Prywatne Gimnazjum Nr 9 im. Marii Konopnickiej

Biblioteka on-line

Programy j. Angielski

ANGIELSKI - MÓWISZ I ROZUMIESZ

Darmowy program do nauki języka angielskiego. Aplikacja jest przeznaczona dla osób początkujących; uczy podstawowych wyrażeń na temat: zdrowia, podróży, zakupów, spędzania wolnego czasu; program uczy także gramatyki języka angielskiego; zawiera także słownik (ponad 5000 wyrazów).

LET'S LEARN ABC

Program dla dzieci do nauki podstaw z języka angielskiego, w programie jest alfabet angielski, z każdą literą powiązany jest jakiś charakterystyczny wyraz, który jest wymawiany przez lektora.

IDIOMER

Program do nauki j. angielskiego, a dokładnie do nauki idiomów i popularnych zwrotów w języku angielskim. Zgromadzono 5000 idiomów.

STUDY WORDS 1.0f

Darmowy program do nauki słówek dla osób uczących się języka angielskiego. Użytkownik wprowadza swoją bazę słówek, a potem uczy się jej przy pomocy testu.

SŁOWIK 1.0

Słowik to niewielka, bezpłatna aplikacja, wspomagająca naukę słówek w obcych językach. Jej ideą jest nauka, która nie wymaga odrywania się od innych zajęć wykonywanych podczas codziennej pracy z komputerem.

ANGIELSKI SŁOWNIK SYNINIMÓW

System TL+ Lite - słownik synonimów z języka angielskiego, baza programu zawiera około 150 tysięcy pozycji. Hasła użyte w tym programie są zaczerpnięte z projektu WordNet zgodnie z obowiązującą licencją. Cała baza słownika jest po angielsku, znajdziemy w niej synonimy wraz z krótkimi opisami, relacjami pomiędzy różnymi synonimami oraz do czego można je użyć.

EuroPlus + ANGIELSKI DLA NASTOLATKÓW

Program do nauki języka angielskiego dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów. Służy do nauki czytania i pisania; nauka słówek prostych i tych trochę trudniejszych; program zawiera w sobie kilkadziesiąt ciekawych lekcji; wiele gier językowych; wbudowany słownik języka angielskiego; nauka ortografii oraz gramatyki.

ANGIELSKI W PIGUŁCE 3.0

Darmowy, bardzo prosty program, który służy do nauki języka angielskiego. Aplikacja uczy: gramatyki, słówek, podstawowych zwrotów oraz wymowy. Program zawiera w sobie: dialogi, prezentacje oraz ćwiczenia.

SŁOWNIK INFORMATYCZNY

Darmowy, prosty w użyciu słownik informatyczny polsko-angielski i angielsko-polski; aplikacja przyda się dla osób, które na bardzo często muszą tłumaczyć nazwy typowo informatyczne lub techniczne.

EuroPlus + ANGIELSKI DLA DZIECI

Kurs języka angielskiego dla dzieci od 6 do 10 lat. Program uczy czytania tekstu ze zrozumieniem; służy do nauki czytania, nauki słówek oraz nauki mówienia po angielsku; zawiera 24 bardzo ciekawe lekcje.

ANGIELSKI DLA DZIECI

Oprogramowanie do nauki angielskiego dla małych dzieci. program służy do nauki słówek; prostych zwrotów z wykorzystaniem obrazków oraz ciekawych dźwięków.

PROFESOR HENRY 5.0 GRAMATYKA

Rozbudowana aplikacja do nauki języka angielskiego na kilku poziomach trudności; służy do nauki gramatyki na kilku stopniach zaawansowania. Posiada wbudowany słownik, który zawiera kilka tysięcy słówek; wiele godzin nagrań pomocnych w nauce języka.