Uczę się w przedszkolu

PAŹDZIERNIK

„Marsz przedszkolaków” – wierszyk ułatwiający tworzenie koła wiązanego Chłopcy, dziewczynki raźno maszerują, łapią się za rączki, nóżki przytupują.   „Ola i liście” - piosenka 1.Poszła Ola na spacerek, na słoneczko, na wiaterek. A tu lecą jej na głowę, liście złote i brązowe.  x 2   2.Myśli Ola, liści tyle… Zrobię bukiet z nich za chwilę La la la la la la la la x 2

WRZESIEŃ

"Idzie, idzie stonoga..." - piosenka towarzysząca dzieciom podczas wyjść Idzie, idzie stonoga, aż się trzęsie podłoga hej! Pierwsza noga, druga noga, trzecia noga... bęc! „Rączki robią klap, klap” - zabawa ruchowa, wskazywanie poszczególnych części ciała Rączki robią klap, klap, klap (klaszczemy). Nóżki robią tup, tup, tup (tupiemy). Tutaj swoją główkę mam (wskazujemy głowę). I po brzuszku bam, bam, bam (klepiemy się po brzuszku). Buzia robi am, am, am (otwieramy i zamykamy buzię). Oczka patrzą tu i tam (kręcimy głową). Tutaj swoją główkę mam (pokazujemy głowę). I na nosku sobie gram (udajemy, ze gramy na nosie).