5 latki w muzeum

6 grudnia Sówki i Myszki po raz kolejny wybrały się na wycieczkę do Muzeum Historycznego w Białymstoku. Tym razem, celem naszej wizyty było utrwalenie wiedzy na temat symboli narodowych, w związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Pana Roberta Polewczaka, firma Kompas-Bus https://www.facebook.com/AutokaryBusyPodlasie/?epa=SEARCH_BOX, za wspaniały prezent Mikołajkowy 🙂  

Opublikowano:

Ozoboty w Misiach

Wielka radość wśród Misiów! W końcu są nasze upragnione, wymarzone, wyczekane ozoboty. Dziękujemy serdecznie Właścicielom i Dyrekcji placówki za umożliwianie nam pracy z najnowszymi technologiami już w przedszkolu. Możemy teraz w pełni realizować Ogólnopolski Program Uczymy Dzieci Programować. Cieszymy się bardzo i zabieramy się do zabawy Ups…… PRACY. 😉

Opublikowano:

Dzień Misia

Dziś z okazji Dnia Misia przedszkolaki bawiły się na świetlicy w zabawy przygotowane przez panią Agatkę. Były tańce i hulańce, radości i uśmiechy, a przede wszystkim mnóstwo przytulania się do swoich mięciutkich przytulanek. Dzień dostarczył tylu wrażeń, że najmłodsi słodko zasnęli w objęciach misiaków. Pani Agatce dziękujemy za zorganizowanie wspaniałej zabawy.

Opublikowano:

Bijemy rekord dla Niepodległej

,,11 listopada 1918 roku spełnił się sen pokoleń Polaków. Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach wolna Polska powróciła na mapę Świata” Nasze Przedszkole w dniu 9 listopada godnie włączyło się do świętowania 100 – lecia odzyskania Niepodległości. O godz. 11.11 cała społeczność naszej[…]Więcej

Opublikowano:

Mikołajki w przedszkolu

6 grudnia w przedszkolu można było poczuć świąteczną atmosferę. Od rana prezenty rozdawał Święty Mikołaj, a aktorzy z teatru „Akada” w „Opowieści wigilijnej” przybliżyli dzieciom, co tak naprawdę jest ważne w przeżywaniu świąt Bożego Narodzenia.

Opublikowano:

Czerwony jak…

Żabki zgłębiają wiedzę na temat kolorów. Tym razem wybrały czerwień. Dwulatki w wiedzą, ze serduszko jest czerwone i że mamy dużo czerwonych kulek w basenie. Maluszkom udało się też wyczarować, przy pomocy farb, piękne czerwone koła.

Opublikowano:

Żabki i mapa Polski

Z okazji zbliżającej się 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości Żabki na miarę swoich możliwości chciały uczcić Święto. Dlatego wykleiły listkami biały i czerwonymi kontur mapy Polski, a przy okazji utrwaliły dwa kolory – czyli nasze barwy narodowe.

Opublikowano:

Kalosze na deszczu zawsze noszę

Jeżyki, poruszając się w tym tygodniu wokół zagadnień związanych z wodą i deszczem postanowiły wykonać deszczową pracę plastyczną. Podczas jej tworzenia nie obyło się bez ćwiczeń oddechowych, wydłużających fazę wydechu. Rozdmuchiwanie niebieskiego atramentu przy pomocy słomki okazało się niezwykle dobrą zabawą.  

Opublikowano: