Uczę się w przedszkolu

CZERWIEC

„Jedzie pociąg”– zabawa z pokazywaniem Jedzie pociąg, jedzie pociąg A w pociągu dzieci. Jadą, jadą na wycieczkę Słonko jasno świeci… Pierwszy wagon hop! Drugi wagon tup, tup, Trzeci wagon klap, klap, klap, Pociąg jedzie w świat!   „Wakacje” – rymowanka z pokazywaniem Jedziemy na wakacje, Do lasu, nad wodę… Prosimy Cię słoneczko O piękną pogodę!  

MAJ

  „Wesołe zwierzątka” – piosenka z pokazywaniem Tu stoją krokodyle i orangutany, Dwa malutkie wężyki i królewski orzeł, I kot i mysz i bardzo duży słoń, Dlaczego jeszcze nie ma dwóch nosorożców?   „Śliczne pary” – piosenka ułatwiająca dzieciom przygotowanie się do wyjścia z sali, ustawianie się w pary Pary, pary, śliczne pary… Nie do wiary, ale pary! Już korowód kolorowy Do wymarszu jest gotowy! Już korowód kolorowy Do wymarszu jest gotowy!  

KWIECIEŃ

  „Wiosenny bal” – piosenka z pokazywaniem 1.Na zielonej polanie dziś wiosenny bal do tańca grają grube bąki i chrabąszcze dwa. Dili, dili, dili, dili, i chrabąszcze dwa Oj dili, dili, dili, dili, dili, dili da. 2.Na zielonej polanie dziś wiosenny bal do tańca grają chude świerszcze i komary dwa. Dili, dili, dili, dili, i komary dwa Oj dili, dili, dili, dili, dili, dili da. 3.Na zielonej polanie dziś wiosenny bal wesoło tańczy Pszczółka Maja, a orkiestra gra. Dili, dili, dili, dili, a orkiestra gra Oj dili, dili, dili, dili, dili, dili da.   „Koniki” – piosenka Noga goni nogę Biegają koniki Stukają kopytka W rytm muzyki Jedna noga tupie: tup, tup, tup Druga noga stuka: stuk, stuk, stuk Konik skacze sobie: hop, hop, hop Koniku w drogę! Wioooooooooooo!   „Idzie wąż…” – piosenka Idzie wąż, idzie wąż, Rośnie wciąż, rośnie wciąż Dzieci węża się nie boja I dlatego za nim stoją Długi jest ten wąż, długi jest ten wąż… Sssssssss…sssss…ssssss  

MARZEC

  „Kwoka” – zabawa muzyczno – ruchowa w kole wiązanym Chodzi w kółko kwo-kwo-kwoka Z kurcząt swoich nie spuszcza oka Gda-gda-gdacze, dzio-dzio-dziobie Chce kurczątko wybrać sobie. Tego nie chce bo to nie fruwa To za tłuste a to łobuziak, To za małe, to zaspane… A to moje ukochane!   „Balonik” – wierszyk Baloniku nasz malutki, Rośnij duży okrąglutki Balon rośnie, że aż strach Przebrał miarę no i baaaach!   „Umyjemy łapki” – piosenka z pokazywaniem śpiewana przed myciem rączek Umyjemy łapki, umyjemy łapki, Tak jak myją łapki żabki… Najpierw łapka prawa, potem łapka lewa… Można jeszcze raz zaśpiewać!  

LUTY

  „Pingwin” -  piosenka z pokazywaniem Mały pingwin Czarno – biały, Nóżką tupie raz po raz. Mały pingwin, Czarno – biały, Buja się na boki cały czas…. Pingwinie, pingwinie Pobaw z nami się… Pingwinie, pingwinie Przytulimy Cię… x2   „Buty krasnala” – piosenka z pokazywaniem 1.Krasnal bardzo lubił biegać, toteż szybko buty zdarł. Przyszła wnet zima zła, kto małemu buty da? Przyszła wnet zima zła, kto małemu buty da? 2.Poszedł krasnal po zakupy, kupił sobie nowe buty. Jeden but, drugi but, teraz może biegać znów. Jeden but, drugi but , teraz może biegać znów.  

