Niepubliczne Przedszkole Nr 1 im. Marii Konopnickiej

Aktualności

środa, 21 Lut

Zabawy w kole Jeżyków

Nasze dwulatki, Jeżyki, jak na prawdziwe przedszkolaki przystało, potrafią już tworzyć koło wiązane, co sprawia im wiele radości i satysfakcji. (więcej…)

środa, 21 Lut

Wszystko wiruje!

Na ostatnich zajęciach koła naukowego Sowa Mądra Głowa Żabki badały ruch obrotowy. Taki ruch wykonuje Ziemia, ale nie będziemy udawać w sali nam się nie zmieściła. Stąd też Żabki znalazły, a raczej stworzyły samodzielnie odpowiednik, czyli bączek! Z pomocą przyszły klocki Lego. Wiele podjęto prób zanim stworzono tego idealnego! Okazało się, że rozmieszczenie i wielkość odpowiednich klocków wpływały na zachowanie się bączka! Na koniec Żabki podjęły wyzwanie i stworzyły maszyny wprawiające w ruch bączki! Zobaczcie sami 😀

 

wtorek, 20 Lut

Dzień Babci i Dziadka w Misiach

Po długich oczekiwaniach także i u Misiów odbyła się uroczystość z okazji DNIA BABCI I DZIADKA. Dziadkowie mieli okazję podziwiać swoje wnuki podczas podczas śpiewu, tańca oraz krótkiej, scenki ” O dziadku, stołku i rosołku”., a wszystko z przymrużeniem oka i na wesoło.   Dziękujemy wszystkim dziadkom za przybycie i cudowną atmosferę.

wtorek, 20 Lut

Kodowanie w Misiach

Dziś u Misiów  zabawy matematyczne na dywanie z wykorzystaniem kolorowych kartoników i maty z kwadratowymi polami i lustra. Dzieciaki odkrywały czym jest symetria, bawiły się w odwzorowywanie. Okazało się, ze z tą symetrią to fajna zabawa. BBRAWO MIŚKI👍.

1 2 3 80

Wydarzenia