Niepubliczne Przedszkole Nr 1 im. Marii Konopnickiej

Uczę się w przedszkolu

GRUDZIEŃ

  „Świeci gwiazdka” – piosenka z pokazywaniem 1.Świeci gwiazdka jedna, druga. Główką kręci, oczkiem mruga. Wszystkie gwiazdki zaświeciły. Wszystkie razem zatańczyły. 2.Chodź gwiazdeczko, chodź gwiazdeczko zabawimy się w kółeczko. Chodź gwiazdeczko, chodź gwiazdeczko zabawimy się w kółeczko. 3.Krążą w kółko gwiazdki obie. Czasem nóżką tupną sobie. Czasem główką pokiwają. I mrugają, wciąż mrugają.   „Mikołaj” – piosenka z pokazywaniem 1.Mikołaj, Mikołaj jedzie samochodem, bo gdzieś zgubił saneczki w tę mroźną pogodę. Hu, hu, ha, tralala, co to za Mikołaj? Hu, hu, ha, tralala, co to za Mikołaj? 2.Mikołaj, Mikołaj lat ma już bez liku, a prezenty dziś wiezie dzieciom w bagażniku. Hu, hu, ha, tralala, co to za Mikołaj? Hu, hu, ha, tralala, co to za Mikołaj?  

LISTOPAD

  „Jeżyk” – piosenka Mały jeżyk na bębenku gra Ram pam pam, ram pam pam, ram pam pam x2   "Mam dwie rączki” – rymowanka Mam dwie rączki i dwie nóżki, małą główkę i paluszki. Mam ramiona i mam brzuch. Taki ze mnie ZUCH!  

PAŹDZIERNIK

  „Marsz przedszkolaków” – wierszyk ułatwiający tworzenie koła wiązanego Chłopcy, dziewczynki raźno maszerują, łapią się za rączki, nóżki przytupują.   „Ola i liście” - piosenka 1.Poszła Ola na spacerek, na słoneczko, na wiaterek. A tu lecą jej na głowę, liście złote i brązowe.  x 2   2.Myśli Ola, liści tyle… Zrobię bukiet z nich za chwilę La la la la la la la la x 2  

WRZESIEŃ

  "Idzie, idzie stonoga..." - piosenka towarzysząca dzieciom podczas wyjść Idzie, idzie stonoga, aż się trzęsie podłoga hej! Pierwsza noga, druga noga, trzecia noga... bęc! „Rączki robią klap, klap” - zabawa ruchowa, wskazywanie poszczególnych części ciała Rączki robią klap, klap, klap (klaszczemy). Nóżki robią tup, tup, tup (tupiemy). Tutaj swoją główkę mam (wskazujemy głowę). I po brzuszku bam, bam, bam (klepiemy się po brzuszku). Buzia robi am, am, am (otwieramy i zamykamy buzię). Oczka patrzą tu i tam (kręcimy głową). Tutaj swoją główkę mam (pokazujemy głowę). I na nosku sobie gram (udajemy, ze gramy na nosie).

Wydarzenia