STYCZEŃ

  „Tupu, tup, po śniegu” - piosenka z pokazywaniem 1.Przyszła zima biała, śniegu nasypała Zamroziła wodę, staw pokryła lodem Ref.Tupu, tup po śniegu Dzyń, dzyń, dzyń na sankach skrzypu , skrzyp na mrozie lepimy bałwanka. /2x 2.Kraczą głośno wrony Marzna nam ogony mamy pusto w brzuszku dajcie nam okruszków. 3.Ciepłe rękawiczki i wełniany szalik, białej, mroźnej zimy, nie boję się wcale.   „Riki tan” - piosenka z pokazywaniem 1.Riki-tan, riki-tiki-tan, dla babuni kwiatki mam. Riki-tan, riki-tiki-tan, dla kochanej babuni kwiatki mam. 2.Riki-tan, riki-tiki-tan, dziadziusiowi buzi dam. Riki-tan, riki-tiki-tan, kochanemu dziadziusiowi buzi dam. 3.Riki-tan, riki-tiki-tan, dla Was miejsce w sercu mam. Riki-tan, riki-tiki-tan, dla Was miejsce na zawsze w sercu mam.  

GRUDZIEŃ

  „Świeci gwiazdka” – piosenka z pokazywaniem 1.Świeci gwiazdka jedna, druga. Główką kręci, oczkiem mruga. Wszystkie gwiazdki zaświeciły. Wszystkie razem zatańczyły. 2.Chodź gwiazdeczko, chodź gwiazdeczko zabawimy się w kółeczko. Chodź gwiazdeczko, chodź gwiazdeczko zabawimy się w kółeczko. 3.Krążą w kółko gwiazdki obie. Czasem nóżką tupną sobie. Czasem główką pokiwają. I mrugają, wciąż mrugają.   „Mikołaj” – piosenka z pokazywaniem 1.Mikołaj, Mikołaj jedzie samochodem, bo gdzieś zgubił saneczki w tę mroźną pogodę. Hu, hu, ha, tralala, co to za Mikołaj? Hu, hu, ha, tralala, co to za Mikołaj? 2.Mikołaj, Mikołaj lat ma już bez liku, a prezenty dziś wiezie dzieciom w bagażniku. Hu, hu, ha, tralala, co to za Mikołaj? Hu, hu, ha, tralala, co to za Mikołaj?  

LISTOPAD

  „Jeżyk” – piosenka Mały jeżyk na bębenku gra Ram pam pam, ram pam pam, ram pam pam x2   "Mam dwie rączki” – rymowanka Mam dwie rączki i dwie nóżki, małą główkę i paluszki. Mam ramiona i mam brzuch. Taki ze mnie ZUCH!  

PAŹDZIERNIK

  „Marsz przedszkolaków” – wierszyk ułatwiający tworzenie koła wiązanego Chłopcy, dziewczynki raźno maszerują, łapią się za rączki, nóżki przytupują.   „Ola i liście” - piosenka 1.Poszła Ola na spacerek, na słoneczko, na wiaterek. A tu lecą jej na głowę, liście złote i brązowe.  x 2   2.Myśli Ola, liści tyle… Zrobię bukiet z nich za chwilę La la la la la la la la x 2  

WRZESIEŃ

  "Idzie, idzie stonoga..." - piosenka towarzysząca dzieciom podczas wyjść Idzie, idzie stonoga, aż się trzęsie podłoga hej! Pierwsza noga, druga noga, trzecia noga... bęc! „Rączki robią klap, klap” - zabawa ruchowa, wskazywanie poszczególnych części ciała Rączki robią klap, klap, klap (klaszczemy). Nóżki robią tup, tup, tup (tupiemy). Tutaj swoją główkę mam (wskazujemy głowę). I po brzuszku bam, bam, bam (klepiemy się po brzuszku). Buzia robi am, am, am (otwieramy i zamykamy buzię). Oczka patrzą tu i tam (kręcimy głową). Tutaj swoją główkę mam (pokazujemy głowę). I na nosku sobie gram (udajemy, ze gramy na nosie).