Kółko, kółeczko

Jeżyki świetnie bawiły się dziś podczas prób odwzorowywania kształtu koła na tacy z rozsypaną kaszą manną oraz mąką. Zabawa ta wspomagała rozwój percepcji dotykowej, usprawniała manualne zdolności dzieci, rozwijała koordynację oko – ręką oraz ćwiczyła umiejętność koncentracji i uwagi, a co najważniejsze, dawała dzieciom dużo radości i satysfakcji z powodzenia wykonania zadania.

Opublikowano:

Oko, ucho, nos i usta

Nasze dwulatki, Jeżyki, coraz lepiej orientują się już w schemacie ciała, zarówno swoim, jak również innych osób. Podczas dzisiejszych zajęć skupiliśmy się na powtórzeniu i utrwaleniu tego, jak wygląda twarz, używając nazewnictwa zarówno w języku polskim, jak również angielskim. Brawo Jeżyki, poradziłyście sobie doskonale!

Opublikowano:

Kodowanie w Rybkach

Rybki miały już swoje pierwsze zajęcia z kodowania na dywanie i poszło im świetnie. Przedszkolaki za pomocą kolorowych kubeczków układały rytmy, segregowały kolory, odwzorowały układ ułożony przez nauczyciela oraz tworzyły własne przez rozwijanie logicznego myślenia oraz wyobraźni.

Opublikowano:

Konkurs piosenki w języku angielskim

We wtorek, Antonina Gorczak z grupy Gwiazdki reprezentowała nasze przedszkole w konkursie piosenki angielskiej zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku. Tosia zaśpiewała piosenkę ‚Maya Dance’ z filmu ‚Maya The Bee’. Gratulujemy odwagi i życzymy wielu sukcesów. https://photos.app.goo.gl/BfGmeDgiJXyjgnf43    

Opublikowano:

Podziękowania

W marcu cała społeczność przedszkolna i szkolna wzięła udział w zbiórce dla podopiecznych Domu Samotnej Matki w Supraślu. Hojność dzieci i ich Rodziców przerosła nasze oczekiwania, a do Supraśla trafiły dwa zapakowane w 100% bagażowe samochody. Wszystkim, którzy zaangażowali się w naszą akcję składamy ogromne podziękowania. Dobro zawsze do nas powraca!

Opublikowano:

Jeżyki życzą Wesołych Świąt

Nasze dwulatki chcąc, by w ich sali na dobre zagościł przedświąteczny klimat postanowiły dziś zabarwić jajka. Dla naszych Jeżyków był to prawdziwy eksperyment, który obserwowały z zapartym tchem…. bo jajeczka naprawdę zmieniały kolor! Jeżyki wspólnie z Wychowawczyniami życzą wszystkim Wesołych, Pogodnych i Rodzinnych Świąt! Zachęcamy do obejrzenia krótkiego nagrania z życzeniami https://youtu.be/-uk9uZtA8SY

Opublikowano: