Święto Drzewa

Wszystkie grupy naszego przedszkola uczciły ten dzień sadząc drzewa wokół budynku przedszkolnego. Było to nie lada zadanie, ale wszyscy świetnie sobie poradzili. To wydarzenie było znakomitą okazją, aby przedszkolaki dowiedziały się, jak wielkie znaczenie ma ją drzewa w naszym życiu.

W ramach obchodów Święta Drzewa Tygryski i Krasnale miały spotkanie z panią leśnik Małgorzatą Zbyryt. W trakcie zajęć sześciolatki poznawały świat drzew, odkrywały, skąd biorą się drzewa, śledziły ich rozwój, rozpoznawały ich gatunki. Sprawdzały też, co się dzieje z drzewem po jego ścięciu.

Życzyliśmy drzewom Wszystkiego Najlepszego z okazji ich Święta – Tygryski, Krasnale, Żabki, Delfinki, Misie, Myszki, Rybki, Sówki, Gwiazdki.