Prywatne Gimnazjum Nr 9 im. Marii Konopnickiej

Biblioteka on-line

Programy Geografia

GOOGLE EARTH 5.1

Cyfrowa mapa w trójwymiarowej wizualizacji powierzchni Ziemi. Google Earth posiada własną bazę zdjęć satelitarnych obejmujących każdy zakątek kuli ziemskiej. Ze względu na dużą objętość tych danych oraz ich dużą dynamikę zmian korzystanie z nich przebiega za pomocą Internetu.
Przejdź na stronę

GEOGRAFIA 2.0

Program do nauki podstaw geografii - przedstawia garść informacji i grafik. Składa się z siedmiu części poruszających różne zagadnienia geograficzne. Możesz poćwiczyć określanie współrzędnych ale i sprawdzić się przy rozwiązywaniu testu. Możesz układać puzzle lub przeczytać o wielkich odkrywcach.
Przejdź na stronę

EXPLORING EUROPE 1.0

Program do nauki nazw państw, stolic, wielkości i populacji krajów europejskich, używający zdjęć satelitarnych…
Przejdź na stronę

EUROPEAN GEOGRAPHY TUTOR 1.7.0

European Geography Tutor to niewielka aplikacja wspomagająca naukę państw położonych w Europie. Doskonale nadaje się dla wszystkich uczniów spragnionych wiedzy geograficznej. Program wyświetla mapę kontynentu, a na niej pozaznaczane kontury wszystkich państw.
Przejdź na stronę

ENIGEO 4.0.1

Ciekawy program geograficzny, dzieki któremu nauczymy się położenia 193 państw na świecie, poznamy jakie mają flagi, jakie mają stolice, ile ludzi zamieszkuje w każdym kraju, jaką powierzchnię zajmują oraz na jakim kontynencie się znajdują.
Przejdź na stronę

PAŃSTWA MIASTA

Państwa Miasta - program geograficzny, który umożliwia nam sprawdzenie swojej wiedzy na temat położenia miast i państw na świecie. Forma nauki poprzez zabawę z programem sprawia, że można go także wykorzystać do nauki i to z dobrym skutkiem.
Przejdź na stronę

GEOTEST 1.0

Geotest - program geograficzny, podzielony na dwa testy: sprawdzian znajomości stolic świata i sprawdzianu ze znajomości położenia miast Polski.
Przejdź na stronę

GEOGRAFIA ŚWIATA 2.5

Geografia Świata - program do nauki geografii - sprawdziany, testy itd.
Przejdź na stronę

Wydarzenia