_001

 

Dawno, dawno temu, bo w październiku 1991 roku, powstało pierwsze w Białymstoku Niepubliczne Przedszkole nr 1.Zawsze mówiliśmy: „Nasze przedszkole”. Po kilku latach doświadczeń przyszedł czas na Prywatną Szkołę Podstawową nr 8. Dziś też mówimy – NASZA SZKOŁA, a kiedy otworzyliśmy Prywatne Gimnazjum nr 9, tak już zostało. Zawsze marzyłam o szkole małej, kameralnej, w której wszyscy będą się znali i szanowali. Chciałam, by wszyscy mogli znaleźć w niej inspiracje, by nauczyciele i uczniowie dzielili się swoim entuzjazmem, zapałem i wiedzą, uczyli się innego patrzenia na świat. Bo to jest najcenniejsze w procesie edukacji. Chciałam, by w szkole wiele się działo i myślę tu zarówno o nauce, sporcie, plastyce, muzyce… teatrze, jak też rodzinnej atmosferze. Myślę, że bardzo wiele z tych marzeń spełniło się, bo spotkałam nie tylko wspaniałych pedagogów i uczniów, ale jednocześnie udało się przenieść do nowego budynku szkolnego przy ul. Ks. Abp. E. Kisiela z odpowiednim zapleczem dydaktycznym, salą gimnastyczną i nowoczesną kuchnią.

 

Obok programu nauczania MEN wdrażamy programy autorskie, z uwzględnieniem umiejętności dobierania właściwych metod i form pracy do potrzeb i możliwości uczniów, wprowadzając innowacje pedagogiczne (między innymi pracy technikami przyspieszonego uczenia się). Uzupełnieniem procesu dydaktyczno-wychowawczego są zajęcia pozalekcyjne – przedmiotowe koła zainteresowań: polonistyczne, matematyczne, historyczne, informatyczne, sportowe, taneczne, wokalne, plastyczne i teatralne. Do dyspozycji uczniów biblioteka z czytelnią, sala gimnastyczna, stałe doradztwo i opieka psychologa, logopedy, pomoc pielęgniarki szkolnej. Świetlica czynna codziennie do godziny 17:00.

 

SZKOŁA WPISANA DO EWIDENCJI SZKÓŁ NIEPUBLICZNYCH POD POZ. 112 W DNIU 15.09.2003 R. PRZEZ WYDZIAŁ EDUKACJI I KULTURY FIZYCZNEJ URZĘDU MIEJSKIEGO W Białymstoku (EKF:II 4320/52/2003).

Wydarzenia