Niepubliczne Przedszkole Nr 1 im. Marii Konopnickiej

Uczę się w przedszkolu

MAJ

  „Kiedy byłam jak kropelka” - piosenka 1.Kiedy byłam jak kropelka, czułam serca Twego bicie I widziałam jak jest wielka, miłość, która daje życie..   Ref.Kocham Cię! Kocham! Mamo wiem, że Ty czujesz to samo.   2.Kiedy byłam jak kwiatuszek, mama głośno powiedziała Słów rozwinął się kłębuszek, które bardzo pokochała   3.Kiedy będę taka duża, jak przytulę mamo Ciebie I zawołam ‚żadna burza, nie oddali nas od siebie!’   „Rosną sobie kwiatki”  - piosenki 1.Rosną sobie kwiatki na łące, na łące, Maki, chabry i goździki pachnące. Maki, chabry i goździki pachnące. La la...   2.Nazbieramy kwiatków, kwiateczków, kwiateczków, Nasplatamy, nazwijamy wianeczków. Nasplatamy, nazwijamy wianeczków. La la...   3.Zaniesiemy mamie te dary, te dary, Uściskamy, upieścimy bez miary. Uściskamy, upieścimy bez miary. La, la...

KWIECIEŃ

  „Rączki robią klap” Rączki robią klap, klap, klap. nóżki robią tup, tup, tup. Tutaj swoją główkę mam i na brzuszku sobie gram. Buźka robi am, am, am, oczka patrzą tu i tam, tutaj swoje uszka mam i na nosku sobie gram   „Dwa malutkie misie” - piosenka 1.Dwa malutkie misie, Chcą potańczyć dzisiaj!   Ref.:Hopsa-hopsa, dana-dana, Tańczą misie już od rana!   2.Dwa malutkie misie, Tańczą z nami tak!   „Gdybym była całkiem mała” - piosenka 1.Gdybym była całkiem mała, To bym wsiadła do sandała I pływała po kałuży I nie bałabym się burzy. Gdybym wcale nie urosła Miałabym z zapałek wiosła I robiłabym co chciała Gdybym była całkiem mała   Ref.: A ja rosnę i rosnę Latem, zimą, na wiosnę I niedługo przerosnę Mamę, tatę i sosnę   2.Gdybym była całkiem mała To w kieszeni bym sypiała I chowała do poduszki Sny malutkie jak okruszki. Gdybym wcale nie urosła To bym sobie od was poszła Po malutku, po cichutku Do krainy krasnoludków  

MARZEC

  „Mucha w mucholocie” - piosenka 1.Siedzi mucha w mucholocie , do Krakowa sobie leci. Chce odwiedzić wujka, ciotki, brata z żoną i ich dzieci.   Ref.Mucha, mucha w mucholocie, jak w prawdziwym samolocie. Do Krakowa sobie leci , a za oknem słonko świeci /x2   2.W doskonałym jest humorze , już doczekać się nie może. Kiedy w końcu wyląduje i rodzinę ucałuje   3.Mała mucha tak daleko jeszcze nigdy nie leciała. Więc na tak daleką podróż wiele rzeczy spakowała   4.Ma walizkę kolorową, a na sobie suknię nową. Okulary choć za duże wyśmienite do podróży. Ref.Ręce w górę i machamy , udajemy ,że latamy. Podskok w górę startujemy, gdy siadamy lądujemy. /x3   „Głowa, ramiona” – piosenka z pokazywaniem Głowa, ramiona, kolana pięty A gimnastyka dobra sprawa Dla nas wszystkich to zabawa Ręce w górę i w przód i w bok Skok do przodu, w górę skok.   Głowa, ramiona, kolana pięty Kolana, pięty, kolana, pięty Głowa, ramiona, kolana, pięty Oczy, uszy, usta, nos.  

LUTY

  „Dwóm tańczyć się zachciało” - piosenka Dwóm tańczyć się zachciało, zachciało, zachciało, lecz im się nie udało fari fari fara. Kłócili się ze sobą, ze sobą, ze sobą, ja nie chcę tańczyć z tobą fari fari fara. Poszukam więc innego, innego, innego, do tańca zgrabniejszego, fari, fari, fara.   „My jesteśmy krasnoludki” - piosenka 1.My jesteśmy krasnoludki hopsa sa, hopsa sa, pod grzybkami nasze budki, hopsa, hopsa sa.   2.Jemy mrówki, żabkie łapki, oj tak tak, oj tak tak, a na głowach krasne czapki, to nasz, to nasz znak.   3.Gdy ktoś zbłądzi, to trąbimy, trututu, trututu, Gdy ktoś senny, to uśpimy, lulu lulu lu.   4.Gdy ktoś skrzywdzi krasnoludka, ajajaj, ajajaj, To zapłacze niezabudka, uuuuu.  

STYCZEŃ

  „Babciu droga babciu dziadku drogi” - piosenka 1.Babciu, droga babciu, powiedz mi, czy potrafisz zrobić to, co my? My tupiemy, tup, tup, tup. Teraz babciu, ty to zrób! /x2   2.Dziadku, drogi dziadku, powiedz mi, czy potrafisz zrobić to, co my? My skaczemy raz, dwa, trzy, teraz dziadku podskocz ty! /x2   3.Babciu, droga babciu, powiedz mi, czy potrafisz zrobić to, co my? My klaszczemy, raz dwa, trzy, teraz babciu klaszcz i ty! /x2   4.Dziadku, drogi dziadku, powiedz mi, czy potrafisz zrobić to, co my? My całuski damy ci, teraz dziadku daj nam ty! /x2   „Rączki do góry” - piosenka Rączki do góry, nóżki prościutkie. A tak się bawią dzieci malutkie. Piłeczki skaczą mocno do góry, a tak po niebie pływają chmury. Każdy się rodzi taki malutki, to proszę Państwa są krasnoludki.  

GRUDZIEŃ

  „Mikołaj jedzie samochodem” - piosenka 1.Mikołaj, Mikołaj jedzie samochodem, bo gdzieś zgubił saneczki w tę mroźną pogodę. Hu, hu, ha, tralala, co to za Mikołaj? Hu, hu, ha, tralala, co to za Mikołaj?   2.Mikołaj, Mikołaj lat ma już bez liku, a prezenty dziś wiezie dzieciom w bagażniku. Hu, hu, ha, tralala, co to za Mikołaj? Hu, hu, ha, tralala, co to za Mikołaj?   „Tupu tup po śniegu” - piosenka 1.Przyszła zima biała śniegiem posypała. Zamroziła wodę staw przykryła lodem   Ref.: Tupu tup po śniegu, dzyń, dzyń na sankach, skrzypu skrzyp na mrozie lepimy bałwanka.   2.Kraczą głośno wrony kra, kra. Marzną nam ogony kra, kra. Mamy pusto w brzuszku dajcie nam okruszków 3.Ciepłe rękawiczki i wełniany szalik. Białej, mroźnej zimy nie boję się wcale.  

PAŹDZIERNIK

  „Rybki w przedszkolu” - wierszyk Przyszły Rybki do przedszkola, by pobawić się wesoło. Tu zajrzały, tu się skryły. A na koniec podskoczyły!!   „Boogie Woogie” - piosenka z pokazywaniem 1.Do przodu prawą rękę daj do tyłu prawą rękę daj do przodu prawą rękę daj i pomachaj nią bo przy boogie woogie boogie trzeba pokręcić się no i klaskać trzeba raz dwa trzy   2.Do przodu lewą rękę daj do tyłu lewą rękę daj do przodu lewą rękę daj i pomachaj nią bo przy boogie woogie boogie trzeba pokręcić się no i klaskać trzeba raz dwa trzy   3.Do przodu prawą nogę daj do tyłu prawą nogę daj do przodu prawą nogę daj i pomachaj nią bo przy boogie woogie boogie trzeba pokręcić się no i klaskać trzeba raz dwa trzy   4.Do przodu lewą nogę daj do tyłu lewą nogę daj do przodu lewą nogę daj i pomachaj nią bo przy boogie woogie boogie trzeba pokręcić się no i klaskać trzeba raz dwa trzy   „Paluszek” - piosenka z pokazywaniem Tu paluszek, tam paluszek, kolorowy mam fartuszek. Tu jest rączka, a tu druga, a tu oczko do mnie mruga. Tu jest buźka, tu ząbeczki, tu wpadają cukiereczki. Tu jest nóżka i tu nóżka, chodź, zatańczysz jak kaczuszka.  

WRZESIEŃ

  "Baloniku nasz malutki" - zabawa w kole Baloniku nasz malutki rośnij duży okrąglutki Balon rośnie, że aż strach przerwał miarę no i  trach   "Idzie, idzie stonoga..." - piosenka towarzysząca dzieciom podczas wyjść Idzie, idzie stonoga, aż się trzęsie podłoga hej! Pierwsza noga, druga noga, trzecia noga... bęc!

Wydarzenia