bud_001

Dawno, dawno temu, bo w październiku 1991 roku, powstało pierwsze w Białymstoku Niepubliczne Przedszkole nr 1.Zawsze mówiliśmy: „Nasze przedszkole”. Po kilku latach doświadczeń przyszedł czas na Prywatną Szkołę Podstawową nr 8. Dziś też mówimy – NASZA SZKOŁA, a kiedy otworzyliśmy Prywatne Gimnazjum nr 9, tak już zostało. Zawsze marzyłam o szkole małej, kameralnej, w której wszyscy będą się znali i szanowali. Chciałam, by wszyscy mogli znaleźć w niej inspiracje, by nauczyciele i uczniowie dzielili się swoim entuzjazmem, zapałem i wiedzą, uczyli się innego patrzenia na świat. Bo to jest najcenniejsze w procesie edukacji. Chciałam, by w szkole wiele się działo i myślę tu zarówno o nauce, sporcie, plastyce, muzyce… teatrze, jak też rodzinnej atmosferze. Myślę, że bardzo wiele z tych marzeń spełniło się, bo spotkałam nie tylko wspaniałych pedagogów i uczniów, ale jednocześnie udało się przenieść do nowego budynku szkolnego przy ul. Ks. Abp. E. Kisiela z odpowiednim zapleczem dydaktycznym, salą gimnastyczną i nowoczesną kuchnią.

Od początku realizujemy nowatorski program wychowania przedszkolnego. Główny nacisk położony jest na właściwą adaptację dziecka w przedszkolu, jak również na dodatkowe zajęcia – naukę pływania, język angielski, wychowanie muzyczne, rytmika i taniec. Zajęcia w małych grupach. Stałe doradztwo i opieka psychologa oraz logopedy. Sala gimnastyczna, ekologiczny plac zabaw, stołówka.

PLACÓWKA WPISANA DO EWIDENCJI SZKÓŁ NIEPUBLICZNYCH POD POZ. 3 W DNIU 06.01.1992 R. PRZEZ KURATORIUM OŚWIATY I WYCHOWANIA W Białymstoku (NR OW.VI.0230-3/92).