Spotkanie z architektem

Żabki w minionym i krótkim tygodniu bardzo intensywnie zgłębiały tematykę związaną z domami. Postanowiły swoją wiedzę uzupełnić u samego źródła. Z pomocą przybyła Pani Emilia Supronowicz – Mama Liwii, która jest architektem. Wyjaśniła dzieciom etapy powstawania domu, pokazała materiały, z jakich może być wybudowany. Przedszkolaki miały też możliwość oglądania  niezwykłych domów na przykład mających tylko 140 cm szerokości, czy takich zbudowanych z luster albo usytułowanych na skarpach nad samym oceanem. Na koniec odbyły się ćwiczenia praktyczne, czyli pomiar naszej sali przy pomocy dalmierza.

Serdecznie dziękujemy Pani Emilii za poświęcony nam czas, ogromne przygotowanie i przekazaną nam wiedzę